0 oy
537 göst.
Aile kategorisinde (745 puan) tarafından
Aylardır bebeğim olmuyor yarın tedavi için özel doktora gideceğim bugün eşimle biraz hayal kurduk olursa şöyle olur böyle olur odasını fln hayal ettik sonra ben dedim ki kız olursa ismini ne koyarız acaba dedi direk annesinin ismini söyledi ben saçmalama deyince gayet ciddileşti ben asla öyle birşeye ixin veremem baştan söyleyeyim dedim şuan hala yanıma gelmedi nasıl vazgeçirebilirim ben istemiyorum annesinin ismini koymayı 

25 Cevaplar

+1 oy
(1,312 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
İşte sana neden çocuğun olmadığında bir hayır olduğunun ufak bir kanıtı... Küçük anlaşmazlıklar böyle Küçük görünen ama büyük zorbalıklar ileriye doğru büyüyebilir. Hakkınızda hayırlısı olsun. 

Eşin demeliydi ki yeter ki bir evladımız olsun en çok hangisini beğenirsek onu koyarız... 
-Reklam-
+16 oy
(2,613 puan) tarafından
Bu erkeklerin gerizekali olmasi beni çildirtiyo yemin ederim sende bebek yapma bacim

Simdiden boyle yapan dogunca anasinin kucagina verir misafir gibi seversin bebegini 

Once bi bak bakalim eşin ne tur bir cins insan

Cocukla bosanmak kolay degil malesef adimlarini dikkatli at
(212 puan) tarafından
Bendede olsaydı artı hakkı bende verirdim malesef olmuyor
Çok haklısın hak veririyorum sana ne alaka ya anne baba ismi kurmak benim çok tuhafıma gidiyor nedense
tarafından
Ben bu konulara çok karşı bir insanım ne münasebet derim kendi babam annem olsa dahi koymam kim kırılırsa kırılsın. Ha oğlumun adında zafer var o da eşimin şehit abisinin ismiydi onu kıramadım  koydum
(212 puan) tarafından
Herkez istediği ismi kurmak ister sonuçta
onlarda getirsin istedikleri adı kursun :)
(212 puan) tarafından
Oğlumun adını eşim kızımın adını ben kurdum eşime senin annenin adını kuralım deseydim eğer oracıkta bayılırdı :)
(2,707 puan) tarafından
Yol yakinken dönün  ☺️
+4 oy
(8,170 puan) tarafından
Bazı şeyleri zorlamamak lazım linç yiyebilirim belki ama yine de söyleyemedin edemicem 

Belki de rabbim bildiği için vermiyordur:(
(2,667 puan) tarafından
Hmm olabilir aslında
(1,037 puan) tarafından
Ay size ne ne yorum yaptıysam ve aynen arkadaş gibi düşünüyorum cahildim şimdiki aklımla 1 yıl önceki aklım bir değil ama kırıldım açıkçası akıl vermek değil di bu
(2,667 puan) tarafından
Maksadım laf atmak değil ama böyle bir sebepten çocuk yapılmaz deyince daha büyük sorun varken çocukların olmuş ondan kırmak istemedim.
(1,037 puan) tarafından
Benim kizimda kaynanamın adı evet şu an küçük sorun gibi ardı arkası kesilmiyor başta böyleyse
(411 puan) tarafından
Benimde kuzen kocası dayak yiyordu çocuğu olmadı ayrıldı şükür bazen olmamak çok iyi üzmesin kimse kendini
+1 oy
(4,220 puan) tarafından
İşte bebek yapmamak için müthiş bir sebep. İsim koymak için sende hak görmeyen bir baba, sana bebeğin annesi değil bakıcısı gibi davranacaktır. 
0 oy
(838 puan) tarafından
Sakın bebek falan yapma.. eninde sonunda koyuyorlar b.k var gibi analarının adını. Sen hastaneden çıktığında ayağa kalkacak halinin olmadigini fırsat bilip doğru nüfusa gidip hemen kimlik çıkarırlar anasının adını koydurmak için. Kocamdan biliyorum çünkü.. aklını başına al derim
0 oy
(582 puan) tarafından
Bu ikinziin karar vereceği bir mevzu. Ama gerçekten merak ettim ismi ne kaynanin
(745 puan) tarafından
(Ayşe) yanlış anlamayın gerçekten güzel bir isim ama önemli olan benim istediğim bir isim olması hatta eşim Ayşegül koymak istiyor :)
0 oy
tarafından
Ayy aynı bizim gibi anasının ismini koyacakmıy dedim ablan doğursun koysun ben niye koyuyorum 9 tane torunu var kimse koymamış ben koyacakmışım dedim banane ablan doğursin koysun erkek olduğunu öğrendiğimiz gün çok sevindi dedim kız olsa sevinmeyecekmiydin sevinecektim ama annem üzülecekti dedi ne alaka Dedem ismini koymayacaktık ya dedin he evet dedim koymayacam istemiyorsan koyma canım tavrını belli et baksana daha ortada bebek yokken bunları yapan bebek karnındayken sana hamileliği zehir eder
0 oy
(1,927 puan) tarafından
Böyle bir adam çocuk haketmiyor. Çok cahilce geliyor bana büyüklerin isimlerini verenler. 
(745 puan) tarafından
Cahilim ben diyor annesinin ismini koymak cahillikse cahilim diyor
(1,927 puan) tarafından
Yazık ya düşünceye bak insan çocuğuna özel bir isim koyar tamam annesidir ama olmaz ya düşünce yapısı çok farklı Allah sana sabır versin
(745 puan) tarafından
Ya o kadar iyi bir insandır ki tanisaniz melek dersiniz çok şükür ama bu konuda böyle bir düşüncede olduğunu bilmiyordum beni şaşırttı
0 oy
tarafından
Canım madem öyle sende annenin ismini koymakta ısrar et onun annesi varda senin yokmu ozmn bak bakalım nasıl vazgeciyo ben aynen öyle yaptım paşa paşa vazgeçti annesi ölü bile olsa saçma heleki hayattaysa ve ona rağmen istiyorsa fiyasko zaten o ne öyle yaaa o çocuğu sen 9 ay karnında tasiycan agrisni sancisni sen çekecen beyefendi gelip annesinin adını koyacak hihim....
(745 puan) tarafından
Onu da dedim diyorki ikisini beraber koyalım onlar bizi büyüttü besledi diyor hatta senin annenin ismi önde olsun diyor
tarafından
Bence istemiyo benimki de öyle diyodu bende ciddiye bindrnce hade ve dedi ikiside olmasn dedi sen deki iki isim istmeiyorum ben tek isim istiyorum üstüne git iste
(745 puan) tarafından
Evet zaten gerçekte de tek isim isterim daha sade şeyleri severim
0 oy
(1,949 puan) tarafından
Ayy ayyy ayyy gelde deli olma yaaaaa
(745 puan) tarafından
Çıldıracağım ne deli olması hem o kadar istiyorum bebeği hemde kız olursa diye ödüm kopuyor ve kız bebek çok istiyorum zaten
0 oy
(1,198 puan) tarafından
Eşimde istedi 1 kere söyledi kaynanamda bir kere söyledi ısrar etmediler dırdır etmediler diye koydum ben 
0 oy
(2,069 puan) tarafından
Dört sene bebek için diretti oğlum olursa adını koyacağım babamın diyordu ve ilk evliliğinden oğlu var koymamış bende istemedim sonuç kızımız oldu ilahi adalet 
0 oy
(12,985 puan) tarafından
Hiç üsteleme hiç alttan alma bu çocuğu sen doğuruyorsun ne münasebet kararlı ol. Ortak rıza ile belirlediğiniz bir isim olmak zorunda kime sormuşta öyle bir karar vermiş. Hani olurda çocuğunuz olursa sen o çocuğun annesisin hakkında karar vermeye en yetkili kişi sensin bunu baştan ona hissettirmen lazım öbür türlü cişi maması uyuması eğitimi her işine elli insan burnunu sokar senin istemediğin bir sürü şey yaşanır 
0 oy
(2,804 puan) tarafından
Eşimin oğluma babasının ismini koydum adı gzwl.diue bişi demedim Ömer koydum , 2, ye hamiel kaldim herkez kız olursa Hayriye olur dedim sanki onlar bakacak neyse umursamadım 2, yi erkej olacagni öğrendik eşim isim bulamadı bnimkileride beğenmedi çocuk doğdu 3 günlük oldu demeis mi Ahmet olsun dayımın adı başka işin yok dimi dedm aileni ben mi yasatacim ilkini sen koydun 2, asla aileden birinin adı olmayacak dedm gider nüfusa kayit yapamr dedi ruhun duymaz hele oyle yap baakalm mahkemelik oluyormuyuz olmuyor muyuz dedim baya tartıştık en son benm dedigim oldu Cihangir koyduk , 
0 oy
tarafından
Oh ne iyi valla her sıkıntıyı hamileligi doğumu stresi kadin çeksin bebeye annesinin ismini versin ne iyi gi varmiymis öyle bi dünya 

Koydurma asla gider degistirttirim de koydurma saçmalığa bak sen annesi olarak istememek hakkın tabi işlerine gelmezse benim kızım diyorlar 
0 oy
(27,348 puan) tarafından

Bazılarınin tahtaları sorunlu

0 oy
tarafından
Asla koyma yoksa başına cikarlar ne demek hemen aynsu meraktan bikmadikaf benimkide  havalara uçtu koyacağım sandı kaynanamı seviyorum ya adını hayır dedim bet net bir iki gün kuş kaldım şimdi işin arıyoruz 
0 oy
tarafından
Asla koymam ucunda ne olursa olsun. Çok sinir bozucu 
0 oy
(790 puan) tarafından
İnsAllah oğlun olurda koyamaz anasının adını.
(745 puan) tarafından
İnşallah sağlıkla bir bebeğim olsun canıma can olsun bazen diyorum eğer olursa sağlıklı olursa daha ne isterim diye sonra düşünüyorum ben onu aylarca bekledim daha da beklemeye devam ediyorum kimse için çocuk doğuramam
(790 puan) tarafından
Tabiki öyle asla koyma kaynanann adını
0 oy
(790 puan) tarafından

İnsAllah oğlun olurda koyamaz anasının adını.:D

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 257 göst.
0 oy
11 cevap 363 göst.
22 Ocak 2024 Aile kategorisinde Oylesinebiriiiii1 (0 puan) tarafından soruldu
0 oy