0 oy
214 göst.
Aile kategorisinde (1,069 puan) tarafından
 Zaman daralıyor ve ne yapacgm hâlâ belli degil .Deprem bölgesinde köyde harabe bi ev var beni bekleyen iki çocukla birlikte .Gurbeti baska bi memleketi havasi vs neyse bir tarafa cok zor sartlar bekliyor beni ve bizi.Bu koca büyüksehirde bile yapayalnizım esim evden çıkmazsak cıkmaz yani zar zor gezmeye götürür .Kafa yapimız cok farklı zaten bir gün iyiysek bes gün aramız ucurum ...Mecbur ona bagımlı kaliyrm bir de bu konuda iki cocukla ve ehliyetm olmadigi icin gezmek icin vs.Yani oraya gittigimizde daha cok ona bagimli kalcgm köy yerinde gidilecek bir yer yok.Burada bi canm sıkılsa en kötü markete gidyrm tek basıma bir sey yapma imkanim yok .Bunları düsündükce ona güvemmedigimdn ötürü gitmek istemyrm ve bu kadar zorluga degmz diyrm .Burada kalsam tek basima kalamazmssm .Kararı da bana bıraktı tamamen ya ne yapacgm Allah askina bi akıl verin stresten hasta olacgm iyice cıkamyrm isin icinden düsünmekten...

3 Cevaplar

0 oy
(1,832 puan) tarafından
Ben başka postuna da yazdım. Üst bölgesi hariç eşim nereye giderse gitmeye razıyım ben. Ama senin anlattığına göre şartlar epey kötü. Ama belki köy yeri çocuklar için daha rahat olur. Senin de komşuların olur alışırsın. Eşin de o kadar odun degil ya arada sırada çıkarır sizi. Gitmeden güzelce ve kesin bir dille konuşsan.
(1,069 puan) tarafından
Yok canm orta yolu bulamyrz burada tek bırakmazms bende kimseyle yasamam ya burada bu kadar imkan icinde böyle yapıyorsa orada hic ummuyrm evet normal bi evliligi olan insan tabiki gözü kapalı gider de iste .bizim durum farklı..
(1,832 puan) tarafından
Gerçekten zor bir durum bacım. Peki siz kalırsanız nerde ve kiminle bırakacak sizi ?
-Reklam-
0 oy
(684 puan) tarafından
Hem ilçe merkezinde hem ilçeye bağlı köyde evimiz var çocuklarım inanki merkezdeki evde arkadaşları var parkı falan var hep dışarda koyde hiç arkadaşları yok seyrek yerleşim olduğu için istemiyorlar ama ben onlarla kapıda falan oynayıp şey yapınca köyden gitmek istemiyormsr demem o ki eğer çok sosyal hayat sevmiyor çocuklarım temiz bir çevrede büyüsün dersen köye git yok ben çok bunaldigim zaman ne yapcam dersen oldugun yerde kal
0 oy
(1,157 puan) tarafından
Küçük yerde komşuluk daha çok oluyor bı ortamın olur eşinle kussen bile duvarlarla başbaşa kalmazsın çıkarsın bı köyü turlarsin komsularinla oturursun çaya kahveye gider gelirsiniz boş boş market gezmekten iyidir. Sonuçta böyle de çok güzel bir hayatın yokmuş bir de köy hayatını denersin işte kalıcı değilsiniz ya tayincisiniz 
(1,069 puan) tarafından
Canm ben meslegimi yapmak istiyrm planım vardı calismak gibi cocuklarimi büyüttm vs derken bir yerden baslamam gerekti yani zor ama onun fırsatını bulmaya caliscgm nerede olursm olaym .

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 256 göst.
0 oy
9 cevap 382 göst.
0 oy
8 cevap 440 göst.
0 oy
21 cevap 370 göst.

378,268 soru

11,321,916 cevap

34,767 kullanıcı