0 oy
422 göst.
Aile kategorisinde (47 puan) tarafından
Kızlar biz ev taşıdık diğer evim eşimin akrabalarına çok yakındı sürekli gelip giderler yemege gelirlerdi ama ben ev tasinicaktim hiç aramadilar sormadılar acaba naptı bittimi aradım kuzenini dedjm gel bana yardım et  dedi ben gelemem hastayım sonra baktım çarşıda Ablam geldi teyzem geldi ikiside kaldı evimi temizledi topadik düzdük eşime artık senin ailen yemeğe de gelmesin bidaha bize insan bı arar sorar naptın diye yemeğe gelince yap gelen demeyi biliyorlar herkesin işine de koşuyorlar ben istemiyorum artık eğer davet edersen seni affetmem dedim gerçekten uzun bı sure görmek istemiyorum herseylerine eşim yetişiyor du çok zoruma gitti ve eşim bana diyo ki sen karisamazsin gelirler sende kabul edersin ama onlar niye düşünmedi bı kere çok sinirliyim valla

15 Cevaplar

+1 oy
(1,903 puan) tarafından
Konudan bağımsız eşim bana sen karışamazsın dese yemeğini de yap misafirini de ağırla der odamdan çıkmazdım. O lafa takıldım ben daha çok 
(47 puan) tarafından
Evet öyle diyo kaç defa tartıştım ama ailesi hep geldi ve keşke senin dediğin gibi yapabilsem
(3,378 puan) tarafından
Oy veremedim. Kesinlikle katılıyorum. Eşinin arayıp biz taşınıyoruz bugün yemeği yapın da geliyoruz demesi gerekti. Üstüne bir de savunuyor vefasız tarafı. Ee adam böyle olursa yemek yaptıran çok olur.
(47 puan) tarafından
Zaten öyle o yüzden kimse bişey yapmıyor eşimde deseydi bı arayın sorun hiç o yok yani o kadar kötüler ki anlatamam sadece istedikleri şey yemek tatlı yapın biz geliyoruz ama artık o yok
-Reklam-
0 oy
(681 puan) tarafından
Eşinin kuzenini mi aradn bana yardıma gel diye. Ben 3 sene de 3 ev taşıdım birinde hamileydim diğerinde kızım 6 aylıktı kimseden arayıp yardm istemedim. Bir kere ablam geldi yardıma. Annem rahatsız olduğu için ben izin vermedim.  Yani kendi aileme bile bana yardıma gel demedim hele eşimin ailesine hiç demem. Zaten düşünen kendi gelir. Şimdi bunun için eşine gelmssinler demen çok gereksiz. Kırılabilirsin orası ayrı 
(13,151 puan) tarafından
Ben anasından kardeşinden istemedim o yardımı kuzenimin karısına neden yardım edeyim ki
(47 puan) tarafından
Canim kuzeni çok geldi benden biseyler istedi çok işini gördüm böyle yapacagi aklımın ucundan geçmedi dedim ben onun işini çok gördüm oda ne var 1 gün gelsin yani aslında istemem asla ama o ara onun için çok şey yaptım bundan sonra asla ama bide eşim dedi gelsin
0 oy
(4,216 puan) tarafından
Valla bence de haklısın mesele yeme içme yada yardim deil zor gününde yaninda olmaları gerekliydi bu kadar samimi isen 
(47 puan) tarafından
Evet öyle kız sigortası yok diye hastaneye sırf çok para vermemek için benim kimliğimle muayene oldu ve ben dedim ne olacak biseydim asla iyilik yapmazdım ve bu kaç sefer oldu
(624 puan) tarafından
Bu bir suç yakalanırsa cezası ne olur bilemem.
(47 puan) tarafından
Evet dedim bu suç olmaz dedim
(624 puan) tarafından
4 yıla kadar hapis cezası var bidaha vermeyin
(47 puan) tarafından
Yok bu hareketinden sonra asla
0 oy
(516 puan) tarafından
O zaman ne yapacaksın biliyor musun canım misafirini kendi ağırlayacak her şeyi hazır alacaksın eşine diyeceksin yapamam al madem onlar değerli kendin ilgilen 
(47 puan) tarafından
Öyle yaparım valla gitsin durum alsın soyicem ama bunu
(516 puan) tarafından
Yani çaya mi gelecekler git tatlı kurabiye al çay yaparım  önlerine koyarım de
0 oy
(212 puan) tarafından
Yemek için geliyorlar resmen sana sen kimsenin yemeğini yapmak zorunda degilsin hizmetlileride değilsin  çok istiyorsa gelsin eşek gibi ağırlasn akrabalarını
(47 puan) tarafından
Zaten sırf yemek ve menfaat için geliyorlar ve bugün ben onlara bı iyilik yaptıysam karşılığında iyi bişey beklerdim ama bak görürler bundan sonra
(212 puan) tarafından
Hakeden hakkettiği gibi muamele görsün  bu arada sonuna kadar haklısın ve kendini sırf eşin bakacaksın yapacaksın diyor diye ezdirme
0 oy
(11,077 puan) tarafından
Gelecem diyeni eve almamak olmaz da, sen çağırmazsın gitmezsin kırıldığını belli edersin.
(47 puan) tarafından
Ayn pat diye gelene kapım hep açık ama davet etmem ve arar bize bu yemeği yap derlerse de evde yokum derim
0 oy
(1,927 puan) tarafından
Bende kabul etmem eşimde öylr diyemez kusura bakmasın. Ama kuzenini de aramazdım. 
(47 puan) tarafından
Canim bu ara çok işini gördüm yani sürekli yanımdaydı takı ben ev taşımaya karar verene kadar yani ben yaptıysam ondan da bekledim ama yapmadı bundan sonra görür
0 oy
(1,043 puan) tarafından
Cok haklısın ama üslubun cok yanlış 
(47 puan) tarafından
Diyorum zaten daha bu kuzeni dedi evlenirsem bana elektrikli süpürge alın asla almam
(1,043 puan) tarafından
Kiz direk kestirip atma bu şekilde o zamn bakariz ne ama doldur sürekli sonra ters teper
(47 puan) tarafından
Nasıl yani kız anlamadım
(1,043 puan) tarafından
Simdi asla yapmam etmem dedin ya o kuzeni bir iyilik yapar yada o gün gelir eşinin aklında kalır sen zaten söyle demiştin der hani bugün demiya gelecekler falan diye sen sert dersen oda sert çıkar
(47 puan) tarafından
Ayn cnm bakalım zaman ne gösterecek
0 oy
(993 puan) tarafından
Hayır degilsin
0 oy
(1,674 puan) tarafından
Eşinin sen karışamazsın demesi nasıl bir terbiyesizlik. Geçsin yemeği temizliği yapsın, onlar gelince de hizmeti yapsın sende otur baş köşe de otur. O zaman karışmazsın. Gelirlerse de yüz verme. Lafını da sok. Hayırdır saf mı buldular sadece yemeye içmeye binmeye gelince geliyorlar 
(47 puan) tarafından
Söyledim artık kendine gerekse çağırmasın tek yeme olsa eşim o kadar şeylerini yaptı işleri güçleri menfaat ama size gelirim derlerse evde yokum derim adamsa eşim de desin gel kendi bilir
0 oy
(2,667 puan) tarafından
Haklısın, ağırlamak zorunda da değilim. Ailesine nasıl evlatlık yapıyor sana  ağırlamak zorundasın diyorsa  kocalık görevini yapıp seni ezdirmesin.
0 oy
(435 puan) tarafından
Kuzeni ne alaka niye birine minnet ediyorsunuz ki.

Öyle demen olmamış. Sinirlendin anladim da sitem etseydin sadece yeterdi bende hem çalıştım hem ev temizledim hemde yerleştirdim gelelim diye arayana ben sağol dedim geçtim minnet etmem asla 
0 oy
tarafından
Lohusa iken ev taşıdım abisi dibimezide ablası var halası var amcası var eşimin kimse ğelmedi kaynanam çok yaşlı elinden geldiğince yaptı gurbattaydim annem 2 hafta sonra gelebildi çalışıyordu ani taşındık tabi kimseden bişey betlemem ama bir arıyabilirilerdi bişeye ihtiyacın varmı işte lohusasın bilmem ne üzüldüm bebeğim sünnet oldu gelen giden yok bebek görmeye bile gelmediler bende ğitmem kimseye 
0 oy
tarafından
Ben 12yıldan sonra memlekete taşındım ev temizlendi annem ablam ev toplamaya öyle ev yerleştirmeye öyle biride demedik bi yemek yapalım en azından ev temizleme günü kaynanam binçay bile getirmedi iş bitti dinlenip çıkacaz aramışlar düğünden çıkmışlar gelip eve bakalım diye açmadım bende eşimde demiş bekleyin üstleri müsait değil kızmışlar bizi kabul etmiyorlar diye geri gittiler hiç umursamadım ona göre değer verdim eşime diyemem gelip gitmesinler diye ama ona göre değer veriyorum herkes ederi kadar
(47 puan) tarafından
Ay ne güzel keşke eşim de dese onlar anlasa ama yok bunlar biraz değişik ama eğer arar size gekicez derlerse bende dedim bı sure müsait degilim derim
0 oy
(48,695 puan) tarafından
yapmazsın yemek alsin disardan gelme diyemez ama.yuzde vermesin.
(47 puan) tarafından
Ayn öyle ama arayıp gelelim derlerse bı sure en azından sinirim geçene kadar müsait degiliz diyecem
(48,695 puan) tarafından
yerlesmedim daha gelin yardim edin de aramazlar ☺️☺️☺️
(47 puan) tarafından
Eşim bitti işimiz dedi ama

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 157 göst.
0 oy
9 cevap 277 göst.
25 Aralık 2022 Aile kategorisinde Masum anne (305 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 224 göst.