0 oy
458 göst.
Diğer kategorisinde (59 puan) tarafından
Bundan birkaç ay önce falan çorba içerdi yemek tanesi yemese bile suyundan verirdim şimdi onları da yemiyor Allah'ın her günü öğlen akşam pilav ayran bide patates kızartması mercimek çorbasıni haftada bir anca içer kafayı yicem ya ağzını kitliyor yemem diye inat ediyor zorla veriyorm ya verdiğim gibi de geri çıkarıyor hiçbisey yemiyor iki hafta önce doktora gittim d vitamini supraktin şurup falan verdi ama hiçbir fayda etmedi hâlâ aynı kiloda 27 aylık hâlâ 9700  boyuda kısacık minyon tipli bı hafta sonra kontrolu var bakalım ne dicek doktor çok yesin çok kilo alsın demiyorum ama en azından sebzeli faydalı bişey yese çok canım sıkılıyor gerçekten hergun hergun pilav olur mu kızlar ya sağlığı yerinde çok şükür hiçbir sıkıntısı yok ama bişey yemiyor kolları eli minnacık kemikleri yok gibi resmen incecik genetik ama insanın canı sıkılıyor geçen oyun oynarken kolu çıktı yuvarlanirkn çok çok ince kemikleri acile gittik geri taktılar şükür üzerini değişirken bile yenidoğan gibi dikkat ediyorm bişey olucak diye ne yapmam gerek kızlar ne önerirsiniz yemesi için uzun oldu kusura bakmayın lütfen hakkınızı helal edin 

17 Cevaplar

0 oy
(4,229 puan) tarafından
Canim ac birakmayi denedin mi 1 ogun mesela oglen corba yap yemezse baska bisey verme, aksama da ayni corbayi teklif et.
(4,229 puan) tarafından
Canim kinder daha zararli, en az 3 yasina kadar o tarz seyler vermemen lazim, hatta hic yemeseler daha iyi. Benimki de 25 aylik daha hic bilmez. Kuru kayisi,incir ,uzum falan veririz genelde.
(4,229 puan) tarafından
Unutturmaya bak canim, ben hic almadim o sebeple markete gidince istemez. Bisey isterse de senin icin uygun degil diyorum. Zaten yanimizda da yemesi icin biseyler oluyo onlarla oyalaniyo.
Unuttur yani bilmemesi daha iyi.
(59 puan) tarafından
Yemiyor ki canm onları bı tek Antep fıstığı ceviz badem fındık oda arada ikişer tane anca çok nadir keşke yese de alsam tamamen kesicem canm abur cuburu çok sağol yorumların için:)
(59 puan) tarafından
Unutturucam canm sabır taşı süreyim bide ondan çok tiksiniyo bı kere ağzına deysin daha istemez
(48,683 puan) tarafından
pilava sür iste
-Reklam-
0 oy
(10,039 puan) tarafından
Zor bacım ya Allah yardimcin olsun
(59 puan) tarafından
Sağol kuzum
0 oy
(3,607 puan) tarafından
Vallahi yemeyen çocuk zor ya tırnağım olsa başımı kasicam 
(59 puan) tarafından
Hem de çok zor canım çok yoruyor bni zatn hiperaktif yerinde durmuyor bide yemek yemiyor habire delirtiyor bni
0 oy
(1,191 puan) tarafından
Benimkide 28 haftalik 9.5 kilo boyuda minicik süt içmeyi yemeğe tercih ediyor yemekle arası yok
(59 puan) tarafından
Anne sütü mü inek sütü mü canım bn gündüz kestim memeyi gece veriyorum yoksa hepten yemiyodu memeyi emicem diye gündüzleri
(1,191 puan) tarafından
Inek sutü kuzum benim göktuğ 6 aylıkken bıraktı memeyi
(59 puan) tarafından
Bizimki hala hiç görmemiş gibi emiyor geceleri bıraktıramiyorm valla ısırıyor memeyi çekince
(1,191 puan) tarafından
☺️memeci minnoş
(59 puan) tarafından
Hahaha Ayn canm :))
0 oy
(19 puan) tarafından
Bu yaşlarda seçici oluyorlar benimki de 2 yaşında oda pilav bağımlısı çorba kesinlikle içmez ama ben pilavın yanına bir şeyler yapıyorum köfte mesela sulu yemek yada mesela sulu yemeğin suyunu pilavin üstüne döküp öyle yedirsen yemez mi birde pilavı kemik sulu tereyağlı falan yap kemik suyu boy uzamasına kemiklere falan iyi geliyor birde çinko çok güzel iştah açıyor benimkinin iştahı iyi de yemek seçiyor işte birde şey var mesela sabah kahvaltilik hazırladım ya tabak diyelim onu bitirmeden başka bir yemek verme önce bu tabak bitecek sonra istersen pilav yaparım de bir süre aglayacak aç kalacak ama bir şekilde kabul ediyorlar zor aç oldugunu bilip de durmak ama dayanmak gerekiyor Allah yardımcın olsun birde emziriyorsaniz kesin ona güvenip de yemiyorlar
0 oy
tarafından

Seni en iyi ben anlıyorum 3 yaşında kızım 10 kilo Sabah kahvaltı yapmaz ne olursa olsun öğlen acıkır sadece meyve yer akşam da ne yapsam iki üç kaşık bazen hiç yemez :(

(59 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun canım:((
0 oy
(2,092 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun gerçekten yemeyen çocuk çok zor benimki 25 aylik hep bisekilde oyalayarak yediriyorum telefon asla vermem diyen ben yemek yedirene kadar bazen veriyorumda.

Bütün yemeklerine ilikli et suyu koyuyorum pilav bile yese bu şekilde yap.
(59 puan) tarafından
Sağol canım koyuyorum ama eeğgğ diye geri çıkarıyor
0 oy
(2,895 puan) tarafından

Peki başka sevecegi bir şeyler denedin mi mesela muz çoğu çocuk sever ezip içine irmik yogurt vs koysan 

Yada pilavın yanına yogurt bir kaşık pilav bir kaşık yogurt yemezsen pilav da yok desen  
(59 puan) tarafından
Muz günde bı tane yiyo cnm irmikli yoğurtlu hayatta yemez ama pilavın yanında ayran içiyor yarım bardak yoğurt yemiyor ama ayran cacık içiyor ek gıdaya geçtiğimden beri böyle hayatta yemez karışık şeyler ek gıdaya geçtiğinden beri hep böyle yemeye hiç yüzü yok
0 oy
(3,877 puan) tarafından
Ay canm kılpsu cok düşük değil mi? Yanlıs anlama benım 6 aykıkmoğlum 9.200  30 aylk da kjzım vsr onu gectm yani doktor şimdiye kadar bıseyy demedi mi. Pirinç yıyıp durması iyi bısey değil ama kilo aldırır aldırmaz mıki. Sadece pirinç mi istiyor benım kız da karbonhidrat agırlıkkı sever latates pilav makarna poğaca felan ama çeşitli seylerı sever 
(59 puan) tarafından
Oğlumda gelişim geriliği vardı canm anne karnından beri hala da endokrine falan gidiyorm ama herşeyi noraml birsuru test film çekildi genetik yani kısa boylu zayıf eşim tarafıda öyle doktor normal kilosu boyu biraz kısa oda genetik zatn dedi
0 oy
(3,246 puan) tarafından
Benim oğlum da öyleydi emiyor diye yemezdi asla bişey. Zamanla düzeldi d vitamini düşükse o da yapar demişti benim doktorum demiri de düşüktü onları da kullandık bu aralar iyi çok şükür. 3 buçuk yaşında 13 buçuk kilo. Mesela makarna pilav yapacaksan et suyuyla pişir. Pilavın içine et veya tavuk didiklesen yemez mi. Veya köfte kızart pilavın yanına tabağı süsle pilav saçları olsun köfte gözleri havuç burnu falan diye oyun kurarak yedirsen. Yemeyen çocuk çok zor ben çok uğraşırdım oyun oynatarak veya kitap okuyarak oyalarken verirdim ağzına. Bi de net tavırlı olmanız lazım evde pirinç yok kalmamış bu var dersen ağlar ama olmadığına ikna olursa mecbur yiyecek 
(59 puan) tarafından
Kemik ilik suyu katıyorum tadı değiştiği için biliyor canm yemiyo hepsini denendim eeğgğ diyo çıkarıyor geri kofteyide arada yerse oda yarim canm bitirmiyo bile sabır taşı deydiricem birazcık pilavina tiksinir belki memeyi öyle bırakmıştı
(3,246 puan) tarafından
Bu sefer onu da yemezse ne olacak aç mı kalacak
0 oy
(173 puan) tarafından
Canm vitamin ve balık yağı denedin mi 
(59 puan) tarafından
Doktor supraktin şurup d vitamini falan verdi ama hiçbir işe yaramıyor cnm
(173 puan) tarafından
Üzüldüm canm bir de onun da sana yardım ederek birlikte hazırladığınız bir şeyi yedirmeye çalış belki bu şekilde hoşuna gider. Benimki köfte yesin diye oyun hamuru kalıbı ile çiçek köfte yapıyoruz sonra ben kızartıyorum tabi çok hoşuna gidiyo. Tavuğu da ilk bak tavuklu sakız diye yedirmistim
0 oy
(27 puan) tarafından
Küçük bir sofra serin , ne yemesini istiyorsanız sofraya bırakın,  ama hiç müdahale etmeyin kendi yesin gelir gider bakar oturur yer umut ediyorum
(59 puan) tarafından
Oraları hep dağıtır oyun yapar cnm yine yemez ki öyle böyle inat değil çok pis huyu var babası kılıklı
0 oy
tarafından
Canim benim oğlumda ayni bahsettigin gibi sabah kahvaltıda bile pilav yap diyor 4 yaşında 15 kilo eskiden çorba vs severdi son zamanlarda onu bile yemiyor bilmiyor ne yapıcaz Allah yardımcımız olsun yemeyen çocuk çok zor 
(59 puan) tarafından
Ayn canım Allah yardımcımiz olsun gani gani de sabır versin bizlere inşllh
tarafından
Aminn ❤️
0 oy
(13,702 puan) tarafından

Ne kadarr da benm oğlum :blink:

Pirinç pilavı yiyo sürekli 

(59 puan) tarafından
Yalnız değilmişim:)) Allah yardımcımız olsun canım
0 oy
(5,361 puan) tarafından
Benm kızımda üç yaşında makarna patates mısır patlatmasi hergun yiyor bunları başkada falza değil ucundan ucindan
(59 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun canım
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Ben çareyi telefonla yemek yedirmekte buldum. Yoksa benimkide patatesle yaşayacak. Sizinki emiyor mu bilmiyorum ama benimki emmeye güveniyor. Normalde tv telefon açmıyorum ama yemek yerken izliyor maalesef
(59 puan) tarafından
TV da açık ama yemiyo gündüz memeyi kestim canm bı kaç ay oldu sadece gece emiyor
0 oy
(8,926 puan) tarafından
Köfte filan yemiyo mu. benim oğlum da 28 aylık pilav makarna patates kızartması yiyo. Ama adana kebap yada köfteyi filan sever. 
(59 puan) tarafından
Yarım anca yiyo canm oda arada

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 227 göst.
26 Aralık 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde tugra0606 (15 puan) tarafından soruldu
+1 oy
10 cevap 538 göst.
31 Ocak 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Nnnnnn (226 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 209 göst.
0 oy
38 cevap 803 göst.
3 Ağustos 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,964 soru

11,374,364 cevap

34,857 kullanıcı

...