0 oy
289 göst.
Aile kategorisinde (1,082 puan) tarafından
Kızlar gorumcem bana çok yakın oturuyor bi bina aşağımda. Pazartesi akşamı elmalı kurabiye yaptm. O pogca flan yapınca bana getirir bazen. Neyse bende ona gotureym dedim. 9 da goturdm zaten yeni yapmistm. Kızımla gittik kızı da ödev yapmış uyuyacakti. Çay demliyodu ben hiç kalkaym flsn demedm. 1 saate yakın oturmusmdr. Gorumcemin kizida asla paylaşımci değil 8 yaşında. Kızım gelince direk odasını flsn kapatir. Neyse işte bakkaldan böyle iple çevrilen bisey almış 5 tl ye. Kızımda  onu elinden almak isterken kırıldı. Başladı ağlamaya . Yani ağlamak desemde normal bi ağlama değil içini çeke ağlar hep. Sonra ben zaten iyi degildi hemen kırıldı böyle şeylere para verme paranı biriktir daha güzel şeyler al falan dedim.. dünde gorumcem kaynanam eşim görüntülü konusuyodu. Kiximi ağlattı dedi bi daha bana hafta ici gelmeyin çocuklarma ders calistiriyorm flan diyor gülerek.hani gerçekten bi yere gitmese çocuklarına ödev yaptırıyor desem Neyse. Zaten her gün anasını bekler. Çocuklarıda biri 15 biri 8 yaşında. Bende sürekli giden biri degilm kızlar. 1 2 ay bir flan anca. Bende 5 tl nin mi lafıni yapıyosn abla dedm  He benim kızımın psikolojisi herseyden üstün diyor. Senin kızınn psikolojisi demek ki 5 liralikmisdedm duydu mu duymadi bilmiyorum. Kızımda 1.5 yaşında kızlar Yani bu yastaki bi bebek dur deyince durur mu..geçen kendi götürdu bazen kendide götürür ona ses yok. Sanırım benm gelmemi istemedi Yani bide o saatte gidince. Çayı da bi bardak ictm hiç ikinciyi iç demedi o anda anladm. Zaten bi daha gitmem de kızımı da gondermem. Siz olsanız gider miydinz

13 Cevaplar

+2 oy
(1,577 puan) tarafından
Birincisi birbirinize habersiz gitmeniz yanlış ikincisi oyuncak kırılınca daha iyi şeylere ver paranı vs demen daha da yanlış. Çocuk onu istemiş onu almış. Seninki de çocuk onunkide. Ha kırılabilir, kırıldıysa yenisini almalıydın bana göre. Ben olsam öyle yaparım
(1,082 puan) tarafından
O an aklıma gelmedi açıkçası ama ben annesinden bekledm diyebilir diye. Neys3 zaten bi dahada gitmem
(45 puan) tarafından
Çocuk dediğin 8 Yaşında artı sidik yarıştirdigi 1bucuk ben olsam asla kapısını dahi açmam bana gelmek istersede bir bahane uydurur istemezdim bu kadar açık ve net.
(1,577 puan) tarafından
Bu çocuk olduğu gerçeğini değiştirmez. 8 yaşındaki çocuktan olgunluk göstermesini bekleyemeyiz bu duruma anne babalar müdahale edebilir ancak. Anne de tavrını belli etmiş istemediğini açıkça göstermiş. Bence de gitmemeli bir daha ancak onun kararı kendi bilir.
(45 puan) tarafından
8 yaşında bir birey olmaya adım atıyorlar nasılki istemedikleri hiç birseyi yaptiramiyorsak o yaşta bazı şeyleride bilmesi lazım 8 yaşında bir çocuğun yalnisikla oldu kavramını anlamasi lazım karşısındaki 1.5 yaşında onla onu bir kıyaslayamayiz asla...
(1,577 puan) tarafından
Farkındaysan 1 buçuk yaşındaki çocukla kıyaslamamışım sadece onun çocuk olduğunu belirtmiştim. Ayrıca çocuk aileden öğrenir her şeyi. Annesi olaylara nasıl tepki verirse o da öyle tepki verir. Vahiy yoluyla olgunluk inecek değil çocuğa. Annesi "yanlışlık" kavramını öğretmediyse nasıl öğrensin? Zaten olay sırasında da ne annesi ne de yengesi yanlışlıkla oldu vs dememiş çocuğa ve dikkat edersen ben de bunun üzerinde durmuşum. Sen nasıl istiyorsan düşün bana göre burda sorumluluk o iki annedeydi ve iki anne de kendi çocuklarını kayırmak adına diğer çocuğa bir açıklama yapmamış 5 liralık oyuncak aralarında sorun olmuş. Gider götürürsün çocuğu hadi al bakalım ne istiyorsan dersin alır sonra da bak ağlanacak bir şey yokmuş diye o zaman söylersin. Senin evine biri gelip tabağını kırsa sonrada zaten iyi değilmiş paranı biriktir daha iyisini al dese tepkin ne olur?
-Reklam-
+1 oy
(2,470 puan) tarafından
Canım ikinizdede hata var oyuncak ne kadar kötü olsa çocuk için değerli iyi değilmiş birdaha bunlara para verme diyene kadar üzülme yengecim ben sana yarın alırım aynısından küçük o bilmeden oldu diyecektin 5 TL neki orda vereydin çocuğun eline gönlü olurdu valla benim kızımın da biri gelip oyuncağını kırsa anneside senin gibi konuşsa kızarım yani burda siz konusu 5 liralık oyuncak değil karşılıklı tavrınız bencede daha gitme istemiyor belliki zaten
0 oy
(11,093 puan) tarafından
Sende de hata var onda da. Mesafeli ol, bitti gitti
(1,082 puan) tarafından
Zaten gitmem ki canım hiç hep o gelirdi Bende bi yaptm götüreym dedm. Sürekli lafını yapiyor. Yok kızım durmiyomusta yok kizinn ödevi varmista
0 oy
(4,631 puan) tarafından
Habersiz mi gittin 
(1,082 puan) tarafından
Evet genelde öyle giderm oda gelir hep habersiz. 1 sene oldu taşınalı kiraya. Yanj toplamda 10 sefer bile gitmemismdr
(4,631 puan) tarafından
Habersiz gidip gelmeniz yanlış alt katında da olsa haberli gidinki aranızda bi mesafe olduğu belli olsun bu kadar laf olsa ben degil hafta içi. Hafta sonu da gitmem
(1,082 puan) tarafından
Yok canım bi daha asla gitmem. Kızımı da gondermem
0 oy
(416 puan) tarafından
Asla gitmezdim ki o cümleleri söyledikten sonra hafta içi onu da kabul etmem
(1,082 puan) tarafından
Kendi habersiz bazen gelir. Bende kahvaltıya cagiracaktm kaynanam ile ikisini bu saatten sonra cagirmam bile
(416 puan) tarafından
Bencede çağırma oyuncak nedir ya çocuk onlar araya girip kızım küçük o daha ben alırım sana da ona da diyip toparlaması gerekir ama patavatsız biri belli ki
(1,082 puan) tarafından
Baya hemde öyle böyle değil. Psikolojik hap iciyor bide. Sorsan hep ondan ağzına geleni diyor öyle der yani
(416 puan) tarafından
Mesafeni koymalısın anlamalı bazı şeyleri diye düşünüyorum en azından bundan sonra lafını bilip konuşur
(1,082 puan) tarafından
Yok canım sanmıyorum yine ayni olur. Ama gidip gelmezse anlar o.
0 oy
(1,237 puan) tarafından
Böyle yapılsa oraya bidaha adım atmam senin çocuğun da küçük sonuçta bide yeğeni olacak kırılmışsa nolmuş 5 kuruşluk şey yenisini alırım desin değer mi laf etmeye ayıp yani 
(1,082 puan) tarafından
Bide eşime diyor. Öde diye. Yani en ufak bisey olsa hemen lafını yapar. Hani gulerekte olsa şaka da olsa böyle denmez yani. Normalde gitmezdm zaten bunun üzerine hiç gitmem
(1,237 puan) tarafından
Her şakanın altında Bi gerçek vardır onun lafını yapan arkandanda konuşur en iyisi uzak dur
0 oy
(966 puan) tarafından
Gitmem canım. Ve de çok ucuz bir şeymiş çocuk ağladığında parasını vereyim git al kendine derdim. Görümcenin öyle yapması senin işine gelmesi lazım. Pozitif yönden bak :)
(1,082 puan) tarafından
Kızı gördüğüm yerde eline vercem parasını anlasin.
(966 puan) tarafından
Hahahahahahah 5lira için kendilerini rezil etmişler ne gerek ya bir gün olurda evlerinde aksi bi durum yaşanır sana muhtaç olurlar herşeyi düşünmek ona göre hareket etmek lazım her gün gitsen neyse dicem ama
(1,082 puan) tarafından
Kız sorma ya valla bi 5 liranın lafını yaptı yani. Geçen sene taşındı kızı Bende yatti 2 gün. Yardım da ettm evine. Yemek flan heo bendeydi. Kahvaltı ya gelirler yemeğe gelirler. Kendide bir gün çağırmış değil . Bu saatten sonra cagirsa da gitmem
0 oy
(2,524 puan) tarafından
Kendisine gitmeni istemediğini anladım bu şekilde belli etmek istemesi olabilir 
(1,082 puan) tarafından
Bence de. Hani zayen gitmiyodm bu saatten sonra hiç gitmem
0 oy
(1,082 puan) tarafından
.......?????? 
0 oy
(2,651 puan) tarafından
O yaş grubu hep ayni canım ablamın kızı var 7 yaşında oğlum kar küresini yanlışlıkla kırdı diye evi inletti ağlatmasıyla
0 oy
(8,860 puan) tarafından
Hem o saatte gitmen hem üstüne girip oturman hem de çocuğa öyle şeyler demen yanlış bence. Bebeğin küçük uyumuyo mu o saatte hem. Görümcen istemiyo bence gitmeni gülerek söylemiş gelme diye. 
(1,082 puan) tarafından
Maalesef canım keşke uyusa. 12 1 de uyuyor
0 oy
(15,160 puan) tarafından
Zaten gelme demiş daha neyine gitcen. Hafta içi değil haftasonu da gitmem. Sende hata hadi davet etmeden oturdun. Çocuk oyuncağı kırınca yenisini alayım sana denir. Zaten dandikti bı daha para verme böyle şeylere denmez. Sende de hata var. Gorumcenin lafı da ayrı olay. Benim kızımın psikolojisi herşeyden önemli diyecek nasıl bı durum var ki burda. Yeni anneler çocuklarını kendilerine efendi yaptılar resmen. Buncacik.seyden çocuğun psikolojisi bozulmaz. 
(1,216 puan) tarafından
Bu yoruma sonsuz katılıyorum:)
0 oy
tarafından
Oyuncağın maddi değeri önemsizdir önemli olan cocuun o oyuncağa verdiği değer burda hatalisin ikincisi aramadan gittiysen burda da hatalisin

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 297 göst.
13 Ekim 2023 Aile kategorisinde Birhilall (1,082 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 394 göst.
1 Ekim 2023 Aile kategorisinde Birhilall (1,082 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 586 göst.
3 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Birhilall (1,082 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 404 göst.