0 oy
77 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,893 puan) tarafından

Hayırlı akşamlar napıyorsunuz ☺️ 

Kızlar 20 gün oldu doğum yapalı 4 tane dikişim var. 2 yeterdi ama küçük olsun çabuk kaynasın diye 4 tane yaptılar. İlk hafta batikonla temizledim antibiyotik kullandım gayet iyiydi şuan da şişliği geçti kaynamış zaten baktım ama ipler ilk günkü gibi duruyor. Ne çürüdü ne eridi ne düştü ne olcak nasıl olacak bilmiyorum var mı böyle olan ne yaptınız?

5 Cevaplar

0 oy
(5,877 puan) tarafından
Normal doğum yaptın sanırım orası ıslak bölge diye tabir edilen kısım olduğu için dikişler biraz zor erir düşer 40 günde tamamen iyileşme görürsün büyük ihtimalle 
(1,893 puan) tarafından
Evet canım normal doğum. Kuru tutmaya çalışıyorum ama hiç farkı yok ilk doğumda 15 günde ip kalmamıştı
(5,877 puan) tarafından
Sen kuru tutmaya devam et bacım 2 hafta içinde düşer
-Reklam-
0 oy
(91 puan) tarafından
Benimki 3 haftada düşmeye başlamıştı 
(1,893 puan) tarafından
İlkinde 15 günde ip kalmamıştı ama bu 20 gün oldu aynı hala
(91 puan) tarafından
Düşer bence cann doktoruna sor istersen
0 oy
(16,009 puan) tarafından
Orası genelde ıslak bölge olduğu için kuruyup düşmesi uzun sürebilir. Sen her tuvalet ihtiyacından sonra iyice kurula batikonu ihmal etme
0 oy
(11,077 puan) tarafından
Ay orayı bilmiyorum dikiş başlığa girince sezeryan diye geldim. Ama asıl şey yaaa, oldu mu o kadar maşallah sanki dün doğurdun :) 
0 oy
tarafından
Benim de 4 dikişim vardı ne krem sürdük ne bişey hiçbişey yapmadım daha dikişlerin eriyen dikiş değilse düşmez benim 40 ımda bilenip gelmişti normal yani kuru ve temiz olması önemli başlarda 
tarafından
Bana denk gelen doktorlar mı ilaç sevmiyor yoksa benimkiler mi anormal anlamıyorum ya kremdir şudur Budur asla önermedi benim doktorum temiz bak kuru tut geçer dedi mesela oğlum ağnnet oldu ona da aşka ılaö kullandırmamışlardı buradakileri okuyunca şaşıyorum :)

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 194 göst.
21 Haziran 2022 Aile kategorisinde Oksuz06_ (111 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 331 göst.
6 Mart 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 497 göst.
0 oy
9 cevap 305 göst.
16 Temmuz 2019 Diğer kategorisinde Aselllim (45 puan) tarafından soruldu