0 oy
121 göst.
Diğer kategorisinde (591 puan) tarafından
tarafından kapalı
5,5 aylık bebeğim var doğduğundan 1 hafta sonra kusmaları başladı sütüm yeterli gelmeyince mama takviyeside başlattı doktor neyse Aptamille başladık çocukta aşırı gaz yaptı ve kusması dahada fazlalaştı.4.ayda meme reddi oldu hiçbir şekilde emziremedim çocuk bağıra bağıra ağlıyordu memeyi görünce ve artık sadece mama ile beslenmeye başladı Aptamil de sıkıntı yaşayınca Bebelac Gold a geçtik bunda gaz ve tuvalet sorunu yaşamadık ama fışkırarak kusmalar devam etti Sma optipro falan kullandık çocuk gazdan çatlayacaktı ve kabız yaptı tabi bu süreçte kusuyor diye doktora götürdüğümde herhangi bir sorun olmadığını belli bi zamana kadar bebeklerin kustuğunu bebek reflüsü olabilceğini ilaca gerek olmadığını kendi kendine büyüdükçe geçeceğini söyledi..Neyse golden goat keçi sütlü mama denedik bide ilk başlarda kusması baya azaldı hatta hiç kusmadığı günler oldu ama gaz ve kabız sorunu oluştu çocuk ıkınmaktan kıpkırmızı oluyordu yaptığı ufacık bir miktardı onca ıkınmaya artı kusma eskisine döndü 3-4 gün sonra..Her mama sonu gazını çıkartıyoruz dikte tutuyoruz ona rağmen kusabiliyor bazen gazını çıkardığı zaman bazen sonrasında..Haftaya tekrar başka bi doktora götürcemde sizlerde bu kusma sorunu yaşayanlar nasıl ne zaman geçti ilaç vesaire kullanıldı mı ne dedi doktorlar mama kullandıysanız hangisi size iyi geldi kusması azaldı veya bitti ? 
notu ile kapatıldı: Soru başlığı sorunuzu kısaca özetleyecek şekilde belirlenmelidir. Bu tarz soru başlıkları platform kullanışlılığını azalttığı için soru kapatılmıştır.

6 Cevaplar

0 oy
(2,718 puan) tarafından
Yani canım çocuk hasta sen özele bı doktira götür her çocuk kusar ama foskararak değil 
(591 puan) tarafından
Normalde bugün götürcektim ben dün grip olunca  götüremedim haftaya götürcem inşallah
-Reklam-
0 oy
(230 puan) tarafından
Sma comfort gaz sorunu için iyi bir mama her mama verdikten sonra gazını mutlaka çıkar mide gazı da kusma yapabilir
(591 puan) tarafından
İnanın her beslenme sonrası çıkarmadan bırakmıyoruz ve çokta kolay çıkartıyor :( bazen gazı çıkarırken mamayıda çıkarıyor bazen sonrasında
0 oy
tarafından
Canım gaz damlası kullansan gazı için belki bağırsakları düzene girer
(591 puan) tarafından
Tavsiyeniz var mıydı
tarafından
Biogaia damla canım benim oğlum yedi aylık olana kadar damla kullandım çok gazliydi meme reddi bile yapmaya başlamıştı sonra bir arkadaşım dedi gazdandir damla kullan diye kullandım çocuk çok rahatladi 30 aylık olana kadar emzirdim
(591 puan) tarafından
Ayy maşallah ya sağlıkla büyüsün ♥️ kusma var mıydı sizinkinde ? Hemen alıcam damladan çok teşekkür ederim ♥️
0 oy
(2,522 puan) tarafından
Benim kzimda doğuştan reflü var ve hep fikskirarak kusar 8 9 ayına kadar devam ederse yemek borusuna baktırın ben bu şuphe ile de dan bu işlemi istedim ogrendikki reflüsü var cocogun şuan 3 yasinda azaldı ama bitmedi ilaçlarda bı halta yaramıyor de Bekir tok var ona götürdüm bı dönem vergi bitkiles şuruplar ise yaramıştı ama  düzenli gidemedigimden tekrarladı tedavisi yarım kaldı . Yani bunun doğuştan olup olmadigni anlamak için bekleyin biraz 
(591 puan) tarafından
Yaa öyle mi geçmiş olsun inşallah biran önce geçer ♥️ Tamam dediğiniz gibi yaparım teşekkürler
0 oy
(1,936 puan) tarafından
Reflü canım ilaç veriyorlar özel başka bir doktora götürün yazık bebek çekip durmasın 
(591 puan) tarafından
Tamam teşekkürler cevap için ♥️
0 oy
(7,291 puan) tarafından
Reflü bu benim oğlumda da oldu bıtane toz var reflü maması diye geçiyor mamasının içine katıyordun bizde iki güne geçmişti kusması
(591 puan) tarafından
Yaa öyle mi hatırlyor musunuz peki onun ismini ve hangi mamayı kullanıyordunuz

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 347 göst.
3 Şubat 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 342 göst.
+2 oy
9 cevap 510 göst.
18 Temmuz 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy