0 oy
754 göst.
Diğer kategorisinde (552 puan) tarafından
Kızlar gerçekten sabahtan beri ateş püsküruyorum herkese ama çok kızgın üzgünüm. Sabah eşim işten geldi pazar market bize uzak diye beni arabayla götürdü sonra gelip yatarım dedi. Neyse pazarımızi yaptık markete girdik kayın baba aradı o da pazara gelmiş buluştuk bir yerde. Sonra ben başka bir markete girdim birsey almak için onlar da arabaya doğru gittiler. İşim bitti çıktım arıyorum arıyorum açmıyorlar ortada yoklar bir geldiler ki oğlumun ipek saçlarını pamuk saçlarını 1 numaraya vurmuş berbere sokmuşlar çocuk ağlamaktan mahvolmuş çıldırdım arabada bağırdım çağırdım bayağı. Eşim babam zorla soktu dedi ama müdahale etmemesine sinirlendim babasına ayrı sinirlendim ama gerçekten o kadar üzüldüm ki yazın öyle yapmıştık ama sık sık banyo yapıyordu ona rağmen 4 5 ayda anca uzadı ben güzel bir traş yaparız diyordum bu sefer. Şu an yazarken yine ağlıyorum bak sinirden. Ya bir insan neden danışmadan öyle bir şey yapar çocuğun kellesi görünüyor baktıkça ağlayasım geliyor. Ne güzel saliniykrdu oynarken koşarken. Uzun oldu kusura bakmayın ama çok sinirliyim içimi döktüm 

24 Cevaplar

0 oy
(5,626 puan) tarafından
Üzme kendini bu kadar kökü çocukta sonuçta. ama o kayınpederin ile güzel okkalı bir konuşma yap bir daha böyle bir şeye cesaret edemesin 
(552 puan) tarafından
Öyle yaptım zaten kendimi uzak tutuyordum son zamanlarda ama bu artık son oldu. Bırakmıyorlar birseyde de kendimiz karar verelim. Sesim yükseldi biraz ama şimdiye kadar saygısızlık olmasın diye sustum hata bende
(5,626 puan) tarafından
Valla gereken yerde o ses yükselmeli bence yoksa ezip geçiyorlar
(552 puan) tarafından
Evet maalesef. Bundan sonra gerçekten tavrımı belli edecem kendimi yıpratıyorum yoksa
(5,626 puan) tarafından
Yıpratma kendini bu kadar boş ver olan olmuş. Önemli olan bundan sonrası
(552 puan) tarafından
Haklısın ama elimde değil
-Reklam-
0 oy
(13,007 puan) tarafından
O adam orda bostan korkuluğu değilse babam zorla soktu diye bir şey yok. Sen sakin ol dünyanın sonu değil çocuğa üzüldüğünü belli etme ama onlarında bir güzel hakkından gel ağızlarına et ki hadlerini bilsinler 
(552 puan) tarafından
Demediğimi bırakmadım eşime konuşmuyorum sabahtan beri yüzüne bile bakmadım sinirden boğasım geliyor. Maalesef hep böyle canım ne deseler ne yapsalar ağzını açmaz pek. Onlarla görüşmeyince melek gibi ama 1 gün görüşsek kavga ede ede geliyoruz eve
0 oy
(2,522 puan) tarafından
Ayy annesine sormadan böyle birşey yapilirmı yaa
(552 puan) tarafından
Bunlar herseyde kendilerine hak gören birileri o kadar bunaldım ki artık sesim ikisine de yükseldi artık tutamadım kendimi. Benim çocuğumla ve böyle bir şey için bana sormadan yaptığını bırak eşimde en büyük suç. Tut çocuğu götür ne diye izliyorsun
0 oy
(8,908 puan) tarafından
Senin esin bostan korkuluğu mu madem pısırık esij bisey yapmıyorsa bidaha kayinbabanla torununu gorusturme yasakla o kimki anne babasına sormadan çocuk için kendi başına karar veriyor
(552 puan) tarafından
Herseye böyleler canım. Gideceğimiz geleceğimiz alacağımız atacağımız herseye karışıyorlar ama çocuğuma karışmalarina assslla müsaade edemem. En büyük hata eşimde aman kırılır aman üzülürler diye diye tepemize çıkardı . O kadar sinirliyim ki boğasım geliyor eşimi
(8,908 puan) tarafından
Esinj bosverip net tavrını sen koyacaksin
(552 puan) tarafından
Öyle yaptım ben bağırınca o da bağırdı susmadım. Başkalarını üzmemek kırmamak için kendimi üzemem
0 oy
tarafından
Sinirlenmekte haklısın annesine sormadan yapması çok yanlış bende olsam kızarım 
(552 puan) tarafından
Değil mi Allah aşkına ya insan be sorar ya da çağır yani annesi olarak en azından sakinleştireyim. O kadar ağlatmışlar mi ev geldi 3 saat uyudu yavrum
0 oy
(993 puan) tarafından
Haklsn hiç hoşlanmam evlat sizn emrivakilere kapaliyim evlat benimse ne yapılırsa yada yapılacaksa yararına bile olsa bana söylemek iznimi almak zorundalar 
(552 puan) tarafından
Haklısın öyle yapacam. Bize müdahale etmelerine susarım da çocuğuma karışmalarina müsaade etmicem
(993 puan) tarafından
Açıkçası bu onlar iyi kötü olayı değil belki dünyanın en iyi insanlarida olabilirler sorun şurada ki kimse evladını herhangi bir sekilde bıraktığı diisnda bulmak istemez ben seni şöyle anliyorum benimde kızımda oğlumda var eşim mesela kulak delmesine karşı kendi karar versij büyüyünce diye istemiyor anne babası bir ara götürüp deldirelim dedi bana cevap kalmadan eşim çocuk bizim kimi nereye götürüyorsunuz dedi kestirdi attı birdaha konusu olmadı yaptıkları yapacaklari hatta alacakları herşeyi bile sorarlar o yüzden beni gecelim eşim tepki verir çünkü.
(552 puan) tarafından
İşte bizdeki sıkıntı şu ki eşim yapacağımız gideceğimiz VS Herseyi söyler anlatır. Ailemin yanına başa şehre gittiğimde bir hep kaynanam da geliyor bizimle oğlu orda diye. Başka zaman gitmek aklına gelmez ben ne zaman gidecek olsam benden önce hazırlanır mesela. En son 2 hafta önce aynı şeyi yaşadık ve o günden beri aşırı soğudum. Asla 2 kişilik veya 3 kişilik çekirdek aile olarak yaşayamıyoruz her zaman Herseyin içindeler. Bunun sebebi eşim ben ne desem de o engel olamadığı için devam ettiriyorlar
(993 puan) tarafından
Bir yerde patlar sanirm bu durumda bakalım hayırlısı
(552 puan) tarafından
Aynen canım hayırlısı
0 oy
(928 puan) tarafından
Ay kendine o kadar dert etme canım ya canı sağ olsun sağlıklı olsun çıkar yine tek derdi o olsun Allah korusun hastalıktan dokulmemjs kısin zaten bereyle geziyor çocuklar uzar bahara kadar işte 
(552 puan) tarafından
Uzar da canım ne gerek var bu kadar kısa kesmeye. İçim gidiyor görünce
0 oy
(98 puan) tarafından
Valla bidaha çocuğu dokundurmam bile terbiyesiz çocuklar sonra berberden korkar oluyor tras olurken agliyor hep
(552 puan) tarafından
Evet dedesinden bile korkmuş. Normalde çok severdi ama bugün eşim oynatırken dedesi gel gel deyince çocuk yanıma koştu hemen. Bir daha tek bırakmam asla
0 oy
(425 puan) tarafından
Cok uzucu bkr durum canim ya kiskirtmakta istemiyirum seni sakin ol ama olan olmus artik sen dersin sacini uzaticagim dige umarim birdaha yapmaz yaza uzar saclari insallh uzulme yasadigin cok kotu bi durum birkeresinde kayinlederde bana sormustu berbere goturimi diye yok uzaticam dedim Allahdan daha israr etmedi sonra gunah kes sacini dedi ona uydum gitim kestim buseferde uzun saca alismislar die kimse beyenemedi 
(552 puan) tarafından
Evet benim oğlum zaten saçlı doğdu o yüzden gözüm hep uzun saça alışmış. Sadece 1 kere yazın 2 numara yaptık sıcaktan. Kaç aydır daa yeni yeni güzel olmaya başlamıştı ki yine afedersin içine ettiler. Bana d kaç kere söyledi ben hayır istemiyorum zaten kış geldi biraz kısaltıriz traşa gerek yok dedim defalarca. Ama yine kendi bildiklerini yaptılar zoruma giden beni yok saymalari değil o güzelim saçı yok etmeleri
(425 puan) tarafından
Sac yerine gelir canim ama seni yok saymalari birak uzucu olmus sonucta annesisin tamam oda dede ama senin istemedigin halde kesmesi onlarin ayibi bence takma kafana insallh yaza daha guzel uzar birdaha tek birakma cocugunu onalrin yaninda
0 oy
(2,883 puan) tarafından
Olan olmuş artık canım üzme kendini yine uzar sonuçta bidaha yapmazlar artık 
(552 puan) tarafından
Umarım yapmazlar olan olmuş evet ama nasıl uzayacak bu saç bir daha bu kadar
0 oy
(48,668 puan) tarafından
ben olsam bende boyle sinirlenirdim bide esin yanında zorla sokmsi mi kalmis birliktenyapmislar
(552 puan) tarafından
Eşime inanmadım zaten çünkü karşı gelemicegini biliyorum
0 oy
(1,007 puan) tarafından
Çok haklısın sinirlenmeye benim oğlumun saçınıda kayın babam sıfıra vurmuştu ve ben doğduğundan beri saçına makas bile vurmamıştım 2 yaşındaydı o zaman ben gördüğüm zaman şok olmuştum bağırdım çağırdım ağladım ama boştu çünkü insanın karşısındaki düşüncesiz biri olunca ne desende boştur hatta eski fotolara bakınca hayla üzülüyorum oğlumun saçını mahvettiniz diye soyleniyorum
(552 puan) tarafından
Ben de aynı senin gibi oldum çarşının ortasında nye uğradığımı şaşırdım direk çocuğu aldım arabaya bindim bağırdım çağırdım bir yandan da ağlıyorum ama asla affetmem çok üzücü bir durum
0 oy
(1,093 puan) tarafından
Yani annesi sensin bı sana danissaydi k.pederin keskeee. Haklısın valla ... Ben akıl edemiyor muyum gidip tras ettirmeyi
(552 puan) tarafından
Ya aklımda traş etmek vardı ama böylesi değil. Güzelce uzamışken götürüp düzgün bir traş edecektik. Gitmiş 1e vurdurmus eski zaman çocukları gibi. Benim dokunmaya kıyamadığım saçları çöp etmiş
0 oy
(217 puan) tarafından
Okurken güldüm keltos olmuş diye. Benim de psikolojim bozulmuş asdfg
(552 puan) tarafından
Hangimiz düzgün ki canım :)
0 oy
(217 puan) tarafından
Keltoş oğlum diye sev. Ben bir garip kel oğlanım şarkısını aç . Alışırsın aman kız kökü çocuk ta zaten 
(552 puan) tarafından
Bilmiyorum ya çok değişik geliyor gözüme alışırım alışmasına da yapmasaydı keşke
0 oy
tarafından
En nefret ettiğim ve korktuğum birseydir inşallah başıma gelmez 
(552 puan) tarafından
İnşallah canım çok kötü birsey
0 oy
(2,872 puan) tarafından
Çocuk ağlamış dedinya orda benim teller koptu 

Eşinde de suç var 

Eşin katiyen olmaz deseydi kimse kesemezdi 

Olan olmuş artık ama 

O kayınpedere tavır koy anlasın
(552 puan) tarafından
Öyle yapacam canım. Evet zaten benim şalter orda attı çocuk öyle bir ağlamış ki yüzü gözü kıp kırmızı her yeri baştan aşağı kıl olmuş yüzü gözü. Ayyy bak yine sinirlendim neyse
0 oy
(505 puan) tarafından
8 aydır ben babasını berbere götürmeye ikna edememişken hayret doğrusu.  Çok ağlar korkusu var eşimde.  Nasıl ağlaya ağlaya kesmişler çocuğun saçını çok üzüldüm:( umarım travma yaratmamistir
(552 puan) tarafından
Sorma zaten sinirimi ziplatan o oldu. Normalde herseye anında tepki veremiyorum ama oğlumun o halini görünce sinirlerim attı ağlamış nefes nefese kalmış. Daha17 aylık düşün. O an yakalatma yapışayım geldi
0 oy
tarafından
Çok haklısın erkek çocuğu berbere götürme fantazisi var dedelerde tavrını belli et bida cesaret edemesinler
(552 puan) tarafından
Asla götüremez bir daha da asla onlarla yalnız bırakmam zaten. Bu sondu ne zaman bırakmak zorunda kalsam çocuğu boş yere ağlatıyorlar böyle
0 oy
(1,849 puan) tarafından
Bu kadar kendini yıpratma ben nedense kayinbabana değil kocana kızdım. O engel olacaktı o engel olmadıysa adam ne bilecek yanlis bişi yaptığını.eskiden böyleymiş dedeler gotururmus çocukları trasa. Kocan babasına baba boşver sonra hallederiz vs bisiler diyip gecistirmeliydi

Bnce kayınpederinin gönlünü kırma fani dünya zaten oğlunun saçları uzar gene 4 5 aya canini sıkma şükür sağlığı iyi diye düşün şuan oğlum iyi olsun da kel kalsın diyen o kadar anne var ki her günümüze şükretmek lazım böyle düşünüp kendini sakinlestir
(552 puan) tarafından
Gayet te biliyor canım yanlış yaptığını çünkü hep boye traş etmek istiyorlar çocuğu ve hep ben engel oluyorum. Fırsat bulmuşken yaptı işte istediğini. Tabiki eşim de de suç var zaten tek suçlu kayın babam değil ama beni bu 7yok saymalari soğutuyor beni kendilerinden

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 242 göst.
19 Haziran 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 315 göst.
17 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Fadime34 (73 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 420 göst.
10 Mart 2021 Diğer kategorisinde Arzey (723 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 284 göst.