0 oy
812 göst.
Diğer kategorisinde (3,739 puan) tarafından
Bebeğim 7 aylık oldu bu zamana kadar kimseyi kabul edemedim malum sebeblerden dolayı bu virüsün biteceği yok nereye kadar almicaksin misafir diyorlar ... Siz kabul etmeye başladınız mı ne yapardiniz

27 Cevaplar

+1 oy
(579 puan) tarafından
Ben doğum zamanından önce kimseyi almıyorum canım misafir olarak kendimi riske atamam hiç şu zamanlarda sende alma derim ne olacağı nerden geleceği hiç belli olmuyor çünkü 
(3,739 puan) tarafından
Evet ben anneme bile gitmiyorum ki misafir kabul etsem annem bana gelmiyosun ama misafir kabul ediyorsun der üzülür
(579 puan) tarafından
Aynen öyle canım çok gelmek isteyenleri 2 2 alabilirsin ama bebeğe yaklaştırma tabi sende mesafeli dur bende ne evden çıkarım nede kimseyi çağırırım watsapta durum bile yapmıştım kimse kusuruma bakmasın malum olaylardan dolayı misafir kabul edemiyorum diye kimse olumsuz karşılamadı saolsun
-Reklam-
+1 oy
tarafından
9 ay oldu kimseyi kabul etmedim etmeyede niyetim yok geçene kadar da etmem öyle diyenler kendileri çok merakliysa olsun virüs
(3,739 puan) tarafından
Aynen öyle ya millete batıyo evde oturmak heralde sağlık herşeyden önce gelir
+1 oy
(513 puan) tarafından
Vrus olsaniz sizle beraber aglarmi onlarda
(3,739 puan) tarafından
Ne ağlamasın kuzum umurlarinda olmaz
+1 oy
(25,224 puan) tarafından
10 aylık olucak kimseyi kabul etmiyorum gerek te yok canım milletin gönlü olsun diye riske atamam bunca emeği
(3,739 puan) tarafından
Ben korkudan sadece hastaneye gidiyorum oda mecbur olduğum için sağlık sorunlarım var o yüzden anneme bile gitmiyorum :( şimdi kabul edipte virüs olsam bu çocuğa kim bakacak:(
(25,224 puan) tarafından
Virüsü takmayan cahil çok canım boşver sakın kabul etme böylelerine bşy olmuyo işte bşy olmaz diyenlere bşy olmuyo dikkat edene oluyo en ufak birşey den malesef Allah akıl fikir versin
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Daha dün akşam 4o kişi vardi bende
(3,739 puan) tarafından
Nasıl ya niye o kadar çok ki
(10,411 puan) tarafından
Akşam çaya gelmişlerdi 12 de gittiker ben sat 3
Kadar evi trmizledim öldüm desem yeridir
(375 puan) tarafından
9dan sonra yasak ya hani? Nasıl 12 ye kadar oturulabiliyor ben anlamadım. böyle sorumsuz insanlar yüzünden  bu virüs bitmiyor. Ben bitsin diye markete çıkmaya korkarken insanlar hala oturmalarda ya ne diyim. Kusura bakmayın eşiniz dostunuz belki ama haram zıkkım olsun oturmaları.
(10,411 puan) tarafından
Sen benim son postumu oku bak istersen neler neler oldu
(48,642 puan) tarafından
bide ma aile gelmişler
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Virüs hala var canım bitmediki
(3,739 puan) tarafından
Bende diyorum biteceği yok zaten nereye kadar almican diyolar
0 oy
(802 puan) tarafından
Misafir glmek istese gelme diyemem çok ayıp olur hoş zaten kimse gelmez annem dışında virüsten önce misafirler agirlardim ah ah özledim valla millete özel yemek yapmayı tatlı yapmayı özledim lanet virüs herşeyi bitirdi resmeb
(3,739 puan) tarafından
Valla herseye hasret kaldık :(
0 oy
(8,581 puan) tarafından
Ara ara alıyorm bebek görmesine.  Ama 2-3 kisi
(3,739 puan) tarafından
Eşimin tarafı ordu gibi valla agirla agirla bitmez
0 oy
(7,187 puan) tarafından
Anneme kaynanama ablamlara eltime gidip geliyoruz... Korona beş yıl sürecek diyorlar oldu beş yıl eve tikanalim zaten onların istediği de bu ...  
(3,739 puan) tarafından
Valla bizi eve haspetmek :(
0 oy
tarafından
Halam ve babannem gil arada da eşimin kuzenleri geldi herkes maskeli oturdu zaten o zaman ev yasakları saat 9 yasağı yoktu ilk dönemleri di  yiyip içme olmadı hediye verdi gittiler sokmam ki kimseyi virüs bu oturmalarla yayılıyor gelenlerin çalıştığı yerde varsa yada temesliysa oturan goruncede şikayet ederim ben ohh keyif yapsınlar benim çocuğum okula gidemesin hakkımız haram olsun ben direk ne oturması bu durumda kabul etmiyoruz diyorum devir küsme devri değil gelmek isteyen zaten düşüncesiz dir 
(3,739 puan) tarafından
Çok haklısın valla
(375 puan) tarafından
Kesinlikle çok haklısıniz
0 oy
(747 puan) tarafından
Yani al ama mesafene dikkat et diyecem edilmez illa ki bebeği sevicekler.Evi sık sık havalandır ve mümkünse azar azar gelsin
(3,739 puan) tarafından
İşte bu seferde bebeği esirgiyo olacak adı
(747 puan) tarafından
Haklısın canım valla bilemedim bende
0 oy
(16,491 puan) tarafından
Şimdiye kadar almamışsan alma bıraz daha bekle derım ben cnm 
(3,739 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum
0 oy
(1,451 puan) tarafından
Annemler kaynanamlarla görüşmeyi hiç kesmedik zaten uzaktan akrabalarıda çok sık degil alıyorum misefirlige
(3,739 puan) tarafından
Anladım canım
0 oy
(1,137 puan) tarafından

Calla ben kabul ettiğim halde kimse kapımı çalmıyor:D

(3,739 puan) tarafından
Ahajs :D çok iyi
0 oy
tarafından
Sadece annemler ve kaynanamlarla görüşüyoruz onlarla da neredeyse 6 7 ay görüşmedik başlarda ama şimdi artık çok uzun zaman olduğundan dayanamıyoruz 
(3,739 puan) tarafından
Valla ben annem babamdan da korkuyorum :(
0 oy
(1,472 puan) tarafından
Ben kabul ettim ama oğlumun olduğu odaya kimseyi sokmadım misafir gittikten sonra da dip bucak o odayı temizleyip örtüleri yıkadım 
(3,739 puan) tarafından
Ama her gelenede gittikten sonra temizlik yapmak zor ve yorucudur
(1,472 puan) tarafından
Haftada 2 veya 3 alıyodum birlik oturuyorum zaten ben kabul etmesem kayınvalidem ediyodu o yüzden mecbur yapıyodum bebeğimle benim odam ayrıydı ama yinede o odayada giriyorduk mecbur
0 oy
(15,168 puan) tarafından
Bana annemler kayınvalidemler gelir her hafta . Ama onun dışında pek kimseyle görüşmeyiz. Ayda yılda bir teyzemlerle 1 2 samimi arkadaşımla. Kalabalık olması iyi değil. Çok yakınlarıma gelme diyemem. Ama başka kimseyle de görüşmüyoruz.
(3,739 puan) tarafından
Ben kendi annemden babamdan bile korkuyorum sonuçta babam çalısıyo markete gidio (
(15,168 puan) tarafından
Ama eşimiz de herg0n dışarı gidip çalışıyor. Benim eşim esnaf mesela. Hergün dükkana bir sürü insan girip çıkıyor. Ayrıca markete de gidiyo. O öyle giderken annemi babamı eve almamak bana mantıksız geldiği için ben görüşüyorum ailemle
0 oy
(375 puan) tarafından
Hamileyim şu an. Şimdiden onu düşünüyorum. Bırak eve birilerini almayı hastanede bile sadece eşimle işimi görme planları yapıyorum. Hastaneyede kimseyi almayacağım. Annem veya kız kardeşim belki sadece evdeki oğluma bakmaya gelir o kadar. Ondan sonra da bir süre kimseyi almayı düşünmüyorum zaten. Gelecekleri de sadece amca hala babanne olarak alırım diye düşünüyorum. Benim tarafım zaten başka şehirde gelemezler. Eşim kuzen tarafı da ortalık iyice sakinleyene kadar bekleyecek bi zahmet. Siz de çok çok yaknlarinizi kalabalık olmadan alabilirisnz  arrik. Ama bence her birinin gelme arasına bir hafta 10 gün koyun her ihtimale karşı.
(3,739 puan) tarafından
Valla insan korkuyo her türlü
0 oy
tarafından
Doğdu doğalı hiç sakınmadım kalabalığa sokmadım ama evime gelene de gelme demedim. Şükğr bi sorun yaşamadım. Çok korkuyorsan maskeli kabul et gerçek virüse insanların çok azı yakalanıyo bence gribe de virüs deniyor. Alanyaya tatile gittim ekimde kmsede maske toktu inanır mısın virüste yoktu. Bunları gördükçe gerçek hastalar kim her virüslü denilen cidden virüslü mü dye düşünmeden edemiyorum. Neyse çok uzattım kabul et gitsin :))
(3,739 puan) tarafından
Anladım canım benim saol :)
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Bence biraz daha bekle canim, b3kl3din beklwdin hazir vakalwr dusmeye baslamisken, az daha beklemekte fayda var
(3,739 puan) tarafından
Çok haklısın canım

İlgili sorular

0 oy
31 cevap 780 göst.
18 Kasım 2023 Aile kategorisinde Bebegimdogdu (104 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 478 göst.
17 Kasım 2020 Diğer kategorisinde Mami (562 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 377 göst.
0 oy