0 oy
117 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Kizlar bizim özel eğitime gidiyoruz zaten ama dil için sadece konuşma geriliği var bide son bı kaç gündür dairesel olrak dönmeye başladı bu beni korkutuyor otizm olabilirmi bide kimseye sarılmak istemez sadece bana sarılır ve ismiyle seslenince bakmaz bak kamyon yada gel telefonu vereym sana deyince hemen bakar öğretmen anlattiklarin otizm dedi napabilirz dedim gozlemlycez dedi yani annelik o kadar ağır bı seyki hele böyle özel durumlar olunca Allah kimseyi darda birakmasin ama bende inkar edip yani otizm degl çocuğum deyip öğretmeni engellemedim çünkü gereken neyse onu yapsınlar istyorum

İnanın boş geçen 5 dakika yok bide on bir aylık bebegm var oda çok mizmiz bide eşim gece gelince diyor parayı boşa veriyorz yollama özel egitme diye üstüme gelouor bunaldım ya

4 Cevaplar

0 oy
(2,758 puan) tarafından
Çocuk psikiyatriden randevu alıp, onun teşhisini duymanız daha doğru olur. Umarım herşey yolundadır.
tarafından
Götürdüm yok demişti rapor cikarirken
(2,758 puan) tarafından
Başka bir uzmana daha gösterin o zaman, çünkü eğitim veren kişi elbette gördükleri karşısında bilgi sahibi olabilir ama bu teşhisi koyabilecek uzman kişi tıp okuyan kişilerdir.
tarafından
Randevu bulmak imkansız o zaman bile yardımcı kişiler randevu bulmuştu ve bidaha asla böyle bişey yapmiycaklarini söylediler çok yalvarmistim çünkü
-Reklam-
0 oy
(847 puan) tarafından

Bu durumun aynısı bendede var cnm oğlum prematüre doğdu acayip üzerine düştüm 2 yasına gelene kadar acayip titriyordum üzerine herkes bana deli muammelesi yapıyordu çocuk bu düşer çocuk bu gösterince verme her şeyi konuşsun bu yüzden galiba konuşma geriliği oldu herkes öyle dedikçe kendimi suçlayıp oğlumla arama mesafe koymaya başladım hamile olduğumu öğrendim iyicene ikinci çocuğuma odaklandim o da prematüre doğmasın yine çok sorun yaşamayalım diye ve oğlum şuan 3 buçuk yaşında pek konuşmuyo şimdide herkes beni suçluyo üzerine düşmedin diyorlar şimdi ise o zamanda artık çocugu şal çok üzerine dustugun için konuşmuyor diyorlardı okula da gitmiyor henüz kardeşiyle oyun oynuyorlar baba anne diyor ama bazense kardeşine şiddet eğilimi var istediği olmayınca kapıları çarpıp bağıra bağıra ağlayıp yerlere atıyor kendisini kardeşiyle eşyasını paylaşmak istemiyor mesela şimdi de düzeltmeye çalışıyorum siz neler yapıyorsunuz konuşmasını destekleyebilmek için :'(

tarafından
Ben özel egtime goturuyorum ek olarak paralı derste alıyorum ordan evdede fazla sıkma dediler iki günde 1 etkinlik yapıyoruz oyun oynarken hep konuşuyorum basit kelimelerle sende bı ccouk doktoruna git istersen o yönlendirir seni
(847 puan) tarafından
Teşekkür ederim cnm nasıl etkinlikler mesela boyama olur mu
tarafından
Olur canm
0 oy
(2,398 puan) tarafından
El çırpıyo mu göz teması var mı sürekli takıntı yaptığı bi hareket oyuncak falan varmı mesela arabalarını ters çevirir döndürür mü bana böyle şeyler sormuştu bende şüphelendim Allah'a şükür bişey çıkmadı 
tarafından
Takıntılı oyunlar oynar ama el cirpma falan yok
(2,398 puan) tarafından
Mesela 3n önemlisi sizi taklit eder mi yani sen hapşurdun diyelim oda sana bakıp taklit eder mi mesela su istedi diyelim musluğu işaret eder mi bunları gözlemle canım
(47 puan) tarafından
Taklit etmesi iyi biseymi hapsurunca benim oğlumda taklit ediyo beni
(1,107 puan) tarafından
Taklit etme olayı kötü bişey değil korkmayın.Sebep sonuç ilişkisi kurmadan yazmış arkadaş
(2,398 puan) tarafından
Taklit etmesi gerekiyor demişti doktor bize onu anlatmak istedim
0 oy
(3,340 puan) tarafından
Göz teması varmi cnm adıyla seslenince bakar mi 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 179 göst.
2 Mart 2023 Diğer kategorisinde Prensannesizey (522 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 357 göst.
+1 oy