0 oy
277 göst.
Aile kategorisinde (197 puan) tarafından
Bebeğim yedi aylık otizim falan yok yani bu arada seslendiğimiz falan bakıyor ama sürekli önüme otizm videoları çıkıyor her şeyi otizm deniliyor televizyon izletirsen otizim olur deniliyor makineye uzun süre bakıyorsa otizim deniliyor oluyor ya bu çocukta nefes alırsa otizm diyecekler o dereceye geldik ya arkadaşlar sizde benim gibi endişeleniyor musunuz korkuma hiçbir şey yapamaz oldum çocuğumun her hareketi korkuyla bakıyorum düşünün yani 

14 Cevaplar

+1 oy
(435 puan) tarafından
Evet videolar korkutuyor haklısın bende korkuyorum maşallah gelişimi güzel olduğu halde. Diyorumki gelişimi iyi sonra hooop önüme video çıkıyor 1.5 yasjndan sonra gelişim geriliği yaşadık otizm oldu vs. Ağzı olan da bilgisi olanda  olmayanda konuşuyor herkes pedagog kesildi 
(197 puan) tarafından
Gerçekten canım öyle yemek yiyemedim kaç gündür çok zor durumda kaldım bebegimi de telefondan videoyu açtıydım hemen gel oradan arkadaşınteki otizm olur telefon çok saçmalamaya başladılar eskiler niye otizm değil onu anlayamadım yani
(435 puan) tarafından
O kadar çok korkma canım kötüyü çağırma.
(978 puan) tarafından
eskilerde otizm ama tani yok.saf diye tanimladigimiz insanlar var.kendi hayatlarini idame ettirebilen ama cokta akilli olmayanlar hepimizin cevresinde var oyle insanlar.simdi hersey irdelendigi icin sınıflandiriyoruz engelli diyoruz tedavi ariyoruz veya ozel egitim vermeye calisiyoruz.bi dusunun cevrenizde hic yok mu azcik saf gibi deli-akilsiz diyemeyecegimiz ama tamda akilli olmayan o arada kalmis kesimi dusunun.otizmde oyle bisey cok agir yasayanlarda var hafif boyle sadece yasitlarindan geride kalarak gecirenlerde var
-Reklam-
0 oy
(9,503 puan) tarafından
Otizm o kadar çok arttı ki herkes korkuyor Allah kimseye göstermesin 
0 oy
(4,085 puan) tarafından

Okadar takilmaya gerek yok bence burdada okuyurum

Cck alkis yapio. Harekeri normalmi diyolar. E bu bebek yani napacak sevinince dugun dernek kurup parti verecek degil ya alkis yapacak en fazla:)  bariz belirgin bise yoksa anormal degilse her cck asagi yukari benzer seyler yapar anormal bi farklilik yoksa bukadar korkmaya gerek yok ki

(197 puan) tarafından
Tabii ki de canım mesela en örneğin anne karnında mı görüyor çocuk bazı hareketleri kendiliğinden yapıyor ve bu hareketler bütün bebeklerde var akıllara ermedikleri halde kendileri mesela oyun oynuyorlar elleriyle ağızlarıyla ve ben bunu bütün bebeklerde karşılaşıyorum ama gel gör ki aynı hareketleri tekrarlıyorsa otizim olabilir diyorlar diyorlar da diyorlar
(4,085 puan) tarafından
Yok ya o simdikilerin pimpirikliligi.:) benim kardesim arabalarin tekerleklerini cok severdi. Eskiden ahsapti cekyatimizin govde kizmi babam oraya civi cakip tekerlek cakmişti yattigi yerden yuvarlana yuvarlana oynarmis parmagiyla dindururmus :) simdikiler bu olayi olsa aman ccga otizim teshis koyarlar hicte otuzm degil mekatrnik muhendisi oldu yazilimci.  Harika bir makina fabrikasinda calisiyor 72 bin kusur maasi var. Yurtdisina falan gittiginde makina yurtdusi satislarinda. Gidiyor. Orda ekstra mesai ucretiyle 100 u gecio maasi. Hicte otuzm degil. Hep badariliydi masallh saclari beyazladi ccgun egitim hatinin sonuna gelene kadar.
0 oy
(933 puan) tarafından
Bebeğim 5 aylikti emerken kendine vurmaya başladı kaç ay kendimi yedim bitirdim eşime söylesem diyecek sala.k misin hep öyle şeyler yüzünden cocuk bir hareket yapsa suphelenir olduk ne çekerse analar çekiyor valla 
0 oy
tarafından

Annesi olarak şüphen yoksa takılacak birşey yok benim oğluma da bir çok doktor otizm dedi bu çocuk dilsiz konuşmaz dendi ama ŞÜKÜRLER OLSUN hiçte öyle şeyler olmadı 

0 oy
tarafından
Benim oğlan 6 aylık 10 küsür kilo dönme hareketi yapıyor ama dönemiyordu sonra vazgeçti sanırım ben bunu bir kafama taktım araştırmaya başlayınca her otizm hareketi bizim bebede var mı diye bakmaya başladım kendimi resmen inandırdim o videolar yüzünden bebe zaten hareket eden şeye tabi bakar seslenince bakmaması normal minik daha daha neler neler doktora götürdük bana güldü resmen totosunu kaldıramiyo tombulluktan dedi videolar hakkikaten çok abartılı 
0 oy
(1,275 puan) tarafından
Evet ben de korkuyla yaklaşıyorum her şeye. Paranoyak olduk iyice. Kulağını oynuyo otizm,oyun oynamıyo otizm vs. vs. 

Ne hale geldik yaa....
0 oy
(108 puan) tarafından
Gerçekten de öyle benim bebeğim 6 aylık ben destek vermediğim sürece dönmüyor canı isterse ama desteksiz oturuyor acaba diyorum dönmüyorsa otizm mi adına artık yavaş yavaş dönmeye başladı yani bende sizin gibi her hareketini inceliyorum şuan baba dede demiyor diye strese girdim düşünün yani böyle videolar çıktıkça da insan etkileniyor bilmiyorum rabbim hem bizlerin hem evlatlarımızın yardımcısı olsun
0 oy
(271 puan) tarafından
Abartıyor herkes herseyi otizme bağlıyor bebegın her hareketini yok öylemi yok boyle mi bebek bu ya çoğu şeyi bilinçsiz yapıyor zaten 
0 oy
tarafından
Yinede dikkat etmeliyiz TV telefon zararlı özellikle ilk 2 yıl uzun uzun izlememeli ben o hatayı ilk oğlumda yaptım sürekli TV açardım ama bilmezdim zararlı olduğunu annem kaynanam aç izlesin ordanda biseyler kapar dediler onları dinledim açtım şuan 4 yaşına yaklaşti hâla konusamiyor o özel egitimden bu özel eğitime gidip duruyoruz Allah yardımcımız olsun
(197 puan) tarafından
Konuşmamasını bence tv ye bağlamayın belki başka bir şey vardır doktora bir sormak lazım
0 oy
(2,035 puan) tarafından
Ağzı olan konuşuyor maalesef birşey olmax Allah'ın izniyle 
0 oy
(112 puan) tarafından
Ayyy valla banada gına geldi artık her şeyi hastalığa bağlıyorlar bozuk psikolojimizi iyi bozdular yeter
0 oy
(2,986 puan) tarafından
Geçen sağlık ocağjna götürdüm oğlum 2 yaşına yeni girdi konuşması gerekli ama işine mi gelmiyor nedense bir konuştuğunu daha demiyor bişey isteyince parmağıyla gösteriyor ama hemşire korkuttu resmen kızımda geç konuştu kitaplara bakıyoruz üstüne de düşüyorum ama yok istemyor kızımda da öyle oldu kendi kendine konuştu 
0 oy
(276 puan) tarafından
Doktorlar da bazen bağlıyor doktor otizm için psikatriye yollamış bende neden niçin gidilir bilmiyorum 3-4 defa götürdüm en son psikatri çocuğunun otizm bulgudu şuan yok niye ikide bir yolluyor diye bana çemkirdi sonradan öğrendim otizim için yolladığını sırf çocuğum çok hareketli diye 

İlgili sorular

0 oy
26 cevap 938 göst.
+1 oy
5 cevap 239 göst.
5 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 513 göst.
28 Mart 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Cngls (899 puan) tarafından soruldu
+1 oy
5 cevap 575 göst.

378,327 soru

11,323,797 cevap

34,775 kullanıcı

...