0 oy
527 göst.
Diğer kategorisinde (256 puan) tarafından
Ya bazen instagramda falan görüyorum sobayı seviyorlar özlüyoruz falan diyolar 8 senedir sobalı evdeyim ne külü bitiyor ne isi soğukta kova doldur bazen tutmaz ona uğraş temizle yak herşeyi ayrı dert tamam sıcak su üstünde yemeği de bazen yaparım ama tek oda sıcak diğer odalara çocukları çıkaramıyorum donuyoruz odanın kapısını sürekli açtıkları için oda buz gibi oluyor bi ben mi sevmiyorum ya hayırlısıyla doğal gazlı ev çıksa diye dört gözle bekliyorum insanlar nasıl seviyorlar hayret ediyorum gerçekten 

48 Cevaplar

0 oy
(163 puan) tarafından
Bende sobalı evdeyim ama doğalgaz gibi temiz güzel değil kiri hisi ne kadar temizlik yapilsada boş 
-Reklam-
0 oy
(933 puan) tarafından
İnsanoğlu işte yaz gelse kişi ister, kis gelse yazı ister. Soba varken dogalgazi ister, dogalgaz varken sobayı ister. Derdi çekmek istemezler ama sefa sürmek isterler :)
0 oy
(11,081 puan) tarafından
Sobalı evin tek artısı üstünde pişirdiğin yemekle kestanedir. Gerisi fos. Pisliği bitmez uğraşı bitmez, çok zor. Zehirlenme korkusu da ayrı bela. Soba kurmadım klima aldım pişman değilim. Her türlü tek oda ısınıyo zaten. En azından pisliğini çekmiyorum uğraşmadan tek tuşla ısıtıyorum odayı. 

Keşke benim buraya da gelse doğal gaz. Her oda sıcacık, sabahları yüzünü yıkamak bile keyif verir insana sıcacık suyla. Çocukları banyo yaptırsan üşüdü hasta oldu derdi yok. Benimkiler tek odada durmuyo mesela illa çıkıyolar bi sıcak bi soğuk hasta oluyolar. Yaa ayıp kaçacak belki ama insan kışın tuvalete gitmek istemiyo soğuk diye. Annemin evi doğalgazlıydı tuvalet bile sıcak. Daha nolsun. Evet çocukluğumuzda güzel geliyodu ama biz akıllı çocuklardık. Çıkma dediyse anne çıkmazdık odadan. Soba ellenmez biliyoduk. Ben soba kursam her gün bi çocuğum yakar kendini yapıştırır sobaya. Bilerek yapmasa bile oynarken düşüverir üstüne. Nasıl dolmuşsam bu konuya, yazdım da yazdım :D daha da yazacak çok şeyim var aslında ama yeter neyse.
0 oy
(271 puan) tarafından
Valla 18 yıldır sobalıyım tmm soba cok guzel ısıtıyor yandımı miss ama  cocuklar var rahat olmuyor diğer yerler buz orlarıda artık ısıtıcıyla ısıtmaya çalışıyoruz 
0 oy
(217 puan) tarafından
Sobanın ezizeti çok Bir de sadece bir yer ısınıyor ama o da ne ısınma ya gümbür gümbür yanıyor maşallah. P bazen diyorum şimdi burada bir soba olsa da gümbür gümbür yansın yanına yatsam ısınsam. Sobalı evde büyüdüm aman odadan çıktın mı tir tir titrerdik buz gibiydi
0 oy
(1,462 puan) tarafından
İlk evlendığımde sobalıydı evım allah ben düşündükce şükrediyorum o günleri ne zordu ya cocuklar bebekken dahada zordu. Sönmeden odun at kömür at bi sönse gece yarısı yakmaya çalış yakmazsan ev buzene olur hasta olurlar emzırmeye vea mama yapmaya kalktıkca sobaya odun atardık eşimle.  İki üç kova doldururdur ki sabah doluyu heöen koyem üşümeden dursunlar. Sonra dogalgaza gectım ay dedm allaha şükür ne sönme ne tüteme nede yakamama derdi var. Rabbim sanada en yakın zamanfa nasip etsın. 

Bu özleyenler bu zorlukları bilmediği için özlüyoruz diyolar bence bu özlencek bişy değil 
0 oy
(2,869 puan) tarafından

O köy hayatı güzellemesi yapanların çoğu, şehrin göbeğinden kopamayan tipler olur genelde. Ya da 2 tane kahvaltılık olan, geçim sıkıntısı yaşanan köy sofrasını ay samimiyet diye güzelleyenler kahvaltıyı havyarsız yapmayanlar oluyor genelde. Tamamen kendi hayatlarını göze sokmak için yaptıkları bir davranış, çünkü o kadar özeniyorlarsa gidip hem köyde hem de sobalı bir evde yaşayabilirler. :) Kimse kusura bakmasın ama, ne sobaya ne köy hayatına kendi adıma katlanamam ben.

0 oy
(7,685 puan) tarafından
Kısa Bi dönem sobalı evde oturduk sonra o eve de dogalgaz geldi ve kesinlikle dogalgaz bence

İlgili sorular

0 oy
28 cevap 315 göst.
6 Kasım 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 401 göst.
19 Mart 2021 Diğer kategorisinde Yagmur1265 (3,055 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 180 göst.
19 Mart 2021 Diğer kategorisinde Yagmur1265 (3,055 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 189 göst.