+4 oy
470 göst.
Diğer kategorisinde (600 puan) tarafından
Lütfen hanımlar elinizden geldiğince dikkatli olalım ben almasam ne olur demeyin bunu herkese yayabildigimiz kadarıyla yayalım 

20 Cevaplar

+8 oy
(650 puan) tarafından
Boykot yapanların birçoğunun samimiyetine inanmıyorum boykot boykot deyip Nescafe almıyor ama elinde iphone ile geziyor omo almıyor ama Facebook Instagram ve WhatsApp kullanıyor o kadar samimi ise sosyal medya hesapları ve WhatsApp kapatıp bipe geçiş yapsın Google kullanmasın eğlence platformlarinda üyelik sonlandırsin vsvs yani daha aklıma cok şey gelir de şuan hangi birini yazayım bilmiyorum pazardan aldığımız domates bile İsrail tohumu iken nereye kadar nasıl olacak bu iş seninle benimle değil devlet büyükleri ile biter ancak. Cifciye destek verecek üreticiye destek verecek teknolojide çığır açacak gençlere destek verecek kendi yerli ve milli mallarımiz çoğalacak bu zaten boykotun kralı olur.  Ha ben boykot boykot diyerek yirtinip saçma sapan işler yapmıyorum sadece elimden geliyorsa dikkat etmeye çalışıyorum işime yarıyorsa milli mal alıyorum kullanıyorum o kadar
(3,769 puan) tarafından
Biliyorum cifcinin önü açık değil maalesef aynn .devletin el atması gerek
(3,758 puan) tarafından
Kullandığımız kredi kartları bile onların bu uygulama geçen disneyplus'ın reklamını yapıyordu. Kim sildi bu uygulamayı? Tabii ki hiç kimse...
(650 puan) tarafından
Ona kalırsa uygulama şuanda Philips reklamı yapıyor peki bu boykot yapan arkadaşlar bu yüzden uygulamayı boykot edecekler mı acaba :)
(3,758 puan) tarafından
Bu şey gibi değil mi? Tavşan dağa küsmüş dağın haberi yok.
(4,400 puan) tarafından
Tam olarak öyle balım :))
-Reklam-
+2 oy
(4,400 puan) tarafından
Mercedes İsraile destek veren yardım kuruluşuna 1milyon Euroluk yardım yaptı. Ali Erbaş ve diyanetin hamlesini bekliyorum :)
+1 oy
(7,690 puan) tarafından
Bazen ediyorum bazen etmiyorum
+1 oy
(4,400 puan) tarafından
Kızlar telefonları da değiştirmek lazım bu arada. 
(1,590 puan) tarafından
Yaprak dökümü belki durumu yok indrimde alıyor bu ne önyargı kimse İsrail'i desteklemiyor ama blki allan insannn yetmyor mecbur indrm oldumu alyo
(2,904 puan) tarafından
İndirme sadece İsrail ürünü girmiyor canım türk ürünleri da giriyor . Ha tabikide alabilir ama alıp ta buraya gelip yok almıyorum diyor ya işte lafım onlara
(1,590 puan) tarafından
Ayy iki yüzlüler kız vala bn almıyorum hep eşim alıyor uyaryomda dyor bı bizle olck ismi gülüp gcyor bnde yruldm demekten ;(
(2,904 puan) tarafından
Önceliği boğaz ağız olanlar varda

Sonra buraya gelip meydan okuma peşine düşen
 İsterse evini İsrail bayrağı diksin ama içi dişi bir olsa ne mutlu olurdu.
Elinde kola şişesi boğazında cipsi ile
Yok canım tabikide almıyoruz diyenlere lafım
(1,590 puan) tarafından
Tskr edrm cnm  aynn vala uyriyoz dalga gcer gibi bn bikac kişiyi yine uyrdm apartmanda dada millet yok dyor bizene
+1 oy
(405 puan) tarafından
O boykotu önce devlet yapacak devlet yaptimi zaten halka bile gerek kalmaz Türkiye de türk malı mı varki boykot yapalım devlet alıp gümrükten geçirince zaten para peşin gidiyor İsrail'e yani bizim yaptigimiz kendi devletimizi boykot etmek oluyor 
0 oy
(1,538 puan) tarafından
Ediyorum elhamdülillah elimden geldiğince eşimi uyarıyorum o pek bilmiyo sürekli şu markadan bu markadan diye uyarı veriyorum
0 oy
(301 puan) tarafından
Evet çocuklar bile alıştı büyük kızım 8 küçük kızım 4 yaşında artık bişey alsak israilinmi diyorlar 
0 oy
(1,170 puan) tarafından
Ben ediyorum . İlk kez böyle kararlı net bir tavır alıyorum 
0 oy
(4,991 puan) tarafından
Evet dikkat ediyoruz 
0 oy
(1,238 puan) tarafından
Ediyoruz bizde deterjandan gazli icecegine hic bir israil urununu sokmuyorum eve marketlerin kendi urunlerini almayi tercih ediyorum 
0 oy
(4,997 puan) tarafından
Açık konusym abur cubur seven biriyim evimden eksik olmaz normalde  bu durumdan ötürü evime çikolata gtmyr cips grmyr kola asla  bnde  almyrm çevremdekilerde öyle yani kaynanam gorumceler kayinlar anlam kardeşler bunları biliyorum . 

Vicdanen kendimi rahatsız hissediyorum

Aslında ne kdrda çok onların malını tüketiyor musz farkında deilmisim
0 oy
(5,904 puan) tarafından
Elimden geldiğince almamaya çalışıyorum diyelim.. Sürekli bunu kontrol ederek yaşayamıyorum.. İsrail malı alan herkes kötü almayan herkes iyi diye bir tavır takınacak insanlar rica ediyorum öncelikle İsrail destekli olan hükümete bu tavrı göstersinler. Politik olarak bunu yapamayacağını hepimiz biliyoruz.. O yüzden açıkçası boykot bi süre daha devam edip yine son bulacak.. Her zaman olduğu gibi.. Mehmetçik oraya gidemez ama Suriyeliler gidebilir. Filistine çok üzülüyorum. Ama dünya liderleri dur demediği sürece biz naparsak yapalım bu savaş durmayacak dünya liderleri dur demeyecek çünkü İsrail avuç içi kadar olsada çok üretim yapan bir ülke büyük şirketlerin çoğunda ortalıklıkları var herkes kendi çıkarına bakıyor bugün gazlı içecekleri içmeyi bıraksak telefonları bırakamıyoruz çünkü aynı kalitede telefon malesef bulamıyoruz. Yani çok yönlü düşünürsek evet elimizden geleni yapalım ama geçmişte olduğu gibi olacak yine unutulacak ve bitecek. 
0 oy
(1,185 puan) tarafından
Ben pek samimi bulmuyorum çünkü bugün alınmazsa bile gün geçtikçe insanlar bunu unutup tekrardan alacak.
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Ediyoruz bakalım nolcak
0 oy
(3,769 puan) tarafından
Tabiki başından beri i o ülkeyi zaten beslememek lazımdı yüzyıllardır bunun planı icndeydi
0 oy
(2,804 puan) tarafından
Geçen söyledim yine söylüyorum DEVLET almış GÜMRÜK ten gecirmia vergisi i çekini ödemesini yapmiş satın almiş TÜRKİYE ye sokmuş o malı DEVLET yapsın boykotu almasın bnde almayayım hangi birini almim elimi  attigimm İsrail malı 
0 oy
(351 puan) tarafından
Ben de normalde almıyorum asla hiçbirini dikkat ediyorum ama şöyle düşünün Türkiye'ye girdiği an zaten ödemesi yapılıyor sadece dağıtıma çıktığında müşteriler aldığında o para Türkiye'ye ait oluyor Yani aslında Türkiye Onun parasını çoktan vermiş
0 oy
(4,589 puan) tarafından
Elimden geldiğince evet. Telefonumun markası israile destek veriyor diye gidip neden Ariel alayım ki mesela? Alan alınmış artık bundan sonra elden ne geliyorsa onu yapmak lazım. 
(4,400 puan) tarafından
Yedek parçasını da almaya devam edeceksin telefonun. Ayrıca elinde iPhone ile sağda solda propaganda yapılması gülünç oluyor. Bir de İsrail ilk defa saldırmıyor Filistin'e. Neden zamanında da aldınız ki
(4,589 puan) tarafından
Benim telefonum İPhone değil ki. Örnek olarak dedim. Ve elimden geldiğince yazmışım elimden ne geliyorsa onu yaparım.
(4,400 puan) tarafından
iPhone u örnek verdim ben de tek tek yazmayayım diye. Dediğim gibi İsrail ilk defa saldırmıyor. Zamanında almamak da ellerindeydi
0 oy
(970 puan) tarafından
Bu bende hayat felsefesi burda öyle olmaz böyle olmaz diyen arkadaşlar var  unutmayın ameller niyetlere bağlıdır biz safımızı belli edeceğiz. Telefonum da iPhone değil sosyal medya da kullanmıyorum banka kartları da bir iki haftaya değişip troy a geçiyoruz elimizden geldiğince 
(4,400 puan) tarafından
Telefonunuz ne marka acaba? Bir de bu uygulamada Philips reklamı yapılıyor Disney reklamı yapılıyor neden burayı da protesto etmiyorsunuz. Neden hala Mercedes kullanan Ali erbaşı protesto etmiyorsunuz.
(970 puan) tarafından
Ali erbaşı protesto ediyorum. Tamam oldu mu.. Siz belki kendiniz bişey yapmıyorsunuz bari yapmaya çalışanlara engel olmayın
0 oy
(27,357 puan) tarafından

Evet boykot etmeye elimden geldikçe devam ediyorum edecegimde  fakat şuan günümüzde herşey hep İsrail malı ve  en çok ihtiyaç duyulan şeyler bile onların eliden çıkarak bize ulaşıyor telefon uygulamalar eşyalar  yiyecek içecek her türlü ürün birinden kaçalım diyoruz diğerine mecbur kalıyoruz ülkemizin buna dur deyip kendi söküğünu kendi dikip ayakta durması lazım yoksa boykot fln kalmaz millet salar bir yerden sonra 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 64 göst.
16 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Bayanmerakli (893 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 102 göst.
+1 oy
28 cevap 606 göst.
24 Şubat 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 94 göst.
5 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Safbiri66 (91 puan) tarafından soruldu