0 oy
264 göst.
Aile kategorisinde (264 puan) tarafından
Ya kocamla sorunlar yaşadım yaşıyorum son dönemde çok zayıfladım herkes farkında söylüyor tüm çevrem son yaşadığım problemde esım benı yine savunmadı aılesıne karşı ve annesi laf söyledi ona hak verıp üstüne esımde laf söyledi haksız da olabılırkm ama bu beni ezmesıne olanak sağlamamalı neyse daha sonra oğlumun doğum günü oldu annemgıl sehır dışından geldi gitti babam ayrı annem ayrı aradı çok zayıflamışsın diye hatta annem bu adam seni uzuyor mu doğru söyle dedi söylemedim tabi yok dedim çocuklardan zayıfladım diye söz olsanız der miydiniz birde doğum günü videosunda bısey fark ettim esım bana nefretle bakmış çok zoruma gitti ama bizi sosyal medyada fotomuzu paylaşmış ayrıyetten napcagımı şaşırdım artık esımle kavga bıle etmek ıstemıyorum gerçekten kadınlar çok dert cekıyor genel anlamda annemle konuştum insanın suratına bile bakmıyorlar ınsanı takmıyorlar diye bekar görümcem bıle bana tavsıye verdi abısını bıldıgı için hiç münakaşaya görme yemek mı begenmedı git dışarda ye dedi sakınce bıseyemı laf etti takma tersleme ekmegıne yağ sürme dedi herseyi emir kipiyle konuşuyor artık ona sınırlenmıyorum son olaydan sonra çok kırıldım napcagımı şaşırdım 

20 Cevaplar

0 oy
tarafından
Annemle paylaşırım işin içinden çıkamadığım zaman 
(264 puan) tarafından
Benim esım çok rezil annemle tartışmaya girer susmaz olaylar büyür çünkü benim esım kendi aılesını bile bana cephe aldırıp yalnızlastırmaya calısıyor dünyadan haberim olmasın ki salk gibi gezeyim bende hiç kavgaya gormıcem bundan sonra naparsa yapsın kendımı sevmem lazım önce merkezımı o yapmışım ondan kafaya takıyorum onu
tarafından
Vallah eşim anneme cevap verirse görür gününü asla buna bende müsade etmem
(264 puan) tarafından
Ben bas edemıyorum hatta kimse dayısına babasına bıle saygısız bı adam anneme mı susacak
tarafından
Böyle ne kadar devam eder evliliğiniz
(264 puan) tarafından
Evşılık görmüyorum ben ortada anlaşamayan ıkı ev arkadaşı arkadaşta değil yabancı o kadar olay olup hiç bısey olmamış gıbı mesafelı davranıyoruz en ıyısı bu
-Reklam-
0 oy
(12,615 puan) tarafından
Anlatacak bir sorunum olmadı şükür. Olsada anlatmam 
0 oy
(48,667 puan) tarafından
bir kez yansidi anneme anneler unutmuyor soguyor damattan 
0 oy
(1,478 puan) tarafından
Anlatamam ya uzaktalar zaten özlem yeteri kadar üzüyor, birde onu düşünüp üzülsünler istemem..
(264 puan) tarafından
Ay ne çok benım gibi olan varmış gelın bi sarılalım
0 oy
(489 puan) tarafından
Kolay kolay anlatmam.  Kimsenin kafasını kendi dertlerimle şişirmem.  Annemin türlü rahatsızlıkları var zaten. Onca derdine bir dert de eklemem.  Ben eşimle iyi olurum ama annem ona anlattıklarımı unutmaz 
(264 puan) tarafından
Evet ya bende uzulmelerını istemiyorum ben bas etmeyı ogrendım yarın öbür barısırız ama annemler kin tutar ama bazen esım annesını sırtına alıp yüklneiyor hata mı yaşıyorum dıyorum kendımı sahıpsız bırakıyorum farklı sehırdeyım tek başıma nasıl yeteyim sonra vazgecıyorum değmez bunlar ıcın bunlar rezil sevıyesıne ınmıyim indim de ne oldu ses çıkardım ne oldu ben suçlu oldum
(489 puan) tarafından
Eğer arkanızda birilerinin olduğunu görmesi açısından eşinize karşı sahipsiz olmamak için diyorsanız anlatın.  En azından ailenizin arkanızda olduğunu bilsin görsün ama bu da riskli.  Bu defa en ufak şey herkesin arasını bozacak dağ gibi meselelere dönebilir.
0 oy
(299 puan) tarafından
Valla ben bazen anlatıyorum yalan değil bazen de ufak tefek şeyleri anlatmam 

Anlatmamin sebebi de kaynanamla sorun yaşardık eşim hep beni suclari ben üzülüp ağlardım kızımda etkileniyordu sonra ben eşim beni hiç savunmadigi için psikolojik olarak aşırı çöktüm kaynanam benimle tartışırken konuşamadım çünkü ben suçlu duruma düşürülecektim baktım ben tartışma sırasında artık soğuk soğuk terliyorum tansiyonum düşüyor kekelemeye başlıyorum anneme hatta babama anlattım bana böyle böyle yapıyorlar ben psikiyatriye randevu alıyorum diye sonra bizimkiler devreye girdi ve şuan çok şükür rahatım. Eşim beni ezmiyor ve kaynanam söylenmiyor boş boş 
(299 puan) tarafından
Evet haklısın bende öyle düşünüyorum herşeyi anlatmıyorum ama ailen yanına gelince falan anlat yani . Sen üzmek istemiyorsun anlıyorum ama olan sana ve çocuklarına oluyor . Önünü kesmezsen ilerde daha da senin için zor olur soyleyim bence anlat . Ben de ilk anlatmadım. Uzulmelerini istemedim onlar da benim huyumu biliyorlar zaten anlatmaz dediler ve daha da üstüme geldiler , bağırış cagiris eşim hatta bı kere neredeyse bana şiddet gosterecekti ben dövdüm :)
(299 puan) tarafından
Benimki de susmaz babam annem oturdu . Konuştular sert bı dille değil ama konuştular . Babam dedi eğer bu şekil annen için sürekli benim kızımı uzeceksen benm maaşım var ben bakarım kızıma torunuma. Sizin aranızda sorun yok tek muhabbet annem annem . Bakamiyorsan ben yarın götürüyorum kızımı torunumu dedi annem de sonra düzeldi yavaş yavaş . Kaynanamla bı sure gorusmedik sonra yavaş yavaş
(264 puan) tarafından
Bacım zamanında tepkı gosterdıler esım geçen sene ıyıdı bu sene ıyıce bozulmaya başladı ben hatta annesine özellikle bı dayısı var ona anlattım o da kulağını çekti bırak duzelıp sonra deccale dönüşüyor babama da bı sorunum olmuştu anlattım esım babamların yanında ıyı kocayı oynuyor babam sever damadını aralarını bozmak ıstemıyorum babam hep şey ıkı akıllı bı yastığa bas koymaz diye mesela annem daha sınırlı babam daha sakındır babam annnemı ıdare eder ama esım beni bazen cıleden çıkarıyor narsıstlık var onda benim eneejımı emıyor bu son olayda annesi geldi gitti hiç vısey olmamış günü dalga gecıyor gülüyor tahrik edıyor bu bana böyle degıl herkese böyle bırde en son gördüğüm neydı bılıyon mu ben sana böyle ezıyet eder her seyı yaparım aılemıde arkama doldurup alırım sende böyle haksız duruma düşer kalırsındı o an anladım ki ben bu hayatta tek basımdayım
(264 puan) tarafından
Benim genelde esımeen kaynaklı sorun aılesı değil tek onlar tuzu bıberı oluyor aman bendekı dert bıtmez bu kafamı sokup atasım var depresyona gördüm evın halını bı gör savaş alanı gbı bıraz aıleme yakın otursam havam degısırdı uzak oturmak çok koyuyor ınsana
(299 puan) tarafından
Bende uzağım malesef zaten bunlar da o yüzden boyle fırsat biliyorlar yoklar burda istediğimi yaparım kafası
0 oy
(4,943 puan) tarafından
Evet anneme herşeyimi anlatırım ve oda beni doğru yönlendirir ve yatıştırır yoksa ben sinirli ve fevri bir insanım 
0 oy
(1,748 puan) tarafından
Evliliğin başında anlatıyordum. Başka şehirde yaşıyoruz doğum için ailem yardıma geldiklerinde zaten eşimin nasıl biri olduğunu çok iyi anladılar. Ondan sonra bazılarını anlatıyorum ama bende kavga etmekten yoruldum sıkıldım inatla hep kendi haklı. Bazı şeyleri de anlatıyorum ki ileride başıma bir sey gelirse kimden geldiğini bilsinler diye...
0 oy
(15,969 puan) tarafından
Yok ya anlatmam ben eşimle kendi aramızda halletmeye çalışırız. Bende ailemden farklı sehirlerdeyim anlatsam aklı kalır bende. O yüzden hiç belli etmemeye çalışırım sorunlarımızı 
0 oy
(368 puan) tarafından
okumadim ama.cok.anlatirdim meger laf olsun diye dinlermis he hii der gecer dertlesirdik umrunda bile degil anlatmiyorum kendi belamj kendim cekiyorum olsem kimsenin ruhu duymaz
0 oy
(953 puan) tarafından
Ben genelde sonuna kdr ablamla paylaşır akıl alırım cnk daha 22 yaşındayım ablamda 32 yaşında büyük eltim olur bana her konuda bu zamana kdr en iyi destekçi oldu 
0 oy
(8,238 puan) tarafından
En büyük sırdaşım annem fakat eşimle olan problemleri anlatmam ben unutum annem unutmaz çünkü. 
0 oy
(1,551 puan) tarafından
Pek paylasmam yarin ben iyi olurum annem dusman olur belki kocama
0 oy
tarafından
Çok çok büyük bir sorun olursa elbette ama ufak tefek şeyleri söylemem 
0 oy
tarafından
Bende ilk zamanlar anlatıyırdum baktım garip anam üzülüyor artık anlatmıyorum eşimde rica etmeden konuşur işte şunu getir getirmem derim ne zaman rice edersin o zaman yaparım diye bazen karımsın yapacan der bende karınım ama kölen veya hizmetçğn değilim derim öyye demedim çart curt der halbuki karıcım şunu yaparmısın dese  4 dönerim etrafında kaç kerede izah ettim hele kaynana yanında bi gün böyle gel al dedi bir şeyi kaynanamda var sen hayırdır dedim anan var diye mi böyle konuşuyon annene ne ispat etmeye çalışıyon dedim işi.şakaya vurdu hemen 
0 oy
(1,635 puan) tarafından
Paylaşmam her zaman canım kocam bitane kocam derim dert yanmam bile övmektir eşimi çok iyi niyetli bu kadarı fazla falan derim yani ama dostlarımla paylaşırım onlar objektif düşünebilir ve eşime sonrasında kin güdmezler
0 oy
(2,832 puan) tarafından
Daha dün eşimle çok kötü kavga ettik sinirden ağladım baya gözlerim şişmişti bu sabah.bu yüzden annemgile gitmedim görür de sorar bende yalan söylemeyi beceremiyorum anlar diye.anlaticam şimdi üzülecek onca derdinin arasında bir de beni düşünecek.getek yok anlatmaya
0 oy
tarafından
Bana sevdiğini söyleme sev kitabı çok güzel 
0 oy
(868 puan) tarafından
Çok büyük bi sorunsa ablama anlatırım genelde anneme anlatmam çünkü annem eşimi kendi oğlu gibi sever cephe alsın istemem
0 oy
(2,523 puan) tarafından
Hayır çok büyük bişey olmadı şimdiye kadar ama hiç bir şekilde kimseyle paylaşmam 

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 233 göst.
6 Kasım 2023 Aile kategorisinde Hayal1907 (264 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 425 göst.
5 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
46 cevap 684 göst.
28 Eylül 2023 Aile kategorisinde Mavi-beyaz (1,680 puan) tarafından soruldu
0 oy
40 cevap 505 göst.