0 oy
422 göst.
Aile kategorisinde (446 puan) tarafından
Kızlar bundan 9 yıl önce ben oğluma hamileydim  test yaptığım gibi herkese dedim sağlamak çok saçma geliyor bana. Hadi 1 ay saklarsin kalp atışı duyulsun beklersin tamam ama 6 veya 7 ay saklamak ne allah aşkına. Kaynanam beni sürekli arayıp kaç aylık oldun ne kadarın kaldı deyip duruyor du. Bende diyordum meğerse bunlar eltimle benim bebeği hesaplıyor Muş kiminki büyük diye.  Ben halamdan öğrendim hamile olduğunu halam görmüş bana hamile dedi. Bilmiyorum dedim. Sonra  kaynanam bana hamile dedi  biliyordum ben dedim görenler olmuş. Sustu şimdi yine hamileyim yine söyledim görümceme kaynanamla görüşmüyoruz oda yine peşine düştü kaç aylık kaç haftalık yine dedim tahmin etmedim yine eltimin hamile olduğunu. Bu sefer cinsiyeti ne diye sorup durmaya başladı. Göstermiyor dedikçe söyle söyle kimseye demem dedi. Valla bilmiyorum dedim. Sonra benim bebeğin bir böbreğini görmedi doktor  utrasyonda dedim.   3 hafta etti. bu yine üst üste aradı beni açtım ne yapıyorsun felan bu bana dedi.eltinde hamile bende iyi maşallah dedim bu demezmi 7 aylık bebeğin alınması lazım miş ciğerlerinde sorun varmış. Yani bu sorun olmasa bana demzler bile eminim. Yine son bir ay kala felan duyarım. Yani gerçekten çok ama çok üzülüyorum yani neden söylemiyorlar ki benim elimi boş çocuğum mu yok yoksa çocuklarım hasta oluyor diyemi demiyolar. Artık öyle düşünüyorum çünkü eltim kaynama ben saglamim kocam sağlam benim çocuklarım sorunsuz oluyor demiş.  Bu gün yine anladım ki iyiki iyiki böyle insanlarala arama mesafe koydum. Kızımın doğum günü ydü bu gün ayle ce kutladık kız kardeşim resmini durum yapmış görmüşler diye kaynanam bile bu gün arayıp durdu  hiç arayıp sormayan görümcem görüntülü aradı durdu  yani benmi yanlışım kirlimakta eltimle de hiç konuşmuyoruz biz. Eltim yaşça benden büyük ama büyük gelin benim. Aynı evde yaşadık eltim gelin geldiği gün bize konuşayın birbirinizle dediler.  Oda konuşmadı bende ve bu böyle gitti şimdi benimde onunda evlerimiz ayrı ama ne konuşuruz ne birşey 

12 Cevaplar

+2 oy
(1,275 puan) tarafından
Gerçekten ülke ruh hastası dolu ya çok değişik kafadalar
-Reklam-
0 oy
(11,093 puan) tarafından
En baştan kaynanan aranızı bozmuş hatta aranızın olmasına izin vermemiş, amacı neydi ki.. Eltin de büyük konuşmanın kibrin sonucunu yaşıyor anladığım kadarıyla.. Hiç takma hiç üzülme görmezden gel onları. 
(446 puan) tarafından
Kız ama niye yani niye benimde karnım burnumda çocuklarım var insan niye böyle davranır ki
(11,093 puan) tarafından
Fesatlıklarından. Sebep arama yok say onları. Sen kendi yoluna bak
(446 puan) tarafından
Öyle yapıyorum  öyle yapmaya da devam edicem  bizimde Allah'ımiz var onlar.olmasada olur
0 oy
(1,449 puan) tarafından
Gebeliğini saklama nedir ya. Hadı o sakladı kaynanlar vea bi başkası nasıl bu kadar tuttu. Kardeside mi sölememiş kocana ne değişik insanlar. En iyisini yapmışsın araya mesafe koyarak. Takma üzülme sevin onlarla bir değilsin diye
(446 puan) tarafından
Yok öyle şeyleri erkekler birbirine demez bizim tarafta ama küçük kaynım   bekar sürekli arayıp konuşuyoruz. Bize gelip gidiyor  bir defada görümcem geldi evime oda uğradı başka yerden geçerken ama kimse demedi
0 oy
(1,430 puan) tarafından
Bacım bazıları var ne kadar samimi olursan ol ne kadar kıymet verip değer verirsen ver onlar sana zerre değer vermezler hatta onlara verdiğin kıyametten bile artniyet çıkarırlar , onlarınki tamamen hasetlik kıskançlık yani başka bişi çıkaramadım 
(446 puan) tarafından
Ben hep sustum kötülüğe iyilikle karşılık verdim onlar için olmasa da allah rızası için dedim. Ama öyle bir noktaya geldim ki artık değil adını kaynanamın sesini bile duymak istemiyorum
(1,430 puan) tarafından
Kaynanan aranıza girmiş ama eltinde akıl olsaydı kendi aklıyla giderdi başkasının lafıyla değil oda demek ki kaynananla aynı kafadalar ondan anlaşıyorlar, hem o nasıl bir cümle biz sağlıklıyız faln o nasıl bir kibir yaa e bak bebeğini alacaklar dedin Allah'ım yaa sen akıl fikir ihsan eyle ya rabbi
(446 puan) tarafından
Bu cümleyi duyduğum da var ya aylarca ağladım durdum  eşim rahatsız kaynanamın anneliğini sorgulayıp durdum kafamda nasıl bir anne ki oğlu hakkında böyle konuşulmasına izin veriyor zaten ne eşime değer verdi nede çocuklarıma beni zaten hiç sevmezler benim çocuklarımın onların sevgisine de ihtiyaçları yok zaten ben gül gibi bakıp seviyorum
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Niye konuşmayın dedi ona takıldım ki zaten konuşmadığım eltimin çocuğundan banane yani beni çocuğumdan da ona ne 
(446 puan) tarafından
Kaynanamin annesi istedi konusmasinlar  demişti onun gelinleri hep birlik olurmuş ondan korktular ayriyeten tabiki banane ama insan söyler ve 7  ay da sağlar mı
0 oy
(1,018 puan) tarafından
Bu şekildeki kafa yapisinda olan kişilerden uzak dururum ki sende en iyisini yapıyorsun zerre de umurunda olmasın.. Bilsen ne bilmesen ne bosver sorun onlarda sende değil 
(446 puan) tarafından
Öyle  ama işte ister istemez insan sorguluyor neden diye
0 oy
tarafından
Bende 6 ay sakladım ama söylemedim ve herkes kararıma saygı duydu çünkü ben 6 sene çocuk sahibi olamadım hamile kaldım kürtaj olmak zorunda kaldım ve bu süreçte birşeylere şahit oldum o yüzden eşim saklamak istedi 4 aylık olunca kaynanama 6 aylık olunca geri kalana söyledik bunu tamamen eşim istedi 
(446 puan) tarafından
Ya kuzum senin yine haklı sebeplerin varmış bunun zaten 4 çocuğu var bu 5 inci ve her defasında böyle yapıyorlar sakliyolar son aylar.duyuyoruz
0 oy
(985 puan) tarafından
Sen haklısın bence ya. Yani ne abi saklayınca ne oluyor. Dediğin gibi hadi sağlıklı Bi gebelik olduğunu öğrenene kadar kimseye demedin etmedin. Nereye kadar? Sakınan göze çöp batıyor bunu çok kez gördüm. 

Ben de bir aylık hamileydim zaten şüphelerim vardı. Eltimle de iyi aram her zaman konuşuruz. Ben doktora gittiğim gün dedim var diye. Meğer o da hamiletmiş o zaman. Ben 1 aylıktım o 2 falan. Söylemedi bana. 3. Ay bitmek üzereydi öyle söyledi. Her şeyini saklardı. 20 haftalık gebeyim kızım içerde oynuyor, ona soruyorum sen benden ilerdesin seninki nasıl sert mi oluyor can acıtıyor mu diyorum. Yok ben hissetmiyorum diyor. 6-7 aylık bebeği nasıl hissetmezsin. Hemen nazar değecek ya. Ama noldu o ay gebelik zehirlenmesi geçirdi. Gerçi çok üzüldüm ben de o haberi duyunca hastanelik oldum ama işte. Aşırı sinirleniyorum buna. Neyi saklıyorsun. 7 aylık gebesin. Göbekten de mi anlaşılmicak
(446 puan) tarafından
İşte benim de kızdığım nokta bu neden ya neden saklar ki insan çocuğum mu yok elimi boş neden.sakliyon
0 oy
(7,940 puan) tarafından
Hatanın büyüğü kaynanada bence kaymanın kafası tuhaf 
0 oy
(951 puan) tarafından
Benimde eltim her seferinde kendi kızının gebeliğini saklar bende hep gebe kalsam bende sadece ondan saklarım derdim ama ne yazık ki gebe kaldığım gibi söylüyorum amaan boşver ztn Allah herkesin gönlüne göre veriyor ztn
(446 puan) tarafından
Bende hep öyle diyordum ama saklayamadim bende hemen söyledim
0 oy
(3,074 puan) tarafından
Yani 6 ay saklayarak baya abartmış  hadi 3 ay söylemezsin de 6 ay saklamaya ne gerek var
(446 puan) tarafından
Kız hep.oyle yapıyorlar kadın kaçtane doğurdu hep son aylar diyolar hamile diye
(3,074 puan) tarafından
Sende öyle yap bi dahakine doğur öyle gidersin yanlarına
(446 puan) tarafından
Kuzu görüşmüyor um ben onlarla ayriyeten yapamıyorum kız nasıl öğreniyorum diyorum saklamıyor um
0 oy
(2,698 puan) tarafından
Benim gorucelrim kaynanam sakladı 8aya kadar en son kadınin kanaması gelince doktora gidince bende dedim durduk yerde kadının kanaması niye gelsin kosa koşa gitiler hastaneye daha bende hamiledir ondan geliyor dedim görümcem arkasını saklıyor dj o sırada bende hamiliydim iki tane de çocuğum var neyini kisakanacaksam bu eltierin arasına fesatlık sokan aralarını bozan görümce ile kaynanadir
(446 puan) tarafından
Öyle valla

İlgili sorular

0 oy
31 cevap 584 göst.
8 Ekim 2023 Aile kategorisinde Minikii (477 puan) tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 691 göst.
0 oy
35 cevap 746 göst.
0 oy
9 cevap 82 göst.
15 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kezban94 (415 puan) tarafından soruldu

379,247 soru

11,352,063 cevap

34,822 kullanıcı

...