0 oy
209 göst.
Aile kategorisinde (1,409 puan) tarafından
Kızım 17 aylık ve çocuk fikri hep uzaktı, hatta istemiyordum. Ama bugün kaynanamgile kahvaltıya gittik eltimgilde geldi onun 3 çocuğu var 10, 3.5, 21 aylık. Onların birbirleriyle oynamasını görünce çocuk fikri ama ılımlı gelmeye başladı. Kızım hep tek oynadığı için oyunlarına dahil olmak hiç istemedi, o kargaşa biraz korkuttu hatta. Hemen olmasa bile artık ikinci daha olumlu gelmeye başladı fikir olarak. Hata mı yapıyorum bilmiyorum tabi

10 Cevaplar

+3 oy
(4,106 puan) tarafından
Diğerine arkadaş olsun misyonu yüklenerek çocuk yapılması bana doğru gelmiyor ya
(1,409 puan) tarafından
Arkadaş olsun diye değil, aralarındaki bağ çok hoşuma gitti. En küçük kız abi diye geziyordu, kızım ister istemez dışarıda kaldı. Bu bağ beni etkiledi
-Reklam-
0 oy
(644 puan) tarafından
Abla burda beklesem olur mu ya :) bende daha deli bir kafadayim daha ilk bebegime hamileyim martta Allah nasip ederse dogacak ilk bebegimizi kaybedince ikinciye karsi olan biz ikinciyede karsr verdik bebegimiz 1 yasina girince korunmayi birakma karari aldik tabi sagligimiz izin verirse
0 oy
(1,577 puan) tarafından
Biraz küçük ama zaten hemen değil demişsin. Bence de iki çocuk çok güzel. Ama tabi gerçekten istiyorsan 
(1,409 puan) tarafından
Ben aslında tek kalsın istiyordum ancak o kardeşlik duygusu bugün hoşuma gitti. Kızımında güzel bir abla olacağını düşünüyorum. 2-2,5 yaşından sonra düşünebilirim gibi geliyor
(1,577 puan) tarafından
Benim oğlumla kızım arasında 6 yaş var öyle komik öyle güzeller ki. Eşimle oturup onları izliyoruz :))
(1,409 puan) tarafından
Bende bugün ilk kez net bir şekilde görme fırsatım oldu. Onlar oyun oynarken kızım bir türlü dahil olamadı, ve pes etti. Bu beni çok üzdü sanırım
(1,577 puan) tarafından
Biraz da küçük o sebeple. zamanla onlara katılacaktır annesi merak etme :)
(1,409 puan) tarafından
Kızım hep tek oyun oynamayı biliyor. Ne kadar beraber oynasalar da kardeşlik farklıymış onu gördüm
0 oy
tarafından
Vala bende gorumceme gittim diğer gorumcemin de çocukları vardı onlar hep birlikte görüştükleri için birbirini daha çok seviyo ister istemez kızım dışlanıyordy yani ne kızım tanırdı onları ne de onlar kızımı abi abla diye geziyordu çocuklar ben çok üzülüyordum iki buçuk yaşındaydı kızım ikinciyi istedik 8 ay olmadı şimdi hamileyim kızım üç buçuk yaşında vala kızım için çok istedim büyüdüğü zaman eksikliğini çok hissedecekti maddi imkanım vücudum manevi hayatım yeterse inşallah üçüncü de getiririm ben kendimiz kalabalıkta büyüdük kardeşlik güzel bir şey özellikle kızkardeşi olmasını com isterdim oğlan bu ikincisi inşallah üç numara kız olur belki niyetiyle getiririm ama dediğim gibi ozamana kadar şartlar değişir ne olur bilemem 
(38 puan) tarafından
Benimde 8 aydır olmuyor hastaneden randevu aldım acaba normalmi yoksa benmi çok düşündüğümden bana normal gelmiyor
tarafından
Vala normalmiş işte canım bende randevu aldım randevuya dört gün kala hamile olduğumu öğrendim kontrole gittim
0 oy
(324 puan) tarafından
Benim kızım 17 aylık ikinciyi çok istedim şu an 5 haftalık hamileyim muradıma erdim:) birkaç yıl zorlanırım ama yıllar sonra sil baştan her şeyi yaşamaktan iyidir bence en zoru tek çocuk, bana yapışık mesela şu an
0 oy
(3,055 puan) tarafından
Kardeş güzel bir şey 28 aylık kızım 5 aylık hamileyim 
0 oy
(1,409 puan) tarafından

Çok büyük hata :ninja:

0 oy
(5,240 puan) tarafından
Bana gore ilk çocuk 7 yaşına gelmeden ikinciyi yapmamalı benim kazara oldu ilk çocuğuma haksızlık ettim diye çok üzülüyorum herşey ikiye bölünüyor evet aralarindaki o sevgi bağını gördükçe iyiki diyorum mutlu oluyorum ama bi yanında hep buruk
0 oy
(563 puan) tarafından
Ben tek çocuk kalma taraftarıyım çünkü biliyorum ki her zaman biri ihmal ediliyor ve saçma ama bana ikinci çocuk yapmak ilk Doğona haksızlımmış gibi geliyor

İlgili sorular

0 oy
41 cevap 608 göst.
5 Aralık 2023 Aile kategorisinde 2323 (2,165 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 189 göst.
14 Kasım 2023 Diğer kategorisinde 021821 (1,396 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 397 göst.
15 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Fairy.han (5,557 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 341 göst.
27 Şubat 2020 Diğer kategorisinde ❣️DenizAselnAnnesi❣️ (1,379 puan) tarafından soruldu

378,439 soru

11,327,796 cevap

34,781 kullanıcı

...