0 oy
91 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (163 puan) tarafından
Oğlum 3 yaşında ve 2 buçuk yaşından beridir konuşmaya başladı hangi kelimeyi söylersem tekrar ediyor cümle kuruyor ama kelimelerin yalın haliyle söylüyor mesela Ömer su iç anne su iç anne kaka yap yani su içecem vs demiyor aynı zamanda Ömer nasılsın diyorum anlamıyor oda Ömer nasılsın diyor nerdesin diyorum oda nerdesin diyor kendisi kelime türetmiyor ezbere gidiyor resimde hayvanları gösteriyorum köpek nerde diyorum oda köpek nerde diyor göstermiyor. Arkadaşları ne yapsa taklit ediyor aynısını yapıyor. Dil terapisti 3 ay sonra tekrar gelin dedi olmazsa rapor çıkartırız eğitim alır dedi bilmiyorum 3 ayda düzelir mi ne yapmam gerekiyor aynı durumu yaşayan var mı bu arada oğlum komutları falan da algılıyor yapıyor 

2 Cevaplar

0 oy
(3,767 puan) tarafından
Gelisim pediatrisi herşeyi soruyor oraya götür .
(163 puan) tarafından
Psikoloğa götürdüm 3 hafta sonra tekrar gelin dedi dil terapisti de 3 ay sonrasına çağırdı
(3,767 puan) tarafından
Tmn ozmn oralara bı git özel eğitim derlerse götürsun dil icin
-Reklam-
0 oy
(2,368 puan) tarafından
Bugün herkes bu dil terspsitini paylasiyor ben aynı ksiiye mi yazıyorum blmiyorum ama kesinlikle ertelmeyin kesinlikle gidin 
(163 puan) tarafından
Yok ben ilk defa yazıyorum kendiliğinden düzelmez mi acaba veya raporsuz tedavi alsam faydası olur mu
(734 puan) tarafından
Kendinden sence düzelir mi saçmlma lutfen akıl var mantık var rapor alınması gerekiyorsa alınıcak bunu eğitimi veren uzmanlar var sen nasıl yapıcan acaba kolay gelsin
(2,368 puan) tarafından
Kesinlikle kendiliğinden düzelir diye bekleme çocuğuna acı hayatıyla oynamis olursun kendikiginden düzelecek bı durum değil bu hastalikta değil..lütfen bilinçli olalım sadece doğru eğitim ve adımlarla çocuk gelişir yasitlarini yakalar tespit edilir nelerde yasitlarindan eksik eksiklerini göre calisilir şuan sen gitmedin varsayalım tespit edebilecek misin eksiklerini yerine koyup güzel oyun oyanayabilecekmisin ltfen bir an önce git mesaketli yol gobi ama değiyor duzeldigoni gördükçe ayrıca ben rapor aldirmadim maddi açıdan orta seviyedeyiz ama eşimde calisiyor bende maasimiz.da orta seviye De iyi ;;;

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 372 göst.
+1 oy
6 cevap 192 göst.
21 Nisan 2022 Diğer kategorisinde FazlaDertliBee (1,243 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 144 göst.
24 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Fatmayaren (877 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 191 göst.
20 Mart 2024 Diğer kategorisinde siddet-magduru3 (14 puan) tarafından soruldu

380,171 soru

11,380,909 cevap

34,874 kullanıcı

...