0 oy
871 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Bilen bilir kayinlar la kalıyorum... geçen sene bebek emzirdigim için eşim bazen kuru yemiş kuru kaysi alirdi sit yapsın diye bnde mutfağa koyardım onlar da alır yerdi 4 kişi hepsi bı avuç alsa bitiyordu bmde aldım artık eşime dedim odama köy çekmeceye arada yerim neyse bir ara düğüne gittik birkaç ay önce eve geldim baktım sandığım karıştırılmış bnde anlarım bi yer karışınca sandığı güzelce düzeltirim çünkü...neyse zaten gidişte kapıyı çekip gitmiştim gelişte kapı açıktı bişey demeidm çünkü hangisi bilmiyodum  sonra kendi geldi dedi çay içerken o kadar odanda kuru biseyler aradım bulamadım diye bnde o kadar sinirlendim ki sonuçta düğüne gitmişim belki ortalikda kıyafetim Var..... ki  asla bırakmam odamı toplar her zaman belki yolda öldük diye ...  neyse o öyle diyince deseydin ya abi düğüne gitmeden verirdim sana dedim konu kapandı .... şimdi odanı kitle  diyen olacak kilidi yoktu bide kapıda biraz tuhaf kilit tutmuyordu geçen sene görümcem de gece 12 de kapı çalmadan odama girip biseyler isteyince baktım olacak gidi degil kapıyı soktuk yaptık şimdide gittiğim her yere kapımı kitleyemem ki unutuyorum insanlık hâli ... kapıyı özellikle açık birakip gitsem gelişte kapalı buluyorum . anlamadım artık odamda yiyecek bisye de yok niye giriyor sonuç da özelim var orda eşime desem mi bu durumu çok rihatsiz oluyorum  eşim kesin şey der abindir kötü niyetle girmez diye çünkü ilk söylediğimde öyle dedi ne yapmam lazım uzun oldu kusura bakmayın 

34 Cevaplar

+1 oy
(659 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Merak ettim ınsan neden kaynıyla yasar dıye 1 2 postunu okudum. Sorun su ki sen o insanların seni oyuncak bır bebek gibi oynamasına izin veriyorsun ne demek ya kaynınla aynı evde olmak gorumce olsa anlarım yıne tek bırakmak ıstemez bilmem ne diye kocam ama abısı ya koca ayı defolsun yatılı ıs bulsun hıc bısey yoksa. Ve sana ailece kaba konusup emir veren tipler anladığım kadarıyla kendı oz saygımız olmalı diye düşünüyorum. Bence bir an once hayatınızın iplerini o dag ayılarının elınden alın 
tarafından
Bnde istemiyorum yaşamayı eşime kaç defa d dedim bana diyor bn kardesimi sokağa mi atacam bilmem ne kaynanam da yok gitsin ana evinde kalsın ev de bizim üstümüze değil zaten baska kaynimim üstüne bişey desem çıkın gidin derler nereye gideceğiz onuda bilmiyorum
(659 puan) tarafından
Hayır ısın garibi kaynınız evli dıger kaynınız bekar o sızde kalıyorken bu dıgerınin esı olunce o da sıze geliyor dimi cocugu ile. Saka gibi ya ne alaka ne alaka Allah rahmet eylesin esı olmus cocuguna gunduzlerı sahıp cıkarım arada gıder evini bile temizlerim o ayrı ama sıze neden yerleşiyor. Vallahi asla beles oturucam dıye o hayatı yasamam kusura bakma. Olan sana oluyor ıste yazık uzuldum sahıden
-Reklam-
+4 oy
(1,219 puan) tarafından
Eşinin gevşekliği 

Başka.diyecek söz bulamiyorum
+3 oy
(15,231 puan) tarafından
Abindir yabancı değil birlikte yatalım istersen de . O ne demek ya. Pes artık. Hangi devirdeyiz . Bu nasıl bir görgüsüzlük 
+2 oy
(5,998 puan) tarafından
Sonra insanlar niye müge anlı ya çıkıyor? 
tarafından
Müge anlı ne alaka
(5,998 puan) tarafından
Canım bu anlattığın normal değil, eşinin tepki koyması lazım. Saçma sapan hikayeler bu şekilde mahremiyet duygusu olmayan ailelerden çıkıyor. Ben sana laf etmem, eşin suçlu burada
+1 oy
(4,548 puan) tarafından
Onun abisi olabilir ama devir değişti kötü insan çok başka gözle de bakabilir insan oğlu bu çiğ süt emmiş oturup konuşulmalı sonuçta o sizin ozeliniz ne pok işleri var benim yatak odama kimse giremez eşim ve çocuğumda başka kusura bakmasın kar hatta kızımın odaya ayrı bı dolap koydum çarşaflar misafir eşyalarını koyacak bahane bulup odama girmesinler doğumda diye
+1 oy
(1,210 puan) tarafından
Odana girdim dediğinde bildirmeliydin haddini. Bildirseydin birdaha yapma cüreti bulamazlardi. Hadi bildirmedin eşine niye söylemiyorsun. Ben asla rahat edemem. Gerekirse kıyameti koparirim.
tarafından
Haklısın teşekkür ederim
+1 oy
tarafından
Ya cidden ne biçim kocalariniz var benim ki annesi zaten girmez asla odaya gelse hayırdır der yani evdeyken bile bizim odamıza benim annem bbaam bile giremez der bunlar neden mahrem bilmiyor ya 
+1 oy
(504 puan) tarafından
Ne hadsizlik ya cidden yatak odası mahrem yer sonuçta.Bu insanlarda mahrem anlayışıda uçmuş gitmiş.Esinin kardeşi sonuçta ne kadar dusuncesizler bir kadinin özeli olur o odada .Vallahi canım mecbursundur belki bilemem ama benim etrafımda da var öyle kayinlariyla yasayanlar.Kayinlari geliyor 3,4 tane kadınların sesi çıkmıyor orda çalışıyorlar.Kadin hep hizmet halinde , bir sürü koca var sanki başında hepsine hesap veriyor.Bu anlayış çok saçma ya çok saçma .kadın bakmam dese kocası bosar belki ondan kötüsü,saygisizi olmaz .Baştaki anne,babalarda hata aslında .Onlar yapıyor ne yapiyorsa
0 oy
(2,522 puan) tarafından
Çok ne olursa olsun hiçbir hak ve sebeble odana giremez bundan rahatsız oldgunu ve bir daha girmesin istemedgini açıksa şöyle. Ki evet her gittiğinde kilitle kapinı 
0 oy
(4,390 puan) tarafından
Yani belki iç çamaşırların yerde insanlık hali çünkü ,başta mutfağa koyduğun şeyleri odana koyacaktin , kimseler görmeden yeseydin.  
0 oy
(46 puan) tarafından
Sen kedini ezdirme sen söyle benim odama girilmesine rahatsiz oluyorum de yani sen sustukça yüz bulacaklar daha da yapacaklar  koca adamın evli bi çiftin odasında ne işi var  siz evde olsanizda olmasanizda giremez 
0 oy
(966 puan) tarafından
Tatlım o oda senin ozelin bı kere zikkimlanacak bisiler alınıyorsa mutfağa koyun girip çıkıp yesinler şahsen ben kaynim yok benimki tek oğlan ama kaynanam işi oldugunda girer alincak vs bisiler ama özel girdiği zaman şakayla karışık derim niye giriyon hadi dağınık olsa ortada dön külot olsa vs çoğunlukla yapmaz işi olduğu sürece ben derim yani sende de kaynana söyle 
tarafından
Kaynanam yok ...zaten eskiden yiyecek seyelr odam da olurdu smdi oda yok
(966 puan) tarafından
Görümcene söyle kocana söyle o oda bizim ozelimiz özel olmasa zaten yatak odası olmazdi bulduğumuz yerde yatardik de
0 oy
tarafından
Ben 3 sene ev içinde kaldım birgün bile ne kaynım nede kayınpederim benim odama adımını atılar çok şükür 
0 oy
(1,043 puan) tarafından
Şuana kadar bütün gelen yorumlara hak veriyorum 
0 oy
(592 puan) tarafından
Aşırı şekilde düşüncesizler erkek nasıl giriyor odana ya belki iç çamaşır belki gecelik ortada. Bende kaynanamla yaşıyorum bekar kaynimda evde var ama asa birgün odama girmemiş ama kaynanam benden çok odamda nefret ediyorum bu huyundan ya geliyor oturuyor oturuyor kalkmıyor birsuru oda var yani geceleri sabahlari direk dalıp odaya giriyor bazen eşimle yanyanayiz sarılmış bir şekilde oturuyoruz odaya dalıyor eskiden eşimle yanyanayken kaynanam odaya girince eşimden uzaklaşiyordum ama artık öyle yapmıyorum o düşünsün sonuçta yatak odasi
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Neden aynı evde yaşıyorsunuz 
0 oy
tarafından
Eşin Sert şekilde uyarmalı ne terbiyesizler yaa 
0 oy
(13,118 puan) tarafından
Sence senin bizim yaptığımız odaya girip karıştırman uygun mu deseydin ayrıca insanlık hali unutuyorum diye bir şey yok yatak odası senin mahremin ve hep kitli olması gerekiyor giderken kilitlemek çok zor olmamalı 
tarafından
Bazen acele ile çıkıyorum hastenye falan hamileyim unutkanlık başlıyor sürekli unutuyorum
0 oy
(780 puan) tarafından
Valla çok duyuyoruz iç çamaşırı gecelik falan koklayan..abi mabi dinlemem asiri rahatsız olurum ve engel olurum..aynı evde yaşamak basli basina sorun zaten..koca adam siz kal deseniz bile kalmaması lazım 
0 oy
(1,500 puan) tarafından
Böyle bir ihtimal varsa dile getir özel eşyam var özelim orası rica ederim birdaha girmeyin odama ki senin yerinde olsam devamlı kilitlerim odamı anahtarı da boynumdaa taşırım yeterki birdaha kapım açılmasın

Ben yeni gelinken eşimle odaya ççekiliyotduk ozamn bende ev üstündeydim 40 gün kadar neyse bakıyorlardı biz içerde konuşup gülüyoz şakalaşıyıruz büyük örümcek (görümce) hemen içeri atlıyordu 1,2 derken eşim uyardı birdaha öylr odaya dalma belki biziz uygunsusuz sen hiç mi utanmıyorsun diye ki hemen o hafta kkapının  anahtarını yaptık öyle sakin kafa ile içerde durabiliyorduk 

Sende bir ara hep beraber oturduğunuz da eşinin yanında söyle de ki ya kimm odama girdi benim kıyafetllerim özelim filaan var rica etsem daha girmesin kaçtır yakalıyorum birşey mi lazım benden isteyin odamaa daha girmeyin diye ki kitle anahtarı üstünde taşı birtane akraba da aile ile yaşıyordu bahara kadar kadın bir yere filaan gitse kapısını kilitlerdi anahtarı da boynuna asardı bir ara sordum niyee boynuma asıyon diyee dddi kaç defa kaybettim diyee korkudan boynumda sende öyle yap 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 379 göst.
0 oy
19 cevap 1,196 göst.
8 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Umutsuzca (82 puan) tarafından soruldu
+2 oy
11 cevap 931 göst.
26 Mart 2024 Aile kategorisinde Hayatnur (273 puan) tarafından soruldu
+5 oy
100 cevap 5,009 göst.
24 Mart 2024 Diğer kategorisinde Umutsuzca (82 puan) tarafından soruldu