0 oy
87 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (490 puan) tarafından
Bebeğim için doktor pekmez kullan ama ev yapımı şekersiz olacak dedi sizler nasıl yaptınız 

6 Cevaplar

0 oy
tarafından
İlk defa duyuyorum organik pekmez al yedir annelerimiz bize yedirmiş bende çocuklarıma yediriyorum çok şükür birşey olmadı:) 
(490 puan) tarafından
Organik nasıl olacak marketlerdekiler olmaz demi
tarafından
Köy pekmezleri oluyor ya netten de alabilirsin araştırıp
(490 puan) tarafından
Tamam teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
(12,595 puan) tarafından
Biz küçükken uzumdan yapardık ziyan olmasın diye bağlar vardı. Keçiboynuzu özu karadut özu verdim ben 
(490 puan) tarafından
Bakalım daha olmazsa keçiboynuzu düşünüyorum
0 oy
(1,071 puan) tarafından
Manisa da üzüm pekmezi yapılır ama koca kazanla tabi Eylül ayında.  Zaten içine bisey eklenmez üzümün şekeri yetiyor. Onun gibi yapan varsa satın alabilirsiniz 
(490 puan) tarafından
Anladım öyle tanıdık olsaydı keşke
0 oy
(15,944 puan) tarafından
Şekersiz pekmez mi olur ya. O herkese şeker katkılı demek istemiştir. Ben kendi yaptığımız üzüm pekmezini veriyorum çocuklarıma 
(490 puan) tarafından
Şekersiz olacak kendiniz yapacaksınız diyor
0 oy
tarafından
Biz kendimiz yapıyoruz ama bizim bağımız var siyah üzümü ayıkla.yika kese gibi biseye koy iyice ez suyu çıksın iyice posası çöp oluyor zaten o suyu kaynatacagin biseye al sonra üzerine pekmez toprağı var mayalanması için ondan koyuluyor ama o kısmı tam hatırlamıyorum kaynanam yapıyor biz topluyoruz ayikliyoruz suyunu çıkarıyoruz oda mayalandiriyor pişiriyor koyulana kadar koyulunca olmuş oluyor 
(490 puan) tarafından
Tamam teşekkür ederim çok

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 74 göst.
17 Eylül 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 333 göst.
0 oy
10 cevap 203 göst.
7 Ekim 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,364 soru