0 oy
188 göst.
Diğer kategorisinde (1,390 puan) tarafından
Oğlum Şubat'ta 3 yaşında kızlar tuvalet eğitimi falan hepsini hallettik hiç borcumuz yok şuan sadece elektrik süpürgesi almıştım o da bu ay son taksidi yatacak inşallah eşimin aldığı pra hepsi elimize kalacak asgari ücretten fazla alıyor çok şükür yetiyor birikimde yapıyorum her ay bi gram alıp koyuyorum mesela eşim istiyor ama ben istemiyorum oğlumun uykusu düzene girdi tuvalet eğitimi tamam yemesi güzel maşallah diyeyim ama şimdi tekrar sıfırdan başlamak gözümü korkutuyor açıkcası eşimde çok yardımcı oluyor sağolsun gece oğlum çiş dye uyandığında genelde eşim kalkıp götürür uyutur tekrar bana hiç dokunmaz bebekkende bakıyordu alt değiştiriyor ilgileniyor yediriyor falan ama ne biliyim ya bir çocuk bile çok bu devirde baksanıza savşlar depremler bide insanlığın geldiği son nokta falan gözüm korkuyor kimse kimseye acımıyor gözünü kırpmadan herkes birbirini öldürüyor artık ne biliyim ya sizin düşünceleriniz nedir

12 Cevaplar

0 oy
(9,971 puan) tarafından

Bence bunun tadini cikar biraz oglun duzene girmis. Ben tam tadina varacaktim 2.geldi cok zor :woot:

(1,390 puan) tarafından
Hadi ya bende korkuyorum işte sıfırdan başa dönmek bide hamileliğim de çok zorlu geçmişti biraz da o yüzden korkuyorum sürekli bayılıyordum
(9,971 puan) tarafından
Ay ben yaptim hemde isteyerek ama tavsiye etmiyorum :D
(1,390 puan) tarafından
O zaman bi süre dha beklesin:)
-Reklam-
0 oy
(11,166 puan) tarafından

Rahata erersem düşünmem sanırım şuan aslında eşim yapalım dese tamam derim  :) 

(1,390 puan) tarafından
Bende düşünmüyorum ama eşim aklıma sokmaya çalışıyor sürekli bide kız hastası bir adam ki anlatamam diyorum ki nerden biliyorsun kız olucağını falan tekrar mı çocuk yapıcam diyorum şakasına diyor bulana kadar devam ama valla cesaretim yok
(11,166 puan) tarafından
Allah hayırlı olaninj versin canim biz isteriz olma başkası istemez olur kismetimizde ne varsa rabbim hayırlı olandan versin
0 oy
(195 puan) tarafından
Kbkma cnm konudan bağımsız biraz tuvalete kaç günde alıştı onerebilecegin bisiler  varmı 30 aylık oğlum şuan evimizde değiliz gidince başlamam lazim
(1,390 puan) tarafından
Ben lazımlık aldım önce o şekilde başladık 26 aylıktı o zaman oğlum ilk 1 hafta kabus gbiydi asla öğrenmeyecek zannetmiştim ama alıştı şükür ben geceleri bez takıyordum yine her ihtimale karşı bazen kuru kalkıyordu bazen 1 kere falan çiş yapıyorum ama uyuduktan sonra takıyordum sabah da oğlum uyanmadan altından alıyordum çünkü beze güvenmemesi gerektiğini bilmesi lazım uyuturken anlatıyordum bezin yok artık yatağa çiş yapma gibisinden uyumadan önce tuvalete götürüyordum zaten öyle öyle alıştık sonra klozet adaptörü aldım ona yapmak istemedi korktu kendi lazımlığını istedi o görmeden kaldırdım ananede unuttuk dedim klozete alıştık şimdi 1 haftadır klozete yapıyor illaki kaçırmalar oluyor ama sakin kalmak çok önemli zaten bi süre sonra kaçırdığında kendiside rahatsız olacaktır sabır çok önemli Allah yardımcın olsun şimdiden inşallah hemen alışırsınız
(195 puan) tarafından
Tşk ederim cnm amin inşallah çok sağol ♥️
0 oy
(3,249 puan) tarafından
3.5 yaşında ve ikincisi 1 aylık. :( yaşım geçiyor diye yaptık. 

Kesinlikle ilki kreşe ya da okula gitmeli. Bakanın varsa o ayrı. 
0 oy
(1,575 puan) tarafından

böyle böyle dusunme ıle tam rahat ermısken 1 sene de kendıme kalsın dedım oglum 4 yas 4 aylıkken hamıle kaldım 15 gune dogum var ınsallah oglumda 5 oldu bu arada :D

0 oy
(316 puan) tarafından
Benim kızımda 1 yaşında ve Eşimde çok yardım eder sabah işe gitmeden mamasını yapar geri uyutur beni ellemez. Veya nöbete gitmeden ben bakıyim nöbette gormiycem der. Temizlik hep onun nöbet çıkışı olduğu günler dinlendikten sonra ortak yaparız. Veya gece uyumadıysam nöbetten gelsede sen uyu der. Belimde üç tane fıtık var ve bu aralar tutulmalarım cok oluyor. Yıkar,eder Allah razı olsun. Ama biz düşünmüyoruz. Sanki ikinci çocuk şart gibi bir düşünce var. Sanki zorunluluk gibi. Allah nasip etsin ileride maddi manevi imkanlarımızı kızımıza harcamak istiyoruz. Ne bilim özel okul, kurs vb. Veya rahat rahat gezmek istiyoruz. Açıkçası kendimde büyük çocuk olduğum için ister istemez büyük çocuğa olan ilgi azalıyor. Tabikide herkes için geçerli değildir. Ama kendimden de biliyorum çevremde de gördüğüm böyle. Bende daha küçüktüm kardeşim olduğunda ama sen büyüdün artık diye diye yetiştim. Aslında buyumemistim daha. Dediğim gibi belki ben yaşadığım için istemiyorum kızımda yaşar diye korkuyorum. Eşimde zaten tek çocuk istiyor. Ben istesem de istemez. Onunda kardeşi var yurtdışında senede 1 zor görüşürler. Ay ne yazdım kız öyle işte Allah hayırlı arkadaşlar versin bizim gibi. Benimde kardeşim başka şehirde ama çok şükür iki üç samimi arkadaşım var kardeş gibi. Ne kardeşler var düşman oluyor ileride Allah göstermesin tabi kimseye
0 oy
tarafından
Daha ne istiyon bacım Allah' tan belanimi :)))
0 oy
(2,253 puan) tarafından
İlerde yapmayı düşünüyorsanız yapın bence 
0 oy
(2,405 puan) tarafından
Benim cocuklarimin arasi 5 yas. Ben 5 yas olsun derim en az :) biraz bedenen ve ruhen sende toparlan, cocukta iyice buyumus olur.
0 oy
tarafından
Kızım üç yaş iki aylık vala düşünüyoruz cnm bizde yeni yeni maddiyat düzeliyor araba falan almayı düşünüyoruz artık nasip bnce yap beraber büyüsün
0 oy
(6,950 puan) tarafından
Ben bu anlattıklarını 2 yaşında halletmiştim hemen hamile kaldım çünkü rahata alışırsam daha çok zorlanırım diye düşündüm şimdi ikincim 10 aylık ne ara 10 ay geçti anlamadım. 
0 oy
(4,095 puan) tarafından
Bence iki çocuk için aylık gelir 80-90 bin civarı olmalı. Maddi olarak bu. Manevi olarak da özellikle anne kesinlikle istiyor olmalı. Babalar ister çok normal. Olayın çok dışındalar çünkü. Hamileliği ayrı doğumu ayrı sonrasında ilgilenmesi ayrı. Hep annede
(1,390 puan) tarafından
80 90 bin anca rüyamızda canım ya eşim 17 alıyor

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 209 göst.
4 Şubat 2024 Aile kategorisinde nurr001 (1,408 puan) tarafından soruldu
0 oy
41 cevap 607 göst.
5 Aralık 2023 Aile kategorisinde 2323 (2,165 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 397 göst.
15 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Fairy.han (5,557 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 341 göst.
27 Şubat 2020 Diğer kategorisinde ❣️DenizAselnAnnesi❣️ (1,379 puan) tarafından soruldu

378,379 soru

11,325,735 cevap

34,778 kullanıcı

...