0 oy
154 göst.
Diğer kategorisinde (1,048 puan) tarafından
Görümcem doğum yapacak ona göndereceğim de tam tutan tarifi var mı yağ üste çıkıyor ben yapınca bazen

9 Cevaplar

0 oy
(2,301 puan) tarafından
Yağlı güzel olur canım yada ben öyle sevdiğim için. Yağ ile nane görüntüsünü çok severim 
(1,048 puan) tarafından
Ağır gelir belki canım ya sezeryan olacak ya
(6,068 puan) tarafından
Az koy canım yağı. Yağı hep üstte çıkar şehriye çorbasının. 1-2 yemek kaşığı koy
-Reklam-
0 oy
(119,441 puan) tarafından
dogumsa tavuksuyu corbasi yap sut yapar
(1,048 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
tarafından
Canım az sıvı yağ az katı yağ koy sadece sıvı yagla yapma ardına salçayı sehriyeyi koy sonra sıcak su ekle tuz boya biberi nane et bulyon tavuk bulyon koy çok lezzetli bi çorba oluyor 

Bulyonu bi bardağa koy üstüne biraz sicak su ekleyip sıvı haline getir ez çorbanın içinde bütün bütün kalmasın canım 
(1,048 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
tarafından
Dogrudur ama Biz senelerdir kullanıyoruz annem olsun kardeslerim olsun şimdilik sağlıklıyız bakalım :))
tarafından
Canım bende emziren bi anneyim yanlış anlama ama herseyin icerigini arastirsak çoğu şey zararlı
Arkadaş çorba tarifi sordu bende kendi yaptığım usulü söyledim ister yapar ister yapmaz kimse kimsenin onayini almıyor burda saygı duyalım lütfen
(2,066 puan) tarafından
Canım sana hak veriyorum her şeyin içeriğine bakarsak oho ama margarin bulyon gibi şeyler hepsinden berbat. Evet kimse kşmsenin onayını almaz ama sende sorun yok diye başkasında da çıkmaz anlamına gelmez. Bir başkası yazdığınızı refarans alıp uygulayabilir. Ben şahsen kullanmıyorum yeni anne adayı olmuş emziren birşne de önermem. Sen kullanmak istersen yine devam edebilirsin :) saygısızlık yaptığım bir nokta göremedim.
tarafından
Fikrine saygı duyuyorum canım bisey diyemem:))
0 oy
(10,402 puan) tarafından
Kavur şehriyeyi canım önden 
(1,048 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(1,511 puan) tarafından
Ben çok az un ile şehriyeyi beraber kavuruyorum sonra suyunu gerekleri ekliyorum yağ üste çıkmıyor bence yağlı sevmiyorum 
(1,048 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(4,312 puan) tarafından
Yağına bir kaşık un at hafif kavur efsane oluyor;)
0 oy
(1,037 puan) tarafından
Ogluma sık sık yapiyorum denerseniz begenirsiniz. Havucu temcerede az yagda  soteleyip uzerine bir adet rendelenmis domates ekleyin  2 dk bu sekilde domates pissin daha istediginiz kadar arpa veya tel sehriye ekleyin bir dakika daha kavurun bunlari. Kaynamis su ve var ise eger tavuk suyu ve tiftiklenmis tavuk parcalari atabilirsiniz. Daha sonra sadece tuz ve kimyon ekleyip kaynamaya birakabilirsiniz. Sehriyeler yumusayinca dinlensin biraz corba yagli olmaz ve cok lezzetli olur.
0 oy
(1,037 puan) tarafından

Ogluma sık sık yapiyorum denerseniz begenirsiniz. Havucu temcerede az yagda  soteleyip uzerine bir adet rendelenmis domates ekleyin  2 dk bu sekilde domates pissin daha istediginiz kadar arpa veya tel sehriye ekleyin bir dakika daha kavurun bunlari. Kaynamis su ve var ise eger tavuk suyu ve tiftiklenmis tavuk parcalari atabilirsiniz. 

Daha sonra sadece tuz ve kimyon ekleyip kaynamaya birakabilirsiniz. Sehriyeler yumusayinca dinlensin biraz corba yagli olmaz ve cok lezzetli olur.
(1,048 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(7,752 puan) tarafından
Çok fazla yağ kattığın için üste çıkıyor bende sevmiyorum öyle o yüzden az yağ koyuyorum

Yağla unu iyice kavurup salça ekliyorum sonra yeteri kadar su katıp kaynamaya başlayınca içine tel şehriye yada arpa şehriye katıyorum çok güzel kıvamında oluyor 
(1,048 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 99 göst.
1 Eylül 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 41 göst.
17 Nisan 2024 Aile kategorisinde Birkucukbebis (21 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 87 göst.
3 Şubat 2023 Diğer kategorisinde ElvinHelin (331 puan) tarafından soruldu