0 oy
97 göst.
Diğer kategorisinde (930 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Ben yediriyorum hala.birde yemek yeme konusunda birisi en ufak laf edince cok sinirleniyorum niye ya cok hassasim gercekten kaynanama gittik her seferinde tok goturuyorum cunku cizgi flimle falan yiyor .yemeklere aliştir sora ilerde cok zorlanirsin bilmem ne ozel yemek yapma dedi suan zaten akli eriyor begenmesi. Asla yemez .cok sukur kilosu iyi yani isterde aburcuburda yer asla kisitlamadim heee gun icersinde kesinlikle pekmez ,yumurta, muz,kefir ,elma,corba,findikceviz,cacik sarimsakli yicek yani kaçari yok asla yapmam dedigini oda biliyor yiyorda sukur .surekli ayni lafi soyluyor ya hic cevaap vermedim orda yemiyor ya o zannediyor cocuk ac kaliyor

6 Cevaplar

0 oy
(1,658 puan) tarafından
Aynen kaynanalar öyle. Götür orda yedir gözü görsün kalbi kanaat eder o zaman. Bir de sessiz kalma sustukça söylüyorlar 
(930 puan) tarafından
Malesef asla susmuyor her seferinde ayni laflar  ya bn cocugumu biliyorum yani .cok sukur masallah diyim.oyle hasta olan bi cocukta degil takti yemegine daha gider gitmez karnini doyur diyo
(1,658 puan) tarafından
Bana da aynı yapıyorlardı sanki bakamıyormuşum gibi. Şimdi oğlum 7 yaşına girecek ağzı hiç boş durmaz. Büyüyünce zaten senin bir şey demene gerek kalmıyor çocuk veriyor onlara cevabı boşver takma
-Reklam-
0 oy
(12,976 puan) tarafından
Büyümesi normal kilosu yerinde ise takma canım haklısın

Ama sanki özel yemek yapma derken biraz haklı alıştırmaya çalışmakta fayda var 
(930 puan) tarafından
Cok sukur iyi boyu kilosu soyleyince he iyi der sadece 2 gun sora goruselim gene ayni laflari eder
(12,976 puan) tarafından
Huylu huyundan vazgeçmez dikkat etmeyin
0 oy
(1,531 puan) tarafından
Hklısın karsışması uygun değil ama bana inan özel yemek yapmayı bırak. Ben 5 yaşına kadar özel yaptım buyuk cocuguma suan 10yaşında hiç yemez. Zorlanıyorum onunla cok yemek konusunda 
(930 puan) tarafından
Ya gercekten ugrasiyorum cok agliyor yemicem diye boyle farkli bse gorunce :( her yolu deniyorum en sonnda ana yuregi iste uzuluyo insan ama makarna pilav kofte bayilir hepsi aynidir desene:D hc duymadm makarna sevmeyen cocuk
0 oy
tarafından
Benim kaynananin yanında kızın karnını iyice doyurdum kix kalkti kaynana hemen dedi kız aç yemek yemedi tinlamadim bile sen çocuğun için neyin ne olduğunu daha iyi biliyorsun duyma görme 
(930 puan) tarafından
ya zaten buyudu artik acikinca kendide soyluyor aciktim diye
0 oy
tarafından
Özel yemek konusunda biraz haklı canim .ben 1 yaşından sonra sadece öğlen ona özel yapıyordum geri kalan biz ne yersek onu yiyor .6 aylıktan başladım blwye şuan 23 aylık çok rahatim kendi yiyor içiyor herşeyi 
0 oy
(2,523 puan) tarafından
1 buçuk 2 yas gibi yemek istediğinde müdahale ettinizi hiç yada o zamanda mı siz veriyordunuz
(930 puan) tarafından
Şoyle soyleyim kati seyler fln vermeye cok korkuyodum asiri paniktim tikaninnca napcagmi sasiriyodum bi kackere tikaninca vermesm.hep yumusak seyler :(
(2,523 puan) tarafından
Bu müdahaleler çocuğun daha sonra kendi istwgi ile yemesine engel oluyormuş bı uzmandan dinlemiştim ama ben dinlemeden öncede ta 1 yaşında yemek istediğinde izin veriyordum döküyor saçıyor du ama öğrensin diye  yapıyordum . Bı kızım 1 buçuk diğeri 2 yaşından beri kendileri yiyo .küçüğüm hep hastanede oldgu için ona kıyamadım ama bnlar önemli .geç kalmış sayilmazssin müsade et kendi yesin

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 92 göst.
9 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Gokce09 (287 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 153 göst.
28 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 147 göst.
8 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Oglumbirtanem (221 puan) tarafından soruldu
+1 oy
7 cevap 162 göst.