0 oy
438 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (3,137 puan) tarafından
Aşı reddi yaptıktan sonra ilerde tetanoz yada kuduz aşısı mecbur kalınca yaptırır mısınız aşı reddi olunca tüm aşılara karşı mi red verdiniz bende şimdi hamileyim ve bu doğacak evladima aşı yaptirmicam ama Allah korusun ilerde gerekirse diye sormak istedim yaparlar mı aşıları 

9 Cevaplar

+3 oy
(1,020 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Beşik ölümleri aşı öncesi dönemde o kadar seyrekti ki, istatistiklerden bahsedilmedi ancak toplu aşı yayılmasıyla 1950'lerde tırmanmaya başladı." Dr. Harris L.COULTER

Bir kere daha sebep sorgulamaya gerek kalmadan ortaya dökülür herşey ama nasibi olan anlıyor... Aşıların koruyuculuğu ispatlanmamıştır, %100 koruduğu  asla söylenemez  ama yan etkiler uzar da uzar.. Mesela HPV yani Gardasil aşısında "Hiçbir aşının %100 etkin olmadığından" diye başlayıp  aşının bazı durumlarda koruma sağlamayacağı belirtilen bir açıklama var.

Birkaç yan etkiden bahsetmek istiyorum; Allerjiler, astım, bronşit, kulakta sıvı birikmesi, egzama, zona, besin alerjisi (sadece anne sütü alan 2 aylık bebeğin  aşı sonrası tek besini olan annesinin sütüne tepki vermesi bunun en büyük ispatıdır) , erken veya geç ergenliğe girme, Guillain Barre sendromu ( sinir sistemiyle ilgili bir sorundur. Bu hastalık, kas zayıflığına, refleks kaybına, kollarda, bacaklarda, yüzde ya da vücudun diğer kısımlarında hissizliğe ya da karıncalanmaya neden olur. Guillain-Barré sendromu (GBS), felce ve ölüme sebep olabilir.), kurdeşen,  uykusuzluk, inme, yüz ödemi, ürtiker, ağlama nöbetleri, farenjit, üst solunum yolları iltihabı...

Emin olun ki bunlar yan etkilerden sadece birkaçı... Aşı yaptırmamak Hukuki hakkımız ve bu hakkımızı kullandığımız için işitmediğimiz hakaret kalmıyor

Immünolog (aşılar asla koruyucu veya hastalığı yenmekte etkili değildir)

Aşılanan çocuklarda astım ve egzama alerjilerde epidemik bir artış olduğunu gösteren bilimsel çalışmalar var. Diyabet bazı aşılarla ilişkilidir. Otizm hemen hemen her zaman aşıları takiben ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle aileleri çocuklarını aşılamamaya teşvik ediyorum. Aşıların hastalığa karşı bağışıklık geliştirdiğini düşünmüyorum çünkü bu ancak hastalığın kendisini geçirmekle olur. Dr. Robert Rowen (sentetik madde ve viruslerle bağışıklık kazanılmaz. Bağışıklık sadece doğal olarak hastalığı geçirmekle kazanılır)

1972'de bir Senato alt komisyonunun duruşmasından önce, çocuk felci aşısı mucidi Jonas Salk, 1961'den bu yana neredeyse tüm çocuk felci salgınlarının oral çocuk felci aşısından kaynaklandığını ya da polio aşısının sonucu olduğunu söyledi. (Çocuk felci aşısının ciddi yan etkilerinin olduğundan ve salgınların da aşılardan sonra çıktığından bahsediyor)

Su çiçeği ve kızamığa hastalık demeyi bırakmalıyız. Çünkü onlar  hastalık değil enfeksiyondur ve enfeksiyonlar 1 hafta 10 gün icinde geçer (gider,atlatılır) . Geçerken  de arkalarinda ömür boyu süren bağışıklık  bırakırlar. Hastalık ise gelip kalan birşeydir Ve çoğunlukla tedavi edilemez. Bu yüzden bir enfeksiyondan kaçmak için aşı yaptığınız zaman potansiyel olarak yaptığınız aslında "o hastalığa sebep olmaktır" Dr. Sherri j. Tenpenny (yani aşılanmamış çocuk sizin için risk değildir çünkü insan kendinde olmayanı veremez,  bulaştıramaz dolayısıyla aşısız çocuk hiçbir şekilde insanlık icin risk değildir)

Aşıların en ufak bir zarar vermemesi,tamamen güvenli olması lazım. Toksik olduğu bilinen (!?) hiçbir şey bir bebegin bedenine zerk edilmemeli, bebeğin sağlığıyla oynamış, sağlığını riske atmış olursunuz.

Bunca zaman yaptığımız şey de bu işte; alüminyum ve (etil) civa zerk ediyoruz bu çocukların bedenlerine. Bunun yanında bazı aşılarla domuz, inek, tavuk gibi ****** Dna'sı parçacıkları da zerk ediyoruz, bunların guvenli bir tarafı olamaz.

Bu arada Aşılanmış çocuklarınızı, aşılanmamış diğer çocuklardan uzak tutmayı planlıyorsanız... Onları aşılanmamış dedelerinden, anneannelerinden, babaannelerinden ama önce kendinizden uzak tutmak isteyebilirsiniz malum şuanki aşı programı sizin zamanınızdakinden çok uzak.

Artık bu raddeye geldim. 

Okuyanlara vesselam..

tarafından
Bebegim 32 gunluk daha carsamba yapildi bundan sonrasini yaptirmasam olur mu acaba
(1,020 puan) tarafından
Ben ilk çocuğuma 4. Ay asisindan sonra yaptırmadım 4.aya kadar yapmıştım baya makale okuyup karar verdim 4.den sonra yapmadım 6 12 18 24 Yok. Diğer çocuklarım da doğumdan itibaren asisiz
(3,137 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım sonuna kadar anlaya anlaya okudum ve aşı kesinlikle yaptirmicam Allah razı olsun senden ❤️
tarafından
Bundan sonrakileri benden yaptirmiycam
(1,020 puan) tarafından
Senden de razı olsun kuzum
Hamd olsun bizleri aydınlatan Allah'a ❤️
-Reklam-
+2 oy
(8,936 puan) tarafından
Ben hepsini reddettim ilerde dayatma olursa cezası neyse öderim gene yaptirmam tüm asılara red
(8,936 puan) tarafından
Olsun bundan sonra netsin ya fakat doğum sırasındaki aşı reddini unutma ahh onu bilseydim bende 0 aşıyla ilerlemis olcaktim
tarafından
Ben öyle yaparım girerken şimdi tetenoz asım vatdi gtimedim bu defa geçen sene mahvoldum iki gün ölü gibi hamileyken bukez yaptırmak istemedim
(7,257 puan) tarafından
Bı daha aklımda bulunsun diyecem ama dahada dogrumam heralde jsjsjs. Bende oglanda 6 aydan sonra yaptırmamaya başladım. Bunda hiç düşünmüyorum
(8,936 puan) tarafından
Ben tetenoz olmadım üstüne sezeryan oldum sapasaglamim onada gerek yok eskiden hamileyken aşı yapilmiyordu günümüzde nerden ciktiysa hamilelere tetenoz asisi yaptırmak... en iyisi aşı yaptırmamak içeriği yeter zaten insanın kararını vermesi icin
tarafından
Kesinlikle katılıyorum
+1 oy
(2,522 puan) tarafından
Alalh göstermesin Kudüs aşısına ihityac olursa götürürüm elbette öyle bı durumda .ama diğer aşıların hicibri yok kizlarimda . İlk gebeligimde tetenoz aşısı vurundum az daha düşük yapıyordum drm aşının sebep oldgunu söyledi zaten ondan sonra kötü olmustum o günden beri vurunmuyorum.kizlarimda da yok 
(3,137 puan) tarafından
Bende ikinciye hamileyim bunda da hiçbir aşıyı yapmicam ama dediğiniz gibi kuduz aşısını yaptırırım
0 oy
(656 puan) tarafından
Neden yaptırmayacaksın 
(4,328 puan) tarafından
Çocuğunuzda da öksürük olduğuna göre covid aşısı olmuş olması gerekmez miydi? O zaman sizin iddanız tüm aşılar öksürük yapıyor. O zaman Türkiye'nin yüzde 95 inin sürekli olarak öksürmesi gerekmez mi?
(3,137 puan) tarafından
Sonuçta yan etki herkeste aynı mi gösteriyor sonuçta aşının bir sürü yan etkisi var
(4,328 puan) tarafından
Mesela ne gibi yan etkiler?
(3,137 puan) tarafından
Bak bir kisinin cevabını sectim en başta onu oku baya yan etkileri var
(7,447 puan) tarafından
Aşı olmayıp hastalıkları çok ağır geçiren insanlarda var
0 oy
(11,082 puan) tarafından
Aşı reddi yapmadım ama ciddi düşüncelerim var. Neyse Allah korusun köpek ısırsa koşa koşa giderim kuduz aşısı vurulmaya. Acayip korktuğum bi durum o benim. 
(3,137 puan) tarafından
İşte bende ondan korkuyorum aşı reddi yapsam bile kuduz aşısı yaptırırım
(11,082 puan) tarafından
Ölümcül durumlarda haram olan şeylerin bile, hayatta kalmaya yetecek kadar kullanılması caiz diye biliyorum (alternatif yoksa ve kesinlikle alternatife ulaşılamaz durumdaysa) . Yanlışsa okuyan bilen biri düzeltsin.
Bu sebeple aşı reddi yapmış olsam bile vurulurum o aşıyı ben. Tabi şu anki bilgilerimle yazıyorum bunu, zamanla yeni bişi öğrenirsem fikrim değişebilir
0 oy
(1,231 puan) tarafından
Canım neden yaptırmak istemiyorsun bilmiyorum ama Allah korusun tetanoz kuduz vs durumlarda aşı reddi verdiğiniz için hastaneler bu durumdan dolayı sorumluluk kabul etmiyor bu hastalıklsrı kabul etmiş oluyorsunuz kesin kararlıysanız hepsi için tek tek red veriyorsunuz sağlıkçı olarak söyleyim ileride yaptırabilirsiniz bende aşı konusunda rota vs gereksiz buluyorum ama kesinlikle hepatit karma şu çiçeği tetanoz kuduz aşılarının yaptırılma taraftarıyım bu arada ilerisi için Allâh korusun bir durum söz konusu olursa yapılıyor ama herhangi bir sıkıntı cıkarda geç kalınırsa dediğim gibi bu sizin sorumluluğunuz da 
(1,231 puan) tarafından
Rota vs için soruyorsan tercih yine senin ben rotayı biraz saçma buluyorum açıkcası
(2,522 puan) tarafından
Zaten bağışıklık iyiyse atlatilir
(7,257 puan) tarafından
Esimknde kaç kere ayağına çivi battı o zaman aşıya karşı değildim kaç kere dedim git aşı yaptır diye yaptırmadı yaşıyor valla dediğin gibi jsjsjsj
(7,447 puan) tarafından
Rota çok önemli hastanede çocuklar bebekler bir hafta en azından sürünüyorlar burda da çok gördüm nesi saçma çok rahat kapabilirler
(2,522 puan) tarafından
Evet çok önemli o yüzden rota aşısı dışında diğerleri ücretsiz . Dr a neden bu ücretli maden en önemli asilardan dedim cevap veremedi bu devlet maden benim cocgimu benden iyi düşünüyor onuda ücretsiz versin çok garip çok usteliyorlar neden acaba
0 oy
(3,346 puan) tarafından
Covid hariç hiçbir aşıya karşı değilim komşum hemşire benim kızımla yaşıt oğlu var tek bir aşısını bile yaptırmadı oğlunun araştırınca evet yaptırmamak banada çok mantıklı geliyor ikinci olsa bende yaptırmam büyük ihtimal ama onlarda sıkıntı olmuyor yapılıyor diye biliyorum
(3,137 puan) tarafından
Çok sağol canım hep aklımda bu soru vardı
0 oy
(6,265 puan) tarafından
Arastirirsan sadece kuduz aşısı için yaptırılır diyorlar onun haricinde tetanozu kendime vurmadım vurmam
(3,137 puan) tarafından
Tetanozu hamileyken vurmucam ama çocuğun ayağına çivi falan batarsa birşey olur diye korkarım sen neden yaptirmazsin tetanozu
(1,020 puan) tarafından
Defne hanım tetanoz anaerobiktir. Oksijenli ortamda yaşayamaz. O yüzden sıkıntı etmeyiniz
(6,265 puan) tarafından
Valla ben iki gebelik geçirdim biri kürtaj biri normal doğum hani tetakoz çok önemliydi vurmadım bak
(3,137 puan) tarafından
Peki ne diye tetanoz diye tutturuyorlar
(1,020 puan) tarafından
O bı korku politikası herşeyin ekonomik bir çarkı var.
0 oy
(4,328 puan) tarafından
Aşıyo reddeden demekki aşının etkinliğine inanmıyordum. O yüzden mantıklı olan kuduz ve tetanozu da yaptırması. Diğer türlüsü iki yüzlülük ve tutarsızlık olacaktır. 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 125 göst.
22 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Minnoşun Annesi ❤️ (2,374 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 262 göst.
17 Mart 2024 Diğer kategorisinde Simsek21 (1,352 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 110 göst.
21 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Simsek21 (1,352 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 115 göst.
18 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Simsek21 (1,352 puan) tarafından soruldu

380,337 soru

11,388,164 cevap

34,892 kullanıcı