0 oy
160 göst.
Moda kategorisinde (15 puan) tarafından
Kızlar makinam Beko ama ne kadar elbise atsam hep eskiyor kötü çıkıyor sebebi makine değil ama benim çamaşır makinesini nasıl kullanacağımı bilmiyorum genel olarak nasıl kullanıyorsunuz makineyi bende öğreneyim 

11 Cevaplar

0 oy
(194 puan) tarafından
Senin makinemi bilmiyorum cnm ama bn elbise zaten çok kirlenmihor bir pantolon gbi dgl dye 30 dkya atiom 

Eğer hemen bı kahve içip geldiysem 15 dk atiom
-Reklam-
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Renkli beyaz ve siyahlıları ayrı yıkıyorum 

Beyazlar 60 ta renkliler ve siyahlıları 49 ta 

Çok çamaşır atmam makinaya ki güzel yıkasın 

Arada makinası boş çalıştırıp içini temizletssen iyi olur 
(15 puan) tarafından
Peki pamuklu mu hangi ayarda yıkıyorsunuz hepsini
tarafından
Kız bahar makinelerde 49 var mı?
(7,935 puan) tarafından
Klavye hatası canım 0 ile 9 yan yana ya farketmedim 40 ta olacaktı ☺️☺️
tarafından
Hee :) napıyorsun, nasıl gidiyor. İki bebişi de gördüm maşallah :)
(7,935 puan) tarafından
Yuvarlanıyoruz kelimesi az kalır desem ☺️☺️
0 oy
(11,166 puan) tarafından
Ağzına kadar doldurmuyorum 5 senelik beko makinem 9 kilo eskiyen olmadı makine yüzünden 
(15 puan) tarafından
Renkleri de soluyor Beyazlar kötü oluyor renkliler soluyor
(11,166 puan) tarafından
Renk solması makineyle alakalı değildir ya kumaşı kötüdür ya yüksek yıkıyorsun veya deterjanindan
Beyazları yıkarken camasir sodasi kullanabilirsin
0 oy
(1,576 puan) tarafından
Yüksek ısıya atmama en fazla 40 da yıkarım lekesi varsa lekenin üzerine leke çıkartıcı dökerim sıkma ayarını 800 den yukarı çıkarmam ve makinadan çıkarınca askıya asar kuruturum hep yeni gibi kalıyor ve Ariel Omo kullanmiyorum çabuk rengini alıyor çünkü renklilerde
(15 puan) tarafından
Ne kullanıyorsunuz peki
(1,576 puan) tarafından
Bingo mutlu yuvam toz deterjan lekeler içinde vanish ve çok amaçlı temizleyici sıkıyorum
(15 puan) tarafından
Hepsini şokta bulur muyum
(1,576 puan) tarafından
Evet var bingo arada gelen ürün ama genelde bulunuyor
0 oy
(1,008 puan) tarafından
Ben oglumun beyazlarini kendimin ve esimin beyaz kiyafetleri 60 derece 800 devir, renkliler icin ise 40 derece 800 devir kullaniirm.  Nevresim  carsaf 60 800 de yikarim. Ama kendimin bir iki saat giyip hassas olan kiyafetlerimi de 18 dk veya yarim aattte dusuk ayarda yikarim
0 oy
(1,606 puan) tarafından
Uzun yıkamak da yıpratıyor. Ben gömlek bluz modunda yikatiyorum. 1 saat sürüyor. Ön yıkama da seçersem 1 saat 20 dk. Renkliler, siyahlar 40 derece. Beyazlar ve nevresimler, havlular 60 derecede yıkanıyor. Uzun programları hiç kulllanmiyorum sonuçta nükleer santralde çalışmıyoruz yani o kadar zorlamaya gerek görmüyorum.
0 oy
(299 puan) tarafından
Yani renklileri ayiriyorum ona göre atıyorum ama çok çok yüksek derecede yikamam hep 40da yıkıyorum 600 veya 800 de sıkıyorum önceden 1000de yapardim da ezilir belki dye
0 oy
(119,172 puan) tarafından
deterjani degistir makinani ayda bi iki kez bos ve makina temizkiyciyle calostir
0 oy
(482 puan) tarafından
Önceden koy suyu ile yıkadigim için rengi kaçık geliyordu . Ev değiştirdim.  Şimdide Bi tuhaf sertleşti.  Çamaşır sodasi  aldım.  Her kıyafeti onunla yıkıyorum.  Makineyi kaynar derecede boş temizledim . 

Kısa program değil de uzun olanları kullanmaya başladım ekstra durulama yapsın diye.  Makine az miktarda su alıp durulama yapıyor ya tam durulanmiyor galiba . Son çıkan çamaşırlar içime sindi :)
0 oy
(4,986 puan) tarafından
Açık renkler siyahlar ve beyazları ayrı yıkarım 

Ve yıkadığım renklilerin hepsini tersten yıkar tersten ütülerim 

Renklilerin deterjanı ayrı beyazların deterjanı ayrı olacak 

Renklileri 40 dan fazla derecede yıkama 
(15 puan) tarafından
Peki sonuç alıyor musunuz bide bebeğimin elbiseleri hep lekeli hiç çıkmıyor nasıl çıkarabilirim makinede nasıl yikiyacam
0 oy
(335 puan) tarafından
Benim de beko ben beyazlari gebellikle sentetik de yıkıyorum daha güzel yikansin diye

Renklileri de narin de yıkıyorum çok kirlenmiyorlar günlük olduğu için 
(335 puan) tarafından
Bide saatlerinden dolayı

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 89 göst.
16 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Papatya__ (741 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 321 göst.
3 Temmuz 2023 Moda kategorisinde Glhnmhmmd (471 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 281 göst.