0 oy
194 göst.
Diğer kategorisinde (660 puan) tarafından
Daha erkenmi ne bileyim evde o kadar sık söylemiyoruz adını aşkım bitanem falan onlarla sesleniriz ama adına hıc bakmıyor 

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
Başka seslere tepkisi varmı 
(660 puan) tarafından
Evet bakıyor aşkım falan dediğimde ama ne bileyim korkuyorum
tarafından
Duyduğuna eminmisin bence doktora götür bizimkide duyuyordu ama az duyuyormus dudak okuma öğrenmeye başlamış eğer geç kalsaydık.konusamiyacakti amaliyatla doydu konuştu
-Reklam-
0 oy
(212 puan) tarafından
Adını soylemiyorsaniz bakmaz. Bizimki mesela kızım deyince bakıyor ama ismine bakmıyorum. İsmiyle birlikte kızım dersek yine bakıyor ona alışmış 
(660 puan) tarafından
Umarım öyledir bizimkide
0 oy
(1,354 puan) tarafından
Göz teması nasıl mesela çıngırakla sesi takip etmesini isteseniz takip eder mi 

Yada siz arkasına geçin çıngırağı sağ kulağının hizasında ses çıkaranız dönüp bakar mı 

Yada herhangi bir sese tepkisi nasıl 
(660 puan) tarafından
Kuşuuum diye seslensem bakar uyandığında gunayydin desem güler o yönden sıkıntı yok ama ismine alışmadi sanirim
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Göz teması önemli , tepkileri önemli birde ismiyle çağırın alışsın 
(660 puan) tarafından
Öyle yapacagim artık
0 oy
(536 puan) tarafından
İsmiyle hitap edin sürekli.  Oğlum falan diyince bizimki de tepki vermiyor ismiyle seslenince bakıyor . 7 buçuk aylığız . İsmi ne öğrenmesi lazım. Aşkım canım balim dersek öğrenemez ki . Oğlum emir çağan ismi . Çağan deyince bakmıyor mesela onu öğretmeye çalışıyorum ikisini de bilsin diye
(660 puan) tarafından
Bizimkide kadir yiğit eşim kadir diyor ben yiğit çocukta haklı neye bakacağını şaşırdı bence
(536 puan) tarafından
Oda olabilir iki ismiyle seslenmeye çalışın . İkisini de benimsemesi için önemliymiş . Burada okumuştum hatta çocuk ikinci ismini biliyormuş.  Okulda hoca ilk ismiyle hitap ediyor ses vermiyor . Otizimden suphelenilmis.  Kadın demiş diğer ismiyle seslendiniz mi ? İkisine de mi cevap vermiyor.  .. Allah korusun o annenin yerinde olmak istemezdim.  Bı eğitimci bana böyle birşey dese kalpten giderdim heralde .
(660 puan) tarafından
Umarım düşündüğüm gibi çıkmaz bu sıralar hastaydı çocuğum perişan oldu kızamık geçirdi falan kilo verdi. İyileşsin bı kendine gelsin o zaman dikkat edeceğim
0 oy
(1,519 puan) tarafından
Bnmde 9 aylik bakiyo her seye sesine 
(660 puan) tarafından
Tebrikler.
0 oy
(4,067 puan) tarafından
6. Aydan beri adına bakıyo özellikle doğduğundan beri adıyla sesleniyorm ki bilsin dye.
0 oy
(3,425 puan) tarafından
Kızım 3 aylık maşallah  ismiyle çağırdığım  zaman bakıyor direk çünkü  doğduğu  günden beri ismiyle seslenirim  cnm sizde ismiyle sadece çağırın 
0 oy
(237 puan) tarafından
Canım adını bilmiyordur o söylemezsen sık sık nereden bilsin bebek :)) sen gün içinde sürekli ismiyle hitap et normal konuşulanlara bakıp seslere tepki verip bakıyorsa sorun yoktur 
(7,122 puan) tarafından
Bacı eski post

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 517 göst.
18 Mart 2021 Diğer kategorisinde Yagmur1265 (3,055 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 114 göst.
7 Kasım 2023 Aile kategorisinde zehraaaa0302 (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 852 göst.
2 Mart 2021 Diğer kategorisinde Yagmur1265 (3,055 puan) tarafından soruldu