0 oy
481 göst.
Diğer kategorisinde (1,544 puan) tarafından
Kızlar gebelik testlerinde zaman geçtiğinde sabah yapıp akşam bakildiginda çizgi görünüyor ya o yok demek ama bazı kişiler öyle öğrendim diyor bazıları ilk dakikalar önemli diyor ki bende bunu diyen biriyim ama daha önce ilk gebeliğimde bu şekilde çıkanlar olmuştu yeni birşey duydum egeer kuruma cizgiyse islatinca kayboluyor diyorlar bu doğrumu deneyen bakan varmı lütfen beni aydınlatın bu konuda arkadaşla konuşuyorduk islatinca kuruma da olsa kaybolmuyor falan dedi nasıl oluyor ki anlamadım 

7 Cevaplar

0 oy
(9,095 puan) tarafından
Testi yaptıktan sonra ilk 5 dk içinde çift çizgi çıkıyorsa gebelik var demek. Yok eğer daha sonra cikiyosa kuruma çizgisi olarak kabul ediliyor.
(1,544 puan) tarafından
Evet canım bunu biliyorum üç gebeliğimde de böyle oldu hemen çıktı ama ilke hamile kalmadan önce yaptığım testlerde bu şekilde kuruma çizgisi çıkmıştı uzun saatler geçtigi için yok dedim ama bazı insanlar ben böyle öğrendim diyorlar hatta bazen youm yapanları falan okuyorum su dök eğer kaybolmazsa kuruma çizgisi değildir diyirkar şimdi eskilerden kalan bı testim vardı ona yaotim su döktüm kaybolmadi acaba ben o zman hamilemiydim zor hamile kaldım ben 3 yılda herşey normaldo sıkıntı yoktu sürekli test yapardım o testlerden bazıları duruyor acaba mi dedim su döktüm kaybolmadi kuruma çizgisi
(9,095 puan) tarafından
Hee o kadar ayrıntı bilmiyorum valla. Ben iki gebeligimde de birer test yaptım..çizgi kabak gibi çıktı hemen bende. Attım ama testleri.
(1,544 puan) tarafından
Bende de öyle oldu saniyesinde çıktı üç gebeliğimde dede
-Reklam-
0 oy
(14 puan) tarafından
İlk çocuğumu öyle öğrendim test yaptım 5 daka dan fazla bekledim çıkmadı testi elimle büküp kırmaya çalıştım o sinirle yere fırlatım odadan çıktım. Uyumaya odaya gelince alıp çöpe atayım derken ikinci çizgiyi görüp şok olmuştum eşime diyip dememe arasında kaldım. Eşime anlatım kırmaya çalıştım kırılmadi fırlatım yere sonradan diğer cizgi çıktı diye oda kimseye deme 3 gün bekleyelim yine yap dedi  dayanamayıp kaynanama demiştim inanmamıştı hamile olduğuma bile  hata bedua bile etmişti inşallah dış gebeliktir diye 3 gün sonra eşim iki tane aldı ilk 5 dakada ikisinde de çıktı darısı tüm istiyenlere inşallah 
(49,023 puan) tarafından
kiz cisli sey odada yere atilir mi
kaynananinda kalbinin kotulugu
(194 puan) tarafından
Aynı kaygana bende de var ama hiiccc görüşmüyorum ne ben ne eşim  darısı başına olsun inşallah benimki de bana beddua ettiği ay hamile kaldım şuan 9+2 deyim daha hiç kimsenin haberi yok bi kendi ailem biliyor zaten benim evimde annem gille karşılıklı çatlayıp patlıyor zevkten 4 köşe oluyorum yemin ederim ama kötülük konusunda benim kaygananla kimse yarisamaz sırf oğlu benle evlenmesin diye kızıyla bir olup dugune 1 hafta kala evim kurulu düzülü davetiyeler dağılmış iftira ile cezaevine attıran bir kadın o kendisine kizina dugune asla gelmiyeceksiniz ondan sonra da asla görüşmicez dedik diye Allaha havale ettim ben onu Rabbim gelecek hakkından ama bu dünyada ama diğer dunya da mutlaka Rabbim verecek hakkını bende kendi hakkımı alıcam
(14 puan) tarafından
1 yildin fazla görüşmüyoruz zaten biz
(14 puan) tarafından
O an onu düşünmedim 2 yıl çocuğum olmadı o  dönem rüya görmüştüm emindim teste çıkmayınca öyle sinirden kırmaya çalıştım kırılmadi fırlatım yere
(1,544 puan) tarafından
Yani ben de 3 yıl gebe kalamadim birçok test yapmıştım kuruma çizgisi çıkan vardı atmamistim yok dedim kan vermedim birşey yapmadım sonra bı sure sonra adet oldum ama çok ağrılı geçiyordu acaba onlarda gebelik varmiydi diye düşündüm sabah yapıyordum bı kaç saat sonra yada akşam çizgi görüyordum ama ilk dakikalarda çıkmadığı için dikkate almıyorum.
Kaynanan neye dayanarak öyle diyor ne kadar kalbi kötü bir insanmış
0 oy
(354 puan) tarafından
Kuruma çizgisi ne anlamadım pek yani hamilelik anlamına mı geliyor 
(1,544 puan) tarafından
Yok canım yani öyle sanırım çünkü ilk üç gebeliğimde yapar yapmaz çıkmıştı ama daha önceleri testlerinde bir süre durduktan sirna test kurulduğunda ikinci çizgi beliriyor o oluyor öyle öğrenen de varmış bende anlamadim islatirsan kayboluyorsa gebelik yokmuş bende merak ediyorum
(354 puan) tarafından
Hiç bilmiyorum cnm ben yaptım yoktu da hiç kurumasına falan bakmadım bir ay sonra kan tahlili yaptırdım testle uğraşmadım
0 oy
(5,802 puan) tarafından
Valla aklım pek ermiyo ne nasıl olduğuna ama ilk gebeliğimde hemen çıktı tabi o zaman 5 6 haftalıktık hemen herşey göründüydü ikinci de 2 3 haftalıktık öğrendiğimde testi yaptım 5 dk bekledim birşey yoktu çok sevindiydim çünkü büyük kızım daha küçüktü 9-10 aylıktı belki 15 dk ya geçmiştir sonra çöpe atacaktım şeytan dürttü:D bir daha baktım ve çift çizdi gözlerime inanamadım bende kuruma çizgisi dediydim ama hamileymişim ertesi gün gittim kan verdim çıktı :)
(1,544 puan) tarafından
Anladım canım benim üç gebeliğimde de hemen çıkmamıştı geç hamile kaldım ilke kuruma çizgisi olmuştu atmamistim şey okudum su dök kayboluyorsa yoktur diye acaba o zmanlar yaptıklarım pozitifmiydi ilk dakikalar çıkmayınca yoktur demiştim sonra öyle oluyordu bir süre sonra adet oluyordum ama sancılı geçiyordu Allah korusun varmiydi acaba diye aklıma takıldı
0 oy
(875 puan) tarafından
Kimyasal gebeligimde bende sonradan çıkan çizgiyle öğrenmiştim canım. Şu damlayınca gitmedi ve o ay hamileydim. 
(1,544 puan) tarafından
Ay o yaptığım zamanlarda varmiydi yoksa bendede çünkü 3 yıl boyunca sürekli test yaptım dün su döktüm silinmediler çünkü 3 gebeliğimde kızımda oğlumda hep hemen çıktı ikinci çizgi kuruma çizgisi olanlari atmamistim böyle okuyunca dün gece su döktüm silinmediler
0 oy
(659 puan) tarafından
O soyle oluyor aslında ilk 5 dakıka ıcınde bır cızgı cıkıyor ama sılık oluyor gebelık yeniyse eger baya yanı farkeden edıyo ılk an ama zor sonra durdukca koyulasıyor. Bu tabı hamıle olan ıcın gecerli bıde kuruma cızgısı var o bıldıgın soluk renksiz bellı oluyor. Ben ilk oglumda oyle ogrendım ilk anda golge gıbı cıktı durdukca koyulaştı yanı ben ilk an cıkmadı dıye atsam ogrenmezdım 1 hafta daha cunku adetıme 6 gun vardı
(1,544 puan) tarafından
Onu biliyorum canım ama silik şekilde duruyorlardi ben gebeliklerimse kızımda da oğlumdada hemen çıkmıştı kızma hamile kalmadan önce yaptığım testlerde kurruma çizgisi belirmişti atmamistim dün su döktüm silinmediler
0 oy
(650 puan) tarafından

Kimse kusura bakmasin ama testleri erken yada yanlis zamanda yapip sansina denk geliyor e boylede oluyor bak diye idda ediliyor 

Ya ovulasyon testi sans eseri 3 4 ksiye denk gelmis diye ovulasyon testi ilede ogreniliyor deniyor ee ben yanlislikla yaptim ve o pozitifkwn bende olmadi diyorum yanlis yapmissin oluyor bilimsel olarak yok oyle birsey 

Testi islatana o kdr ugrasana kadar bir kac gun sonra sabah ilk idrar ile tekrar deneyin

Ya sunu soyleyeyim kaset testlerde pek gorunmeyebliyor ben kaset testi kirip icini acinda daha net goruntu gordum bu evet ise yariyor ama 5 dk da cikmadiysa cikmamistir nokta 

Sadece testte gercekten cok silik oluyor o ilk 5 fark edilmiyor kasti kirdiginda goruntu daha aydinlik oldugundan daha net gorunuyor o kadsr silik cizgi islaklikla fark edilemeyebiliniyor sadece bu kadar yok islatinca vs degil tereddut ediyorsaniz kaseti acip testi acin 
(1,544 puan) tarafından
Bende bu şekilde biliyorum canım ilk 5 dakika önemli sonrası negatiftir ben kızma hamile kalmadan önce 3 yıl bir sorun yokken kalamadim o kalamadigim dönemde bir çok test yaotim ve ikinci çizgi ya akşam yada saatler sonra çıktı ve yok dedim kuruma çizgisi dedim birçok kişiden duyunca ben öyle öğrendim sabah yaptım yoktu akşam baktım vardı kan verdim çıktı diye birde şu damlat eğer o kuruma çizgisi kaybolursa negatif kaybolmazsa pozitiftir dediler ben o zamanlar öyle çıkan testten bı kaç tanesini atmamistim böyle okuyunca dün akşam onlara su döktüm kaybolmadilar aklım karıştı 3 gebelik yaşadım ve anında ucude çıktı hatta kızımda  bir hafta vardı adetime öğrendiğimde yani doğrusu anlattığıniz gibi ama okuyunca yaptım benimde aklım karıştı acaba o 3 yıl boyunca yaptığım öyle çıkan testlerde varmiydi gebelik sonradan akşam falan ikinci çizgi belirince silik şekilde kan vermedim yok diye 5 dakika içinde çıkmadı diye sonra adet oldum ama sürekli sancılı geçerdi ağrılı olurdu kafama acaba mı diye takıldı
(650 puan) tarafından
Takilmayin sans eseri denk gelen seyler dogru oldugu anlamina gelmez ayrica o riske girmeye degmez hala sizin durumunuzda kafaya takmaya degmez

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 270 göst.
13 Şubat 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ftm1234 (281 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 828 göst.
21 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Hfee6oolhddd5u (110 puan) tarafından soruldu
+1 oy
7 cevap 265 göst.
+1 oy
16 cevap 985 göst.
16 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

386,141 soru

11,544,854 cevap

35,221 kullanıcı

...