0 oy
607 göst.
Aile kategorisinde (2,165 puan) tarafından
merhaba kızlar ,

benim kızım 28. ayına girecek eşim 2. çocuk istiyor. bende çok emin değilim kararsızim sizce yaş aralığı nasıl olmalı.. 2 çocuklu anneler çok zorlanıyor musunuz 

41 Cevaplar

0 oy
(10 puan) tarafından
Bende durayım burada 
(173 puan) tarafından
Yani senin de yaşadığın kolay değil sonuçta eşin gidiyor kaç gün geliyor Sen evde çocukla yalnız kalıyorsun bir başına duruyorsun yani sana keşke yardım edebilecek birileri olsa bu konuda belki düşünürdün ama herkesin kendi Fikri yani yani sen bakamayacağını düşünüyorsan korunmakta çok iyi yapıyorsun bence
(10 puan) tarafından
Üst katta kaynanam var  bir görümcem var o kızımla çok ilgilenir ne kadarda iyi olsalar eş desteği çok önemli  yemek yapma derdim yok onlar yemeğe çağıriyir  bakmasına bakarım  ama şuan wrksn diyirum daha gencim 21 yaşındayım
(173 puan) tarafından
Yaaaa o zaman yapma canım sen kendin bazı şeyleri düşün tart ona göre karar ver ve kendine güven kararlarina saygı duy canım inşallah hayat senin için daha güzelleşir herşey gönlünce olsun inşallah
(10 puan) tarafından
Amin inşallah canım bakalım kısmet senin kaç çocuğun var
(173 puan) tarafından
Benim 11 aylık bı kızım var canım şuan ikinciye hamileyim 4 aylığım
-Reklam-
0 oy
(2,654 puan) tarafından
Aralarında iki yaş var gecem gündüzüm belli değil :( iki bebekle uğraşmak çok Zor ama ilk çocuk büyüdükten sonra da 2 olması Zor nasıl olur hiç bir fikrim Yok :)
(2,165 puan) tarafından
himm. anladım canm , eğer benim olursa aralarında 3 yaş olacak:)
(337 puan) tarafından
Benim de 2 aylık bebeğim var 2 yaşına girince nasip olursa yapacağız çocuk arasında 3 yaş olacak gayet normal çünkü 3 yaşına girince daha bilinçli oluyorlar ablamın kızı 3 yaşına girdi o kadar akıllı davranıyor ki sorun çıkmaz sadece kardeş kardeşi kıskanma olur :)
0 oy
(740 puan) tarafından
Benimkilerin arası fazla yoktu çünkü kızımda 15.5 aylıkti oğlum doğduğunda hiç birsy anlamıyor bilmiyor . Ama seninki çocuk doğana kadar üç yaşını geçmiş olacak en azından sözden laftan anlar . Yani bu konuda senin kendiini hazır hissetmen önemli yapar mıyım olur mu gücüm yeter mi vs diye 
(2,165 puan) tarafından
anladım canm teşekkür ederim
0 oy
(2,590 puan) tarafından
Biz düşünmüyoruz ama düşünecek olsak 4 yaştan sonra olurdu 
(2,165 puan) tarafından
yaş aralığı çok olursa bu sefer de rahata alışmış olurum daha istemem diye korkuyorum:/
0 oy
(1,389 puan) tarafından
Bence kisiden kisiye degisiyor canim .bence gayet iyi cocuk dusunseniz dogana kadar bebeginde 3yasi doldurmus olur sanirim.guzel yas farki .ama bana sorsaniz ben dusunmuyorum 2ciyi en azindan onmjuzdeki 5 6yil cunki hamilelegim cok zorlu gecti vr gecirecegim butun hamilelikler boyle gececekmis.o yuzden dusunmuyorum .ama ablam oglu 4aylikkrn hamile oldugunu ogrendi aldir dediler inatla dogurdu zorla hemde kendi hayatini tehlikeye atdi 30haftalik dogum yapti 2aya yakin kuvez yolu bekledi.simdi oglu 1yas kac aylik kizida 5aylik .cok iyi bakiyor iksinede hep kendi bakti .annem yeni dogum yaptdiginda  yardim etdi sadece
(2,165 puan) tarafından
zor geçmiş doğumun canm, ama evet benim eğer hemen olursa 3 yaş olacak aralarında, ama emin değilim maddi yönden çok şükür ama manevi yönden her iki çocuğa birden yetişebilir miyim bilmiyorum burda biraz eşimin de desteği gerekiyor :) hayırlısı diyelim
0 oy
tarafından
Yani tek istemeden çocuk yapan ben miyim diye düşünüyorum benim oğlum 35 aylık kendim 11 haftalık hamileyim ama oğlum burnumdan getiriyor çünkü tek başına zor eğer çocuğun zor bir cocuksa 6 yaşına gelene kadar yapma şimdi imkanım olsa yapmazdım 
(2,165 puan) tarafından
anladım cnm Allah sanada kolaylık versin.
yok  kızım öyle zor bir bebek değil evin içinde bazen sıkıldığı için yaramazlık yapıyor belki bir oyun arkadaşı olsa onla oynar birlikte büyürler diye düşünüyorum ama henüz tam karar vermiş değilim cnm, benim gebelik çok zor değildi sadece kızımın yeni doğduğu zaman gazı çok oluyor ağlıyordu ama o zaman tecrübem yoktu şimdi azda olsa var ne yapman gerektiğini az çok biliyorum bakalım nasip kısmet tabiki :)
0 oy
(62 puan) tarafından
Benim aralarında 3 yaş kardeş olsun arkadaş olsunlar birbirlerine diye yaptım pişman değilim zorluğu var ama ileri için daha rahat olur rahatlığa alismadan yapmak 
(2,165 puan) tarafından
evet bende çok rahata alışmadan ikinci çocuk fikrini düşünüyorum çünkü kızım 5,6 yaşına gelirse bu kez baya bir rahat etmiş olacağım tabi yine bu kes okula gidecek çevresi olacak dersleri olacak yine zorluğu olur ama bebeklik dönemleri gibi olmaz onun için çok yaş aralığıni uzatmak istemiyorum siz çok zorlandıniz mi peki? yani büyüğü küçüğünü kıskanıyor mu
(62 puan) tarafından
Kıskanıyor tabi canım ama kiskanmamasi için gel kardeşini birlikte sevelim diyorum oda zaten sürekli sevmek istiyor küçüğüne bişey alsam ona da alıyorum kıskanmasın diye öyle çokta zor değil
0 oy
(7,444 puan) tarafından
28 aylık ve 10 aylık iki oğlum var ilk başlarda zordu sonrasında herşeyi düzene oturtunca sıkıntı kalmadı isteyerek oldu zaten ve her geçen gün iyi ki diyoruz❤️ :)
(2,165 puan) tarafından
ne güzel maşallah ya böyle duyunca rahatlama geliyor:))
0 oy
(6,954 puan) tarafından
Benimkilerin arasında iki buçuk yaş var çok aşırı zorlanmadım.
(2,165 puan) tarafından
teşekkürler canm
0 oy
(7,358 puan) tarafından
2 yaşına az kaldı hamileyim ben 2 aylık hayırlısı nasıl olur bilmiyom
(2,165 puan) tarafından
aa sizin de erken olmuş sanki iyi olur inşallah Allah kolaylık versin
(7,358 puan) tarafından
evet erken oldu nasip
0 oy
(947 puan) tarafından

Bizimki de 25 aylık arada perilerim geliyordu şimdi kararım netleşti kışı atlatıp öyle düşünücem:)  doğumunun yaza denk gelmesini istiyorum inşallah da denk gelir

(2,165 puan) tarafından
inşallah hakkınız da hayırlısı olsun
0 oy
(261 puan) tarafından
Oğlum 13 aylik  ben ise 7 aylik hamileyim basta hiç zorlanmadim şimdi yürümeye çalıştığından peşine koşturmak yoruyor günden güne ağırlaşıyorum zaten ama bi yönden iyi ikisi bir buyur ne kadar zorlarsam da bizimkisi supriz oldu 2 ci bebik
(2,165 puan) tarafından
0 oy
(6,248 puan) tarafından
Çocuğunu kreşe veya anaokuluna vereceğin döneme denk getirisen Çok zorlanmazsın diye düşünüyorum. 
(6,248 puan) tarafından
Hayır 3-4 yaş canım. 6 yaşta ilkokulda başlıyor zaten. 3 yaş kreş 4  buçuk yaş anaokulu alıyor
(2,165 puan) tarafından
aaa öyle mi artık eskiden ana okuluna 6. yaşta gidilirdi ben çok geriden geliyorm sanırım:))anladım canm bakalım hayırlısı olsun inşallah
(6,248 puan) tarafından
Hakkında hayırlısı olsun canım iki çocuk zor benim tek ama ne cesaretim var ne vaktim ne halim.
(2,165 puan) tarafından
kaç yaşındasin peki canm
(6,248 puan) tarafından
32 yaşındayım. Yaşımda geçti artık zaten
0 oy
(7,911 puan) tarafından
13 ay olmasın ki sizin 13 ay olma olasılığı yok 28 aylık mış gayet ideal bence ☺️☺️
(2,165 puan) tarafından
evet canm teşekkür ederim
0 oy
(407 puan) tarafından
Kuzum ilk önce rabbim hayırlısını nasib etsin iki çocuklu hayat cok güzel ama tabiki zorluklari var oglum 28aylik oğlum var ve kizim suanda 3aylik vijdan azabi cekiyorum çünkü oglum daha cok ilgi istiyor oynamak disarda gezmek konusmak istiyor yenidogan bebiş emmek alti alinmak anne sevgisi istiyor oglum cok merhametli ama kiskaniyor tabikide bukezde oglum tek basina oynamaya baslayinca veyada asabi olunca ben vijdan azabi cekiyorum oglumla ilgilenmek zorundayim çünkü komsumun ogluyla oynamaya gittiği zaman gelmek istemiyor annesiyle bile oynamak istiyor bunu gördüğüm de oglumla ilgilenemedigimi farkettim ve sabaha kadar surekli dusunup uzulup.aglamistim bence biraz daha bekle keşke  bende bekleseydim 
(2,165 puan) tarafından
yaaa sizin erken olmuş ikinci bebis ben henüz hamile değilim eğer hemen ilk denemede olursa kızım 3 yaşını doldurmuş olacak ama yinede zorlu bir süreç olur yaa Allah yardımcımız olsun :)
(3,055 puan) tarafından
Evet 2 yaş ara ile 3 yaş ara çok farkediyor. Bencede ideal olan 3 yaş ara olan. Bizim 32 ay olacak ama eşim cok yardımcı oluyor. Şuan kızım 26 aylık mesela sürekli ilgi oyun istiyor birde yanımda yenidogan olsaydı bu kadar ilgilenemedim ama 3 yaş çocuk az da olsa bağımsızlasıyor. Hatta imkanın olursa kreşe verirsin yarım gün ona da iyi olur sosyalleşir
0 oy
(12,807 puan) tarafından
Bende istiyorum şu an tam iki yaşında ama sonbahara kadar bekleyip 3 3.5 yaş olsun istiyorum cişi bezi konuşması hallolsun ondan sonra 
(2,165 puan) tarafından
evet yaa bende henüz tam öğretemedim çişini bir öğrense daha kolay olur ama çiş eğitimi 3,4 günde hallolur yaa etrafımda çok var öyle 1 hafta da öğrenen bide benim kızım çok zeki maşallah diyeyim akıllı bir çocuk hemen öğreniyor kavrıyor biseyleri
(12,807 puan) tarafından
Hiç problem yaşamadığım çok akıllı söz dinleyen bir oğlum var çok şükür ama benim demek istediğim biraz bebekliği bitsin kendini bilsin abi olmayı kardeşi algılasın istiyorum
0 oy
(1,170 puan) tarafından
Kızım 7 yaşında  oğlum  5 aylik arada zaman  olsada  yinede zor yakin olsaydı nasıl olurdu daha zor olurdu herhalde  
(2,165 puan) tarafından
:)) korkutmayin beni
(1,170 puan) tarafından
Korkutmak için  söylemiyorum  olanı söylüyorum  tabi her çocuk ta bir değil  birde benim ardan 7 sene geçince bana ekstra  zor geldi çünkü rahat battı banada ama çok şükür bin şükür  iyikide olmuşlar 2 yavrumda
0 oy
(405 puan) tarafından
Bence cok zorlanırsınız benmkilerin arasında 6 yas var iyikide öyle olmus 2 3 yas olsa zorlanırdm bnce 
(2,165 puan) tarafından
0 oy
(1,575 puan) tarafından

Tam 5 yas var aralarında oglum 5 yasında kızım 5 gunluk :D kardesıne karsı cok ıyı kıskanma yok ama bıze karsı hırcınlastı ınat arttı..

psıkolojık olarak cok bunalıyorum içim daralıyor oglumun ıstedıgı bışeyi hemen yapamıyorum bebekle ilgilenmekten sankı dunyanın en kotu annesiyim ogluma cok haksızlık ediyorum gıbı gelıyor ıyı kı daha kucukken yapmamısım dıyorum kafayı yermişim ama herkesin bunyesı bır degıl tabı suan lohusalıkta var bende..

hamılelık ılkınde cok rahatken ıkıncıde aldı yere vurdu bulantı kusma 7 kılo verdım kafamı kaldıramadım son aylar wc gitmekten bıkmıştım kramplar sırt agrıları yasadım kesınlıkle her hamılelık farklıymış.. 

bana sorarsan bıraz daha bekle daha kucuk cocugun suan :)

(2,165 puan) tarafından
sağol canım teşekkür ederim Allah sanada kolaylık versin
(1,170 puan) tarafından
Senin yorumu görünce kendimi gördüm  snki ;)
(1,575 puan) tarafından
tesekkur ederım canım

annelık em guzel en zor şey :)))
(1,170 puan) tarafından
Evet canım öyle hem zor hem güzel şey benim kızımda 7 yaşında oğlum da 5 aylık   Allah evlatlarımıza hayırlı sağlıklı ömürler versin
(1,575 puan) tarafından
amın canım amın :) en guzel ama yas aralıgı bırakmak bence
0 oy
(621 puan) tarafından
Benimkiler ard arda doğdu biri 13 aylıkken diğeri doğdu ..İlk başta gercekten zordu bakması falan ama büyüyünce çok rahat ettim iyiki peş peşe dogurmusum birbirlerine arkadaş oldular..Şuan biri 4 biri 5 yaşında ...Paylaşmayı öğrendiler ,işte mesela küçüğüne su versem önce büyükler deyip abisine veriyor filan ..terbiye etmesi daha kolay Allah gönlüne göre versin 
(2,165 puan) tarafından
sağol canım teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 209 göst.
4 Şubat 2024 Aile kategorisinde nurr001 (1,409 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 189 göst.
14 Kasım 2023 Diğer kategorisinde 021821 (1,396 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 397 göst.
15 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Fairy.han (5,557 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 341 göst.
27 Şubat 2020 Diğer kategorisinde ❣️DenizAselnAnnesi❣️ (1,379 puan) tarafından soruldu

378,402 soru

11,326,585 cevap

34,780 kullanıcı

...