0 oy
274 göst.
Diğer kategorisinde (566 puan) tarafından
2 yaşında oğlum var komşu arkadaş hic kimse yok bende yaşıtları ile oynasın paylaşmayı öğrensin faln diye yarım günde olsa kreşe vermek istiyorum sizce doğru bı karar mi ?

17 Cevaplar

0 oy
tarafından
4 yaşında hala gondermedım
(566 puan) tarafından
Çevreniz var mı arkadaşları faln bizim yok ben o yüzden göndermek istiyorum
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kreş degılde oyun grubu olur 2 yaşa ancak
(566 puan) tarafından
Bı kaç yer buldum kreş diye geçiyor canım
0 oy
(12,709 puan) tarafından
Kizım 18 aylık. İkiye gırınce yollayacağım bende araştırma içerisindeyim şimdiden. Zaten doğmadan önce demiştim ikiye girdi mi kreşe diye eşimlede düşüncelerimiz aynı

Sosyalleşir, paylaşmayı arkadaşlık kurmayı müstakil olmayı öğrenir diksiyonu düzgün olur tabi şahsi fikrim

14 aylıktan beri hafta bir gün oyun grubuna gidiyor 
(414 puan) tarafından
Belediyelerinki ucretsiz canim 2 yaşı bekliyorum bende goturecegjm
(84 puan) tarafından
Belediyenin oyun gurubu mu var
(12,709 puan) tarafından
Burda yok canım yere göre heralde
(84 puan) tarafından
2 yaş değilmiş canm 1.5 yaşmış istanbul senin uygulamasından bende başvurumu yaptım bilgilendiririm için teşekkür ederim tamda 1.5 yaşında :)
(414 puan) tarafından
Ricq ederim balim bende ogrenmis oldum
0 oy
(1,623 puan) tarafından
Benim kızım 2 yaşını 2.5 ay geçti. Ben çalışıyorum, 3 gün eve bakıcı geliyor. Benim yarim gün verme şansım olmadigi için seneye tam gün vereceğim, tam 3 yaşında baslayacak. 2 yaşında yarım gün verenler var, eğer çocuk uyum sağlarsa sıkıntı olmaz. Ama kreş konusunda beni en çok korkutan şey başladıkları sene çok hasta oluyorlarmis.
(574 puan) tarafından
Kreşe başladı ,güya başladı tabi,iki haftanın başında gidiyor Pers cuma hasta en azından bir hafta gidip sonra hastalansaydi diyorum zor bir kış bizi bekliyor
0 oy
(36 puan) tarafından
Konusuyormu peki benim oğlumda aynı durumda arkadası yok kardeşi yok ve konusmuyoda bazı insanlar ondan konusmuyo olabilir diyo yanız olduğu için 2 yaş 5 aylık oğlum,sizinki konisuyomu
(1,623 puan) tarafından
Benim kızım da yalnız. Ne kuzeni var ne komşu. Hatta diyorum çocuk yaşlılarla takilmaktan sıkıldı artık, o yüzden de seneye kreş düşünüyorum bi aklım yine bakıcı diyordu da. Benim kızım 27.5 aylık konuşuyor gayet, 4-5 kelimelik cümleler kuruyor.
(566 puan) tarafından
Konuşuyor canım ikili cümle kuruyor şükür bende biraz daha gelişsin istiyorum yanlız çocuk çok zormuş
0 oy
(2,804 puan) tarafından
Misafir gönderdik 1 saat kaldı anca durmadı bnde vazgeçtim yollamadim 
(566 puan) tarafından
Kaldığım yere oyun alanı açılmış 2 gündür oraya götürüyorum oynuyor orda bende hergun hergun oraya ücret verene kadar kreşe veriyim dedim
(2,804 puan) tarafından
Öğretmen hanım sabredemedi 2.yas.cocugun 1 saate adapte olacağını düşündü herhalde aradılar gelin alın diye bana 2 dk.mesafede kreş küçük bebegind evar bnde kayıt yapmaktan vazgeçtim
(566 puan) tarafından
Bazıları gerçekten çok anlayışlı olurken bazı öğretmenler olamıyor başka yer yok muydu
(2,804 puan) tarafından
Öyle maalesef 1 saat durdu sonra yaramzluk yapmış biraz hemn gelin alın dediler eminim ki çocuğu ikna edecek bi hosgoru yapmamıştır ,, ilcedeyim canım ana okulu var oda 4 yaş alıyor
0 oy
(280 puan) tarafından
22 aylik başladı mecbur bakacak kimse yoktu. Tum gun gidiyor. Simdilik memnunuz. 3 ay oldu. Anne baba diyordu sadece basladiginda, simdi 2 li 3 lu cumlelere gecti. Sansima cok sukur hemen de uyum sagladi. Zorlanmadik. Yani imkaniniz varsa yarin gun cok ideal
(2,844 puan) tarafından
Peki bu süreçte sık sık hastalanma gibi şikayetleriniz oldu mu canım ? Bu aralar oyun grupları benimde aklıma yatıyor ama evde bile sık hasta oluyor o zaman nasıl baş ederim diye korkudan vazgeçiyorum hemen.
(280 puan) tarafından
Tabii ailecek hastayiz yapacak bir sey yok ona. Sosyallestigi an zaten hasta olacak. Simdi degilse okula gittigi ilk an. Simdi atlatiyoruz, bagisiklik kazaniyoruz diye kendimizi avutuyoruz.
0 oy
(1,967 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Oyun evine gidiyoruz  canım ,oyun grubu öğretmenimiz de pedegog hatta ısrar üzerine oyun grubu açmışlar ,etkinlikler arasında gelişim takibide yapılıyor,üç saatte 5-6 etkinlik yapıyorlar,  haftada 2 gün ,3 saat  ve arkadaşlarıyla çok  eğleniyor, bulunduğun ildeki aylık kreş gibi olan oyun gruplarını arastirmani tavsiye ederim, tam yaşı biz 15-16 aylıkken başlamıştık başta ebeveynli gruptu küçük olduğu için ,şuan bebeğim alıştı etkinlikleri kendi yapabiliyor ve  ebeveynsiz şekilde katılıyor ,ben oğlumu oyun grubunun  bekleme odasında  bekliyorum o etkinlikler yapıp oyun oynayıp saati dolunca teslim alıyorum ,zaten çok ağlarsa falan bekleme odasında beklediğim için ,öğretmeni gruba beni yada kimin çocuğu ağlarsa onu  dahil ediyor o yüzden gözümde arkada değil 
(169 puan) tarafından
Ibb nin etkinlikleri mi yoksa ücretli olanlara mi gidiyordunz
(1,967 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Canım özel burası , ücretli bizimki aylik 1500 TL haftada 2gün 3saat
0 oy
(409 puan) tarafından
Kızım 2 yaşında, annem baktığı için içim rahat. Ben kendini ifade edecek yaşa gelmeden göndermeyi düşünmüyorum. O kadar kötü insanlar var ki çocuğum istismara uğrarsa ve ne olduğunu anlamadığı için bu psikolojisini kötü etkilerse kendimi affedemem. Yani insanlara bana dokunamazsın, bana vuramazsın diyecek şekilde büyütmeye çalışıyorum. Oyun grupları, serbest oyun zamanları bana daha mantıklı geliyor. Öğretmen arkadaş kardeş kavramlarını öğrensin diye. Çünkü paylaşmak bizlerin de öğretebileceği bir şey
0 oy
(360 puan) tarafından
Çalıştığım için mecburen gidiyor yarım gün. 26 aylık 
(566 puan) tarafından
Memnun musunuz
0 oy
(2,920 puan) tarafından
Bence iyi dusunmussun yasitlariyla zaman geçirmesi güzel olur cocuk için 

Benimki bir buçuk yaşında 2 de göndermeyi düşünüyorum  
(566 puan) tarafından
Bence de yani çocuk oynamayı bilmiyor herşey benim olayı var birde çocuk çocukla daha güzel oynar benimle nereye kadar oynaycaak
0 oy
(805 puan) tarafından
2 yaş 8 aylıkken başladı krese şuan 4 yaşında hala gidiyor 
(566 puan) tarafından
Maşallah memnunsunuz o zaman
(805 puan) tarafından
Tabiki de hem enerjisini atiyo hem de sosyallesiyo
0 oy
tarafından
Olsa gönderirdim valla tayinciyiz kimsemiz yok kolu komsudada yok cocuk evde sıkiliyo bide benegim oldu iyice yetisemez oldum yavrum skıntıdan huysuzlasıyo
(566 puan) tarafından
Evet ya sıkılınca daha çok hırçın oluyorlar benim oğlumda sürekli bana vuruyor herşeye sinirleniyor sürekli saçımı çekiyor
0 oy
(2,149 puan) tarafından
İxmirde var benim kayınvalidemde orda çalışıyo o söyledi banada 2 yaşına gelsin götüreyim dedi biberonla mamayla beslenen bile varmış altını falan değiştiriyolarmış bakıyorlarmış küçüklere 
(2,149 puan) tarafından
Ama çok pahalı
(566 puan) tarafından
Görüştüm bı yerle tam gün 8 -5 6 bin dedi yarım gün 12 -5 ede 5250 dedi
(2,149 puan) tarafından
Sana uygun söylemişer kayınvalidemin çalıştığı yerde yarım gün 7 bin tam gün 12bin
(566 puan) tarafından
Yaaa bende ne kadar olursa olsun vercem dedim şehirden şehire de değişiyor galiba
(2,149 puan) tarafından
İzmir burası
0 oy
(384 puan) tarafından
Cok cok erken anneye ihtiyaci var arkadas donemi de olacak ama kres icin cok daha cok erken annne bebek bag kurma iletisim kurma donemi iyi degerlendirin.
0 oy
(13,250 puan) tarafından
Şu an ikiye girdi oğlum. Önümüzdeki Eylül'de vermeyi düşünüyorum 
0 oy
(1,315 puan) tarafından
Yanın da olmadığım sürece 2 yaşındaki kizimi vermezdim ben . Kreşten çok anneye ihtiyaçi var agizin da dili yok küçük manasında ama sen bilirsin tabi. Çalışan anneler mecburen verenler var saygı duyarım tabi 
(566 puan) tarafından
Bende tüm gün değil ki yarım gün düşünüyorum hatta ben 2 3 saatlik faln oluyorsa dedim oda olmuyormuş yarım gün yada tam gün oluyormuş oğlum sürekli evde ve aşırı hırçın oluyor biraz arkadaş edinmeyi oyun oynamayı öğrensin istiyorum bende oynuyorum ama genelde bana vuruyor elime aldığımı atıyor ağlıyor sinirleniyor çocuk çocuk istiyor diye düşündüm
(1,315 puan) tarafından
Bende senin gibi düşünüyorum haklısın ben sana hak veriyorum güzel anne benim de 2 buçuk yaşında kızım var gurbwtteyim kimsem yok . Bende kreşe değilde yanında annenin oldugu yerler var oraya gitmek istiyorum fyt 4500 dedi kaldım. Allah yardımcımiz olsun inşallah. 2 bebek düşünüyorum bende hayırlısı olsun inşallah gurbette oda zor .
(566 puan) tarafından
Benim kaldığım yer küçük öyle oyun alanı faln yoktu 3 gün önce bı yer açılmış 3 gündür oraya götürüyorum ama orda da beraber oynuyoruz yaşıtları yok ve 3 gündür aynı oyuncaklar ile oynuyor ondanda sıkıldı bugün zor tuttum çıkıp çıkıp kaçıyor o yüzden kreş mantıklı geldi gerçekten tek çocuk zor yanlız çocuk zor birde çevre olmayınca biz bile sıkılıyorken çocuk napsin

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 210 göst.
16 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Sunakarayell (312 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 368 göst.
13 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Sibel akarrr (600 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 223 göst.
16 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Tugbaank (350 puan) tarafından soruldu
0 oy
39 cevap 490 göst.