0 oy
256 göst.
Aile kategorisinde (981 puan) tarafından
dun 5 aylik oglum sebepsiz aglamaya basladi agrisi var biyerinde soyleyemiyo tabiki kucuk.yatir kaldir oyuncak sarki terasa cikarma hepsini yaptim susmadi memeye tuttum ac degil.esime gel cocuk cok agliyo dedim oyun oynuyodu.bir anda ofkelendi saga sola tekme atti susturamiyosun anca dizi izliyosun dedi annemi cagir dedi annen ne yapcak dedim diye dahada sinirlendi anasini cagirdi sonra gitti oturdu bilgisayarinin basina.sirf gel cocugu sakinlestirelim dedim diye deliye döndu.sevmeye gelince baba ama bakmaya gelince hic bakmak istemiyo sinirimden öluyorum.kaynanamlar cok iyiler ama eşim kendi sorumluluklarini onlara attigi için istemsizce onlarada gicik oluyorum

15 Cevaplar

0 oy
tarafından
Terbiyesiz bu şekilde davranan kocaları kınıyorum eşim bazen öyle davranır ama çoğunlukla çok ilgili.

Öyle davrandığında açıyorum ağzımı. 

Babalık sadece onu beslemek ihtiyacını karşılamak değil yaptıysa bakacak ilgilenicek
-Reklam-
0 oy
(1,595 puan) tarafından
Oynadığı bilgisayarı alırım camdan aşağı atarım  çocuğuda veririm eline annenlemi yaptım bunu hayır seninle baba olmaz sevmek değil sadece al çocuğu sustur bakalım çocuğa bakmak sadece oyun oynamak değil derim yani eşim yapamaz öyle bir davranış başına geleceği biliyor ve bende ters bı hareket yapamam bana birşey dediğinde çünkü tavrını biliyorum benden aşağı kalmaz o yüzden birbirimizi sinir etmeden yaşamaya calisiyoruz 
0 oy
tarafından

Keşke böyleleri baba olmasa :angry: Deli mi ne o çocuğu dünyaya getirmeyi kendiniz istediniz ne diye oraya buraya saldırıyor çocuk bu adı üstünde ağlayacakta ortalığı da ayağa kaldıracak ağzı var dili yok 

0 oy
(1,193 puan) tarafından
Seveceği zaman birkaç kez verme şu an sakin ben ilgilenecem sevecem vs ,  sevmeye gelince babasın ağlarken nerdesin de uyar bence 
0 oy
(1,275 puan) tarafından
Yahu senin kocan benim elimde olacak kafasını patlatırım valla. Sanki tek yapıyoruz biz bu çocukları. Ne bilgisayar kalır ortada ne telefon. Yaptığına o da bakacak bende. 
0 oy
(210 puan) tarafından
Çok terbiyesizce bı eşiniz var k.bakmayin da sonuçta bu ikinizin çocuğu bnm de kızım 5 aylık sabah uyanir ağlar durur gerçekten gereken herşeyi de yapıyorum ama ağlıyor 4cu aydan sonra ha bire mızmız ama akşam eşim gelince azda olsa rahatlıyorum çünkü alıyor evin içinde gezdiriyor şarkı söylüyor ne bilim çok ilgilenir özelikle ağlayınca bizde robot değiliz ister istemez yoruluyorz bu kadar anlayışsz olmamalı ya
0 oy
(1,297 puan) tarafından
Hiç öyle sağa sola tepmesi vurması olmaz ama panik olurdu sinirleniyo gibi olurdu ona göre çocuk hiç ağlamıcak çok ağlıyosa hastaneye gidilcek :D
0 oy
(1,908 puan) tarafından
Yok hiç kizmazdi eşim benim bebeğim kolikti hani ikimizde sakinleştirmek için ugrasirdik ,bazen benden güzel sakinleştirdi saatlerce kucakta tasirdik oğlumu sallardik , bebek ağlasın kiyamaz eşim, seninkinin yaptığı çok saçma bir davranış sonuçta ikinizinde bebeği yardım etmesi lazım senin söylemene bile gerek yok insan bir merak etmez mi , oturup boş boş oyun oynayacagina bunlar ne yapıyor ,eşim ne yapıyor ,bu bebek niye ağlıyor diye söylemene bile gerek yok aslında hani onu geçtim ağlamasa bile bebekle evde olduğu zamanlarda ilgilenip vakit geçirmesi lazım 
(981 puan) tarafından
aynen zaten onun kucgaina gidince sakinlesiyo ozluyo babasini.bebek sakinkenngulucukler atarken gelir kucagimda sever .bende diyorumki benm işim varken sev veya huzursuzken gelde pışpışla.yok kendi babasindan ne gorduyse onu yapiyo.ayda yilda bir altini alir keyfi yerindeyse banyosuna yardim eder sabah uyaninca mincirir falan.ama iş istedimmi delirir.bebeksizkende oyleydi.normal zamanda cok iyi ama bisey istedigim an cildiriyo benden surekli biseyler isteme diye.kaynanamlarla altli ustluyuz zararlarida yok ama sirf esim yuzunden nefret ettim.ekmek almaz copu atmaz yemek yapcam dus alcam bebegi tut desem alir anasina birakir.kendi yapmasi gerekenleri onlara birakiyo cok sinirleniyorum.cevap verince dahada yukselir ofkelenir.kavha etmiyosak ben alttan almisimdir hicbisey istememisimdir ne dediyse tamam demisimdir.baska turlu hep kavga var
(1,908 puan) tarafından
Bizimkide hiç altını almadı sakinlestirir çok oynar sever bebeğini ama ,aman erkeklerin geneli öyle bende hastayım annemlerdeyim  o 1 haftadır  evde eşim dedim görüntülü konuşurken ,bak işe gitmeden evde duş al tırnakların çapa gibi olmuş onları kes temiz kiyafetler giy git dedim eşime yarından sonra bende eve döneceğim de işte işe pis pis  gitmesin diye  dedim, nerde bir kere yatmama izin verme diye bana kızıyor, iki dklik şeyler dediğim zaten hergun yatıyor evde yani 30 yaşında adam benim dememe bile gerek yok dimi saçı başı yağlanmış nedir bu erkeklerden çektiğimiz benimkide zorlamadan hicbirsey yapmaz tembeldir,ha bebeğe güzel bakardı da mükemmel bir erkek hiç görmedim canım bence bu erkekler kapatılsın :)
0 oy
tarafından
Bizde 6 aylığız çok ağladığı susmadığı zamanlarda olur ğece saat kaç olursa kalkar alır susturmaya çalışır yapamazsa bile yanımda durur çoçuk durulinçaya kadar bazen ğit yat sen derim yok olurmu der şükür o yönden iyi  senin eşin babalığı sadeca çalışmak ve kucağa alıp iki hoppa demek  eski kafalı bu konuda sanırım diğer huylarını bilmediğim için bişey diyemem ama 
0 oy
(8,858 puan) tarafından
Çok yorgun olduğum günler çocuklar çok ağlayınca eşimden ben de destek istiyorum. Zaten tüm gün isteşin bari akşam oyna diyo. O zaman çıldırıyorum. İş ev yemek temizlik çocuklar. Hepsi o kadar yorucu oluyor ki. Akşam sekiz gibi küçük oğlumu uyuturken ben de uyuyakaliyorum. Sanki kasıtlı yapıyorum gibi bana kalk büyük oğlani da uyut diyo çıldıriyorum yani. 
0 oy
(5,837 puan) tarafından
Yapmaya gelince tmm bakmaya gelince vay efendim. Sanki çocuğu tek başına yaptı kadın. O bilgisayarı parçalardım
0 oy
(2,757 puan) tarafından
Yok tartışmıyoruz. Bir iki sefer susmadığında gerildik ama birbirimize karşı değil. Çünkü eşim de elinden geleni yapar, ben de. Her ağladığında annesini çağıramazsınız, düşüncesizlik etmiş. Anlık öfkesini böyle yansıtmamalı.
(981 puan) tarafından
sirf gel yardim et dedim diye sinirlendi.bende istiyorumki bebegimize beraber bakalim.o calisiyomus bende evdeki isleri halledekmisim.tamam haklilik payida var ama bizim hic tatilimiz molamiz yok.dukkani.kapatinca o dinlenebiliyo.aka biz oyle miyiz.24saat mesaideyiz ne iş biter ne çocugun ihtiyaclari biter
(2,757 puan) tarafından
Hiç haklılık payı yok eşinin. Çocuk bakmakla kendi yaptıkları işi kıyaslayamazlar. Onlar yeri geliyor çay molası veriyorlar, yemek araları oluyor. Ama biz gün içinde asla bunları yapamıyoruz. Lütfen fazla taviz verme.
0 oy
(484 puan) tarafından
Ediyoruz maalesef kavga . Az önce wc gittim.  Bi saattir ordasin çocuk seni arıyor diye bağırmaya başladı.  Al kucağına dimi yok . Yerde emekliyor oğlum beyefendi yatacak.  Senin gibi 45 dk kalmıyorum 5 dk olmadı dur Bi dedim. Sende haklısın ben kim temel ihtiyaç karşılamak kimki dedim çıktık odadan .

Güya babalar . Oyun oynamak bile işkence geliyor.  Rahatlari bozuluyor beylerin
(981 puan) tarafından
evlilik yurutmek gercekten zor
(484 puan) tarafından
Bazen diyorum acaba düşünüp ben mi abartıyorum diye de insan hiç mi yardımcı olmaya çalışmaz bende insanım değil mi ? İki dakika of demek bana haram gibi . Babamın evinden getirdim çocuğu da zaten
0 oy
(935 puan) tarafından
Şöyle erkekleri baba yapmayın, bakın adam bile demiyorum çünkü adam olamamış sadece cinsiyeti erkek işte,o da Allah öyle yaratmış yani 
(981 puan) tarafından
eşimi linçleyin diye post acmadim.gorusunuzu belirtiyo olabilirsiniz ama ileri gitmeyin sınırınızı koruyun lutfen
0 oy
(1,032 puan) tarafından
Hah bende de 2 çocuk var 3 yaşında biri 1 yaşında sabah söylendi gitti kahvaltı hazırlarken bak dedim diye bir yaşında olan yürüyor iş yaptirmiyor 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 361 göst.
23 Ağustos 2020 Aile kategorisinde Cansmn (53 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 157 göst.
29 Temmuz 2023 Aile kategorisinde baharsena (1,189 puan) tarafından soruldu
0 oy
45 cevap 1,082 göst.
5 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Zelis... (446 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 191 göst.