+1 oy
191 göst.
Diğer kategorisinde (331 puan) tarafından
14 aylık bebeğim var 2 yaşın da bıraktırmayi düşünüyorum emzirmeyi. ama bez konusun da kararsızım  siz kaç yaşa kadar emzirdiniz birde kac yaşında bezi bıraktırmak doğru olur yani bırakmaya başlamalıyız 

22 Cevaplar

0 oy
(1,071 puan) tarafından
27 aylıkken bıraktım emzirmeyi
(331 puan) tarafından
iki yasina girsin oyle bıraktircam dedim eşime olmaz diye emsin diyor biraz daha sanki o ne anlıcak dogru bıraktirma zamani uzmanlar bile 2 yaşa kadar diyor
(1,071 puan) tarafından
Sürekli emmek isteyince ister istemez yoruluyor insan. Toplum içinde sürekli açmaya çalışınca kestim. Yoruldugumu hissetmeye başladım. Biraktirdim bende...  2,5 yaşına kadar emsin diyordum ama inan yoruluyor. Erkekler kıyamıyor emsin diyir ama olmuyor.
-Reklam-
0 oy
(5,293 puan) tarafından
Kızım 26 aylık hala emiyor
0 oy
tarafından
Tam 2 yaşında emzirmeyi bıraktırdim bezi de emzirmeyi kestikten 2 ay sonra çıkardık 
0 oy
(3,397 puan) tarafından
2 yasinda birakıcaz bezi de temmuz gibi dusunuyorum yazin daha kolay olur 
0 oy
(12,603 puan) tarafından
Bir yaşında ayırdım 
0 oy
tarafından

24 ay emzirdim 

30 ay bezden çıkarttım 
(331 puan) tarafından
30 ay 2 bucuk yaş oluyor galiba
tarafından
Evet canım
0 oy
(554 puan) tarafından
20 aylık emzirmeyi braktim

24 aylık hala bezli yaza brakir diye düşünüyorum 
0 oy
(281 puan) tarafından
1,5 yaşında emzirmeyi bıraktım. 2,5 yaşında da bezden kestim
(331 puan) tarafından
1 bucuk yaş erken değil mi
(281 puan) tarafından
Erken ama beni emzik gibi kullanıyordu sürekli meme istiyordu ne dışarı cikabiliyordum ne bir ortamda oturabiliyordum. Süt disinda hiç bir şey yemek istemiyordu bende bıraktırma kararı aldım
(84 puan) tarafından
Ben 1 yaşında kestim aynen sizin gibi gecede asla uyumazdı 10 dk bir uyanıp emzirilmek isterdi yemek yemezdi 16 kilo vermiştim devrim dönmüştü annem kes bunu sütten dedi bu şartlarda 2 yaşına kadar vermen şart değil dedi bende kestim iyi ki kestim yemesi içmesi huysuzluğu uykusu düzene girdi
0 oy
(2,803 puan) tarafından
Oğlum 18 ay emzirdim 3 yaşında bezden ayırdım

Kızım 24 ay emzirdim 27 aylık hala bezli :)
0 oy
(1,093 puan) tarafından
30 aylıkken memeyi bıraktı

35 aylıkken bezi bıraktı 

ikiside çok kolay oldu ,çocuk hazırsa hiç yıpranmıyorsunuz
0 oy
(2,092 puan) tarafından
25 aylık memede bezde devam bu konuyla ilgili hiç fikrim yok.
0 oy
(15,183 puan) tarafından
Ben 2 yaşa kadar emzirdim şükür. 2.5 yaşında da tuvalet eğitimine başladım. Bence çocuktan çocuğa değişir bu durum. Ama gece kuru kalkmalari çok önemli bence. Benim hamilelik durumu olduğu için mecburen öne çektim. Yoksa 3 yasa doğru başlayacaktım. Birkaç hafta içinde öğrendi gündüz söylemeyi. Ama gece alt ıslatma 4.5 ay sürdü. Gece 3 4 kez tuvalete götürdüğüm çok oldu. O yüzden zor oldu. 
(331 puan) tarafından
yani genel olarak bezi bıraktırma 2 buçuk yaşında mi bırakmaya baslayim
(15,183 puan) tarafından
Dediğim gibi çocuktan çocuğa değişir ama 2.5 3 yaş arası daha kolay olur bence.
0 oy
tarafından

15 aylıkken kestim :'(

(331 puan) tarafından
aaa neden
tarafından
Sadece emiyordu yemek yemiyordu mecbur kestim gece 20den fazla kalkardı:/
0 oy
(953 puan) tarafından
Hepsinin sebebi gebelik oldu ilk çocuğumu 16 aylıkken2. Çocuğumu 14  aylık falan iken kestim
0 oy
(1,618 puan) tarafından
 22 aylıkken emmeyi bırakırdım, 23 aylıkken de tuvalet eğitimini tamamladik
0 oy
(12,985 puan) tarafından
Şu an 2 yaşında emziriyorum ara tatilde bırakmayı düşünüyorum tuvaletini yaptığını belli ediyor yaptıktan sonra söylüyor ama daha alıştırmayı denemedim yaza inşallah hem tuvalete alıştırıp hem odasını ayıracağım 
(331 puan) tarafından
konuşabiliyor mu şuan yani 2 yasindaymis o yüzden sordum yaptiktsn sonra söylüyor mu
(12,985 puan) tarafından
Ne yaptın deyince kaka diyor kelime kelime konuşması var
0 oy
(259 puan) tarafından
17 aylık kızım 2 yıl emzirmeyi düşünüyordum ama bu gidişle keseceğim galiba gündüz aramıyor ama sabaha kadar sürekli ağzında istiyor beni çok yoriyor uykusuzluk sinirlilik yapmaya başladı bende verimli olamaiyorum.cis yaptığını soyluyor ama yaptıktan sonra tanı ara sıra tuvalete götürüyorum alışsın diye.
0 oy
(11,249 puan) tarafından
16 aylikta memeyi biraktirdim baharın bezi gostermeyi düşünüyorum tabi bez kuruluğu istekli olup olmaması da önemli şuan 18 aylık 
0 oy
(84 puan) tarafından
1 yaşında kestik 
0 oy
(4,637 puan) tarafından
Sütüm vardı ama hiç tutmadı sadece yoğun bakimdayken sakinleşmek için alıyordu tam 17gün aldı ne zaman yoğun bakımdan çıktık tekrar birakti

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 226 göst.
19 Ocak 2023 Aile kategorisinde Serpil Kubis (274 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 70 göst.
31 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ysmnynr (375 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 87 göst.
2 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 107 göst.
13 Temmuz 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Fatocan4545 (1,504 puan) tarafından soruldu

379,457 soru

11,359,125 cevap

34,835 kullanıcı

...