0 oy
780 göst.
Aile kategorisinde (104 puan) tarafından
Merhaba hanımlar 

Farklı şehirdeler sıkılmışlar bize gezmeye gelmek istiyorlar, farklı şehir olunca en az 2 gün yatıya kalıyorlar. Daha önce de geldiler. Sorunum şu ki ikisi de çok tembel insanlar. Sofra kurmaya yardım etmezler, yemek biter bir tabak kaldırmazlar. Bir de hizmet beklerler. Çocukları bizim peşimizde. Dinlenmeye geliyorlar yani. Eltim çalışmıyor.  Ben hafta içi çalışıyorum yoruluyorum. Benim de bir çocuğum var ve hamileyim. Ben onların evinde kalmam. Gelmelerini istemiyorum çok yoruluyorum. Eşim gelmelerini istiyor. Ama 1 ay sonra zaten biz de aynı şehire taşınacağız o zaman vakit geçirirsin dedim hem yatılı da olmaz. Bir öğün iki öğün olsa neyse ama 2 gün tüm sorumluluk ben de. Ne diyorsunuz abartıyor muyum

31 Cevaplar

+4 oy
(2,522 puan) tarafından
Sözüm özellikle sana değil 

Ama niye Hersek misafirden eve geelcek olan akrabadam bıkmış iki gün gerçekten tahammülümüz yokmu insan sevinir ve şuan yardım etmez buna yardım etmez ne demek iki günlük misafirden özellikle böyle birşey beklenmez. Hamile ol yada olma 

Bilmiyorum kendileri düzgün insanlarsa zaten elini atar ha değilse yinede buna bu kadar sitem edilmemeli diye düşünüyorum 

Kimse gelip gitmese ee benim kimsem yok oluyo gelince böyle 
(2,522 puan) tarafından
Teşekkür ederim aynı fikirde olduginuz için öyle ama
(289 puan) tarafından
Kız çalışıyorum ve hamileyim demiş çalışan hamile kadına yatıya gelmek üstelik hiçbir işe de el atmamak bana da saçma geliyor açıkçası ne gerek var kadına eziyet etmeye. Hadi ev hanımı olsa bi nebze anlarım da
(223 puan) tarafından
Öyle olmuyor işte kızlar bu durum artık kullanma durumuna gelmis benimde var öyle basımda bana geleceklerini bile haber etmezlerdi gruba süpriz geliyoruz diye atarlardı müsaitimiyim degilmiyim umurlarında degildi ben günlerce onlara aksama kadar hizmet ederdim ama ben onların evine bir gün zor sıgardım böyle kullanan akrabalardan nefret ediyorum madem sıkılıyorlar eltisi bunu cagırsın gelin bizde kalın desin
(2,522 puan) tarafından
Semyigit. Buda doğru değil tabi
(223 puan) tarafından
Evet kocamla bunlar yüzündem hep birbirimize girdik beni cok kullandılar ben evde kocamla evde tartısıtıgım zaman eltim bunu fırsat bilir kocasına yanımızda ne şirinlikler yapardı ama artık kabul etmiyorum enayilik günleri bitti
-Reklam-
+2 oy
(1,882 puan) tarafından
Başlığı görünce gelsinler ne olacak dedim. Başını okuyunca 2 günmüş ne var dedim taa ki tembel insanlar,çocuklar bizim peşimizde,çalışmıyor,öğün meselesini okuyana kadar. Misafiri çok seviyorum ama o tarz insanlar beni sinirlendiriyor. Evin işini yapmasını beklemem misafirden elbette ama insan da bi işin ucundan tutar. Hele ki bu eltin ve kaynınmış. Ben abartı bulmadım aksine haklı gördüm seni.
(104 puan) tarafından
Evet yabancı değiller ama misafir gibi davranıyorlar bizim çocuğumuz yokken ben herşeyi yaptım o çocuğuna yemek yedirsin emzirsin dedim destek olmak istedim. Ama artık kaldıramıyorum
(1,882 puan) tarafından
Valla bacım o ev sadece eşinin değil. Misafir ikinizin misafiri. Istemiyorsan söyle. Çok istiyorsa eşin gitsin
(104 puan) tarafından
Aynı fikirde olan biri olduğuna sevindim. Söyledim eşime o da abisini arayıp hasta olduğumu gelmemelerini söyledi
(1,882 puan) tarafından
Bacım bütün yükü sen çekiyorsan kocanın seni düşünmesi lazım. Bir iki defa gelmişlerdir aynı şeyi dersin o zaman ayıp değil mi derim. Ama 4 senedir aynısı diyorsun
+1 oy
(1,925 puan) tarafından
Abartmiyorsun sizi otel gibi kullaniyorlarmis dusunmeleride gerekli sende hamilesin. Bence de mantıklı dediğin tasiniyorsunuz orada daha çok vakit geçirirler. Ama bunu güzelce anlat eşine onlar içinde kavga etmeyin
(104 puan) tarafından
Desteğin için sağol gerçekten, eşime söyledim üzüldü ama abisine hasta olduğumu gelmemelerini söyledi. Eşim de anlayışlı biri ben de onun üzülmesini istemem
(1,925 puan) tarafından
Ne demek canim. En güzeli kalp kırmadan yapmışsın.
+1 oy
(1,666 puan) tarafından
Canın istemiyorsa çağırma canım. İçinden gelmiyorsa vardır içinin bir bildiği. Bı de ne o öyle hiçbir şeye yardım etmemek falan. Ben komşuma gitsem elim boş gitmem. Kahve içsek kaldırırım. Kimi yakın arkadaşımda yıkarım bile. Arkadaşlarım da aynı şekilde. Kardeş vs demiyorum bile. Başkalarını bilmem ama ben kimsenin oteli değilim. Kafa dağıtmak isteyen gitsin istediği ile ve otele. 
(104 puan) tarafından
Çok eleştiren olmuş yorumuna sevindim. Ben de nereye gitsem yardım ederim uzak yakın farketmez
(1,666 puan) tarafından
Bence kimseyi umursama. İçinden ne geliyorsa onu yap. Eltin konusunda da emin ol yarın öbür gün kıymet bilmezler. Hamile kadınsın kimseye kendini kullandırtma. Eşin gelmelerini ister çünkü erkekler kolunu kıpırdatmıyor
(104 puan) tarafından
Evet kıymet bilmiyorlar gerçekten. Söyledik gelmeyecekler
+1 oy
(7,246 puan) tarafından
Bunu bende hiç anlamıyorum nereye gitsek bulasigini kaldırırım ya tabakları hazırlarım çaya bakarım beraber yapıp beraber yemek bana daha samimi geliyor sonuçta misafir geliyor diye pasta börek ev işi yeterince ev sahibi yoruluyo iki yardım edilse kimsenin eline yapışmaz 
(104 puan) tarafından
Aynen zaten cuma geliyorlar haftanın en yorucu günü bir de yemek temizlikte uğraşmışım bi tabak kaldırmıyorlar
0 oy
(659 puan) tarafından
2 günlük ben olsam birşey demem 
(104 puan) tarafından
Şimdiye kadar hep öyle dedim ama artık doldum hiç canım istemiyor
0 oy
(1,219 puan) tarafından
Misafir sonuçta tabi hizmet bekler iki gün yapiver
(104 puan) tarafından
Hafta içi çalışıyorum dinlenmek için bir tek haftasonum var, onda da çalışmayan genç sağlıklı insanlara hizmet edeyim de ben mi yıprandım?
(1,219 puan) tarafından
İstediğini yap
(119,251 puan) tarafından
ahahahahah istedinu yap ☺️☺️☺️☺️ koptum
0 oy
(347 puan) tarafından
Kız senin ki 2 gün gelecek benm aynı memleketeyiz sadece farklı mahale kaynana görümce kayınpeder sırayla gelip kalırlar hiç yardım etmezler çay getir meyve getir kahve getir sen düşün gerisini artik
(104 puan) tarafından
Seninki daha zormuş Allah kolaylık versin
0 oy
tarafından
İki gün için lafını etmezdim Bi iki hafta olsa kabul etmezdim 
0 oy
(2,697 puan) tarafından
Okadar da olmaz  ama soyel kalk yardım et de sende de yoksa sen demedigin sürece öyle devam ederler sende işte kalk yardım et bunu al bunu kaldır burayı şupur de  yani yoksa öyle bişey değil sen bı yere gindce otuyirmusun yani geçen eltim çocuklu diğer eltime geldi 4gun kaldılar  çöpü bile döküyordu 
(104 puan) tarafından
Daha önce söylemiştim laf ettiler o yüzden diyemiyorum artık. Ben de bir yere gidince hep yardım ederim utanırım.
(2,697 puan) tarafından
Laf edecekler diye kendini ezdireceksin çok uyanıklar şöyle vala laf etsinler çokta tin yani
0 oy
(868 puan) tarafından
Benim görümcem de böyledir hiçbir iş yapmaz üstüne bide pasta börek ister 
(104 puan) tarafından
Benim kayınbiraderim de öyle çok sinir bozucu gerçekten
0 oy
(150 puan) tarafından
En az iki gün diyorsun. Ayıp ediyor eltin. Tabiki yemek vs yapılır ama yardım etmesi lazım birlikte yapmanız gerekiyor. Hem çalışıyorsun hem çocuğun var hem hamilesin hemde gelip bir tabak kaldırmıyor çocukları da etrafı dağıtıyor, burda çoğu kişi idare et gibi konuşmuş ama zor bir durum bir de en az iki gün diyorsun yani 5 günde olabilir 1 hafta da. Bence de istemekle iyi yapmışsın....
(104 puan) tarafından
Şimdiye kadar yaptım ama artık istemiyorum. Desteğin için teşekkürler
0 oy
(11,060 puan) tarafından

Merhaba, yardım edip etmemeleri benim çok umrumda olmaz çünkü 2 gün için misafirdir onlar. Misafire hürmet öğrendim ben, öyle de uyguluyorum. Ama çocukları tutun derim yemek falan hazırlarken. 

Sizdeki benim sorun olarak gördüğüm tek şey, tüm sorumluluğun sende olması. Eşin ne güne duruyo?! Hem ailesi geliyo, hem senin istemediğini bildiği halde o istiyo gelmelerini ama hiç bi faydası yok öyle mii.. Olmaz öyle şey. Çalışan bi hamilesin sen, kaç günlük gelecek olursalar olsunlar eşinin yardım etmesi lazım. 
(104 puan) tarafından
Eşim hep yardımcı oluyor onun hakkını yiyemem. Ama abisi de yabancı değil misafir gibi davranmmaları lazım bence
(11,060 puan) tarafından
E tüm sorumluluk sende değilmiş o zaman. Onların yardımcı olmasını istiyorsan dile getirebilirsin aslında. Mesela eltine ben yemeği yaparken sen de salatayı yapabilir misin diye sorabilirsin. Ya da çocukları oynatır mısın abi ben de işimi yapayım diyebilirsin. Yabancı değillerse yabancı değil gibi konuşmalısın
(104 puan) tarafından
Daha önce söyledim ama laf ettiler alındılar
(11,060 puan) tarafından
Alınan alınsın boşver sen söyle güzellikle ama ha. Memnun olmadığın yüzüne yansımasın.
0 oy
(12,954 puan) tarafından
Açık açık söyle eltine oturup hizmet bekleyeceksen aç kalırsın biri yanımda biri karnımda ben kendimize yetişemiyorum diye 
(104 puan) tarafından
Şimdi eşim hasta olduğumu gelmemelerini söyledi. Ama bir dahaki sefere öyle diyeceğim
0 oy
(8,876 puan) tarafından
Kabul etme oyala bir ay.. kendilerine otel arıyorlar heralde. Olay yatıya gelmesi misafire hizmet etmek filan değil böyle rahat insanlar beni çıldırtıyor 
(104 puan) tarafından
Ben de çok sinir oluyorum.  Neyse ki eşim anlayışlı hasta olduğumu gelmemelerini söyledi
(8,876 puan) tarafından
İyi bari eşin seni destekliyorsa.
0 oy
(1,018 puan) tarafından
2 gün için bence sorun etmemelisin.. 
(104 puan) tarafından
Şimdiye kadar etmedim 3-4 günü de etmedim ama artık bunaldım. Ben onlarda hiç o kadar kalmadım kimse onlarda o kadar kalmadı neler çektiğimi bilmiyorlar
0 oy
(8,152 puan) tarafından
Alt tarafı 2 gün kalacakmış canım ya abartma yani her şekilde dayanılır.. 
0 oy
(10,329 puan) tarafından
2 gün ya. 2 gün için ben açıkçası eşime abin kardeşin gelmesin demem ayıp geliyor bana. Sen gitsen kalcam desen bence gelme demez kimse.  Senin mizacın sanırım dışarıda kalmaya uygun değil. Arada söyle hadi şunu yapalım de eltine el atar sanırım. Yani ben gelmesin diyemem tabi sizin bağınızı bilmiyorum 
(104 puan) tarafından
Şimdiye kadar çok geldiler ve kaldılar. Bu ilk değil.
 Ben onlarda hiç kalmadım. Elime de daha önce demiştim sen de bunu yapıver diye ama alındı laf etti
0 oy
(2,468 puan) tarafından
Bende tam tersi evimde misafirden asla iş beklemem kendimi çok rahatsız hissediyorum öyle o an utanma çekinme oluyor bende 

2 günde ne var ki gelsin kalsınlar canım 3 günlük dünya bu deprem hiç birimize ders olmadı mı be 
0 oy
(3,074 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Aynı şeyi yaşadım bak kısaca anlatıyorum. Eltim kaynım yurtdışında yaşıyor biz gidince ancak akşam yemeğine gittik 3 4 kere o da hep beraber hazırladık hiç boş durmadım çünkü ne zaman gitsek yemek hazır değildi.  Onun çocuğu da yok benim 2 yaşında kızım var. Neyse onlar bi gün arıyorlar bizi işte size mi gelsek filan yatili tabi en az 5 gün biz istanbuldayiz. Evimizi otel gibi kullanıp gezip tozup aksam gelecekler.  Eltim 11 12 ye kadar yatar hiç bir şeye yardım etmez ne kahvaltı ne akşam yemeği.  2 yaşında kızım birde hamileydim 6 7 haftalık ha yardım eden biri olsaydı yine kabul ederdim ama onu da yapmıyor bende eşime dedim kusura bakma hamileyim kimseyle uğraşamam dedim haklısın dedi. Ki daha temmuz ayında bizde kaldılar 1 hafta yatılı 4 ay önce yani. Gerek yok 
(104 puan) tarafından
Bazı insanlar gerçekten artniyetli, sorumsuz... Bende o kadar kalmadılar, daha sıcak dursam kalırlar ama artık ben de daha fazlasına müsade etmeyeceğim
(3,074 puan) tarafından
Etme bende etmedim daha 4 ay önce bizdeydiler yani ne gerek var.  Birde durumları gayet iyi de eltim otelde rahat edemiyor kendisi söyledi huylanıyor yani açık açık bizim evi otel bellediler

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 725 göst.
0 oy
14 cevap 424 göst.
0 oy
27 cevap 813 göst.
21 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Eda06 (3,739 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 478 göst.
17 Kasım 2020 Diğer kategorisinde Mami (562 puan) tarafından soruldu

379,361 soru