+1 oy
132 göst.
Aile kategorisinde (93 puan) tarafından
Kızım 2 yaşında hep onunla oynamamı istiyor oturuyorsam eğer ve ben güzel bir anne olmak istiyorum ama sabahtan akşama kadar sürekli kızımla oynamalımıyım yoksa kenidede kendi başına oynamayı bilmelimi sürekli ben oyun üretemiyorum bende yoruluyorum ilk çocuğum ve evde ikimiz varıx onunla oynamayınca acaba hep oynamammı gerek diyorum ama bu seferde sadece kendisiyle olmak yoruyor ölçü nasıl olmalı sadexe kızım için iyi şeyler olsun istiyorum ben güzel bir çocukluk geçirmedim  oyğzden kızıma karşı çok hasasım onun için bir çok davranışımı düzeltim mesela ama bunun nasıl olmalı anlamıyorum bana yardımcı olurmusunuz

8 Cevaplar

0 oy
(9,611 puan) tarafından

Oyun kurmasına yardımcı ol sonra sessizce uzaklaş :D

(9,611 puan) tarafından
Zaten peşinden gelecektir hemen  kendi kendine de oyun kurmayı öğrenmeli bence
-Reklam-
0 oy
(2,811 puan) tarafından
Gün içerisinde biraz da olsa kendi oyalanmalı, hayal gücünün gelişmesi ve kendi kendine oyun kurması adına önemli. Benimki de hep bizimli oynamak istiyor ama bazen bilerek ilgilenmiyorum, oyuncakları oturma odasına getiriyorum kendisi takılırken ben de kahvemi içiyorum vs. 1.5 yaşından beri bu şekilde gün içerisinde yarım saat 40 dk civarı kendi haline bırakıyorum. Zaten daha fazla oynamıyor tek başına. 28 aylık oldu yeni.
0 oy
(1,953 puan) tarafından
Bizimkide 2 yaşında sabahtan oynadık şimdi uyku vakti yatıyorum sabahki oyunumuz ben koltuk yıkadım makine ile o süpürge yaptı kendi oyuncak süpürgesi ile hadi anne süpürge makinesi calistiralim diyor sonra dönmüş yoruldun mu genelde her işimizi oyuna çevirerek beraber yapiyoruz oğlumla çok sıkılınca ben oynamaktan biraz TV açıyorum ne yalan söyleyeyim birazda öyle oyalanıyor , ama çok oynuyoruz canım bizde günde 4-5 saat oyun oynayarak geçiyor diğer saatlerde zaten yemek yedir uyut vs derken gün bitiyor ,bu arada benim bebeğim kendi kendinede oyun kuruyor ama her şekilde beni o oyuna dahil etmeye çalışıyor dahil oluyorum bir şekilde mecburi 
0 oy
(12,650 puan) tarafından
Naçizane görüşüm kendi kendine oynayabilmeli vakit geçirebilmeli bir bucuk yaşında kızım, baştan aliştırdım sabah uyanınca bı saat civarı takılır oyuncakları ile oynar sonra gelip uyandirıyor 
0 oy
(3,084 puan) tarafından
Bu postu ben açtım sandım 25 aylık kızım doğdu doğalı hiç yanlız kalmayı sevmiyor durmuyor hep yanına olacağız oyun konusunda da öyle yalnız oynamayı sevmez . Babası da işi dolayısıyla çoğunlukla evde günde 4 saat ev dışında çocuk da alıştı ya ben ya babasını illa istiyor oyun oynarken ama bana sorarsan sağlıklı değil.  2 yaşındaki çocuk az çok en az 30dk kendi oynayanilmeli. Bizimki de biraz kıyamadık çocuğa böyle oldu. Şimdi yavaş yavaş düzeltmeye çalışıyorum. Sabah uyandik babası yedirdi oynadı rahat 1 saat oynadılar. Ben uyandım mutfağa geçtim kahvaltı hazırlamaya çocuk başladı ağlamaya nedeni de salona geçip oyun oynamadık diye. Duymamazlıktan geldim devam kahvaltıyı hazırlıyorum bu sefer odaya gidiyor babasının olduğu kriz yapıyor babası gelsin oynasın diye ben iş yapıyorum diye. Şimdi sence bu durum sağlıklı mi ? Bence hiç değil çocuk az da olsa kendi oynayabilmeli hayal gücünü geliştirebilmeleri için.  
(3,084 puan) tarafından
Böyle alışa alışa da hiç sıkılmaya gelemiyor mesela bu da çok sıkıntılı bir durum. Çocuğun az da olsa canı sıkılmalı ki oyun kursun.
(1,215 puan) tarafından
Benim kızım sizinkinin küçük versiyonu,  sizden tek farkım eşim yoğun çalışıyor ve ilgilenmek çoğunlukla bende
0 oy
(2,522 puan) tarafından
Arada oturup oynayın daha küçük kendi birşey yapamayabilr yada denge birbirine geçirmeli oyuncaklar alın onunla oyalsnsbirr zekası için de iyi olur
0 oy
(2,223 puan) tarafından
Benim kızım da sürekli onunla oynamamı istiyor ama her zaman oturup onunla oyun oynayamam tabii ki gün içinde oynuyoruz resim yapıyoruz boyama yapıyoruz evcilik oynuyoruz ama onun dışında onun tek başına oynaması da gerekiyor yani benim işlerim yapmam için yani kendini kötü hissetme
0 oy
(1,554 puan) tarafından
2.5 yasinda oglum kendi kendine de oynar benimle de.

Bir miktar kendi vakit gecirmeyi ogrenmesi taraftariyim ben.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 88 göst.
27 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Fadim (1,013 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 866 göst.
20 Mart 2023 Diğer kategorisinde Bayannn1 (1,140 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 510 göst.
0 oy
1 cevap 74 göst.
28 Eylül 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zehra2135 (342 puan) tarafından soruldu

380,082 soru

11,378,079 cevap

34,863 kullanıcı

...