0 oy
519 göst.
Diğer kategorisinde (250 puan) tarafından
Ya bazen instagramda falan görüyorum sobayı seviyorlar özlüyoruz falan diyolar 8 senedir sobalı evdeyim ne külü bitiyor ne isi soğukta kova doldur bazen tutmaz ona uğraş temizle yak herşeyi ayrı dert tamam sıcak su üstünde yemeği de bazen yaparım ama tek oda sıcak diğer odalara çocukları çıkaramıyorum donuyoruz odanın kapısını sürekli açtıkları için oda buz gibi oluyor bi ben mi sevmiyorum ya hayırlısıyla doğal gazlı ev çıksa diye dört gözle bekliyorum insanlar nasıl seviyorlar hayret ediyorum gerçekten 

48 Cevaplar

+5 oy
(866 puan) tarafından
Valla canım sobayı gerçekten özleyen gider sobalı evde oturur. Boş dugusallık yapıyolar bütün odaları sıcacık doğalgazlı evde oturup soba şöyle güzel böyle güzel diye güzelleme yapıyolar. E madem öyle git sobalı evde otur. Soba kovası doldurmak bile gelmez ellerinden.
-Reklam-
+1 oy
(7,256 puan) tarafından

Sobadan vazgeçmem hayatta doğal gaz ısıtmıyor beni:D

(250 puan) tarafından
Ya kışın eziyet gibi bir odaya yatak yap topla buz gibi mutfakta yemek yap çocuklar odadan çıkamıyor üşüdükleri içit bana göre tam bi eziyet
tarafından
+++++ fatocan al benden de o kadar sobayı öcü gibi görenlere ne demeli ☺☺☺
(7,256 puan) tarafından
Ay kız soba candır hele onun üstünde pişen yemek oooo
+1 oy
(994 puan) tarafından
Doğalgazlı evimiz daha demin eşim sobayı özledim yok onda pişen yemektir çaydır vs diye sıralıyordu :)) aslında özlem duyduğumuz bence soba değil sobalı evlerde ailemizle yasadigimiz o sıcak anlar o samimiyet 
(250 puan) tarafından
Aynen öyle kurtulmak için dua ediyorum kış gelsin hiç istemiyorum :(
(994 puan) tarafından
Tabiki çok zor sıcak su derdi ayrı diğer odalar ısınmaz ayrı bulaşık yıkamak suya tutmak bile eziyet olur
+1 oy
(3,004 puan) tarafından
Ben de sobaciyım aşırı derecede 
(250 puan) tarafından
Anladım canım herkesin fikri tabi
tarafından
Gel Kız Nuray misafirim ol bacım ☺ herkes ısıtmaz demiş benim evim sobalı eminim o doğalgaz kullanıp derecesini yükseltmeye kıyamayan bir çok insandan daha çok sıcak benim evim ☺☺ gece bile yaniyor hiç söndürmüyoruz her yer aynı sıcaklıkta salonda kurulu kömür de kullanmiyoruz hep odun ve miss gibi banyo da kazanli soba şofpene bağlı onu da kışın hiç söndürmeyiz her yere sicak suyum gidiyor tezgahta banyoda lavaboda el yikadigimiz yerde yani bu sobayı öcü gibi görenlere şaşırdım açıkçası ☺ sobam kovali da değil tepsili altta tepsisi var külü oraya dökülüyor günde bir defa çıkarırım tamamdır miss gibi ☺
(230 puan) tarafından
Benim evimde sobalı ama büyük bir ev ve mecburen bir odada yanıyor soba diğer yerler gerçekten soğuk yalıtımı da yok evin bazı evlerde güzel ısıtıyor olabilir ama herkes icin geçerli değil o soba öcü değil ama zor gerçekten
0 oy
tarafından
Doğalgaz kesinlikle soba bir odayı ısıtıyor doğalgaz ise evin her yerini
tarafından
Aynen öyle ben doğalgazli evde büyüdüm kaynanayla aynı eve oturdun soba vardı ve benim yatak odamda yoktu sabaha kadar buz kesiliyorduk şimdi kendi evimde doğalgaz var ohh misss gibi
(368 puan) tarafından
Doğal gazlı eve soba kurmayı düşünen ben :D
(4,106 puan) tarafından
Kiz sobayi ozluyoruz diyenler nasi bise . Dag evi olur dinlenmelik haftasinluk kacacagi. Sobasi kuzinesi falan nostaljik yada şominesi falan. Oyle bir hayat yasayan sobayi ozler:)) hergun kuli isi pasi ile ugrasan sobayi ozlermi hic:)
(368 puan) tarafından
Ben sobalı evdede oturdum yıllar önce ama gerçekten çok arıyorum sobanın o sıcaklığını ailemle etrafında kurduğum o sofrayı akşam olunca oğlumun çaydanlıkta kaynayan suyun izleme sevdası çocuklarımı dibinde yıkadıgım günleri çok özlüyorum şimdi herşey konforlu ama o zevki vermiyor bide bebeklerim var hep üşüyorlar gibime geliyor üst kata bı soba atmayı düşünmüyor değilim hani
tarafından
Kesim katılıyorum birden sıcacık oluyor evin içi kemiklerin ısınıyor ama o kadar bı tuvalete banyoya giriyorsun donuyorsun mutfakta yemek yapana kadar buz tuyyorsun
0 oy
(4,220 puan) tarafından
Her ikisnin de kullandim tabiki doğalgaz hele çocuk varsa
(250 puan) tarafından
Dimi ya rabbim hayırlısından banada nasip etsin inşallah :(
0 oy
(735 puan) tarafından
Sobalı ev tabikide güzel oluyor ama doğalgaz heryeri ısıtıyor daha iyi. Bide kömür parası çok pahalı. Doğalgaz çok gelmiyor komure verceğin parayı  ona veriyosun 
(6,205 puan) tarafından
6 bin mi verdiniz kaç ton aldınız ki baya ucuz
Biz 22 bine aldık 2 ton
Yeşil torba iyi kömürlerden
(250 puan) tarafından
1 ton kırmızı torba sanırım iyi değil çünkü akşamdan beri eziyet çekiyorum tutmadı bi türlü sinirim bozuldu uykum var soba bekliyorum :(
(6,205 puan) tarafından
Yeşil torbalardan alın canım Tayyip kömürü diye de yazıyor üstünde onlar çok iyi hatta külü kalıyor ya diyelim içinde küçük küçük taş gibi onları ıslat getir at yanmamış halinden daha iyi yanıyor
(250 puan) tarafından
A öyle mi almış bulunduk ama bunu artık bu sene böyle idare edelim dediğini bi deneyeyim sabah
(6,205 puan) tarafından
Sizin torbalar yanar mi bilmiyorum canım ama bizim aldığımız kömür öyle öyle toprak gibi olan değil de içinde kersek gibi kalanlar iyi yanıyor ıslatinca hafiften
Sen gündüz dene ama az dene bakalım onlar da yanıyor mu
0 oy
(5,752 puan) tarafından
Soba çok güzel ısıtır yalan yok ama tek bir odayı. O güzellemeyi yapanlar, onun sıkıntısını bilmiyorlar. 

Kömürüydü, pisliğiydi, tütmesi falan sıkıntı. Davulun sesi uzaktan hoş gelir. 

Doğalgaz çok çok iyi, bir de yerden ısıtma ise tadından yenmez 
(250 puan) tarafından
Aynen öyle canım.:(
0 oy
(2,227 puan) tarafından
Dogalgaz isterdim ama yıllardır izmirin göbeğindeyim daha yeni kac ay oldu dogalgaz geleli ben soba kullanıyorum birde klima aldık yeni bu sene idare edicez yine seneye nasıp olursa dogalgaz çekmeyi düşünüyoruz soba candır ama heryeri ısıtmıyor maalesef 
0 oy
(2,235 puan) tarafından
Köy çocuğuyum ama sekiz senedir öyle bir alışmışım ki sobali evde yapamam ben ya  iş zaten bitmiyo bide sobayla uğraş dur 
0 oy
tarafından

Kesinlikle doğalgaz li ev 

0 oy
(3,609 puan) tarafından
Doğalgaz kesinlikle canım sobalı zor 
0 oy
(12,818 puan) tarafından
Sobayı bende özlüyorum ama başkası yakmışsa kestane pişirmeye kahve yapmaya patates közlemeye sadece :) her gün doldur boşalt yapsalar arkalarına bakmadan kaçarlar 
0 oy
tarafından
Tabiki dogalgaz sobanın pisliği çok yaa hem tek oda sıcak oluyor diğer odalar buz odunu kömürü uğraşılmaz 
0 oy
(3,610 puan) tarafından
Ben rahatıma düşkün biriyim. Mis gibi doğalgaz. Sobalı evden nefret ederim soba güzellemesi yapanları da hiç dikkate almam. Kolay mı soba çok zor çok
0 oy
(3,345 puan) tarafından
Doğalgazlı evde soba kullanan ben ayrilidi☺️doğalgazın pahalı oluşundan değil tamamen alışkanlık kuzum ne eşim ne ben vazgeçemiyoruz sobalı evde büyüdük ikimizde aliskiniz sobaya pattiz soğan atmaya üstüne caydanlikla su koymaya popomuzu devirip önüne yatmaya
tarafından
Kız Konyalı misin pattiz deyişinde bı konyalilik seziyorum bide yanına popo devirip yatmak:D bende konyaliyim doğalgazlı eve soba kurdum 1 hafta oldu dün kovayı doldurdum yaktım yaninada bı yattım ohhh
(3,345 puan) tarafından
Ahaaaa hemşerim yaaaaa nasilda keyfimize duskunuz ama deelmi:)))))>
tarafından
Aynen öyle:D
0 oy
(6,954 puan) tarafından
Davulun sesi uzaktan hoş gelir misali onların ki kesinlikle ve kesinlikle doğal gaz keyfini sürüyorsun mis gibi. 
0 oy
(2,870 puan) tarafından
Özlüyoruz diyenler çocukluğundan hatırlıyor kesin onun zorluğunu bilmezler yani 

Dogalgaz tabi
0 oy
(3,459 puan) tarafından
Fakir edebiyatı yapamıycam sobalı evde buyudugum için zorluğunu biliyorum tabi ki doğalgazlı ev 
0 oy
(48,531 puan) tarafından
sobali evde doğdum büyüdüm ben cok usuyen biriyim kışı da sevmem Allah bu rahatligimi aratmasin kışın duş almak gece gidip uyumak tuvalete gitmek iskence gibi geliyodu Allah sana da nasip etsin insallah 

İlgili sorular

0 oy
28 cevap 314 göst.
6 Kasım 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 400 göst.
19 Mart 2021 Diğer kategorisinde Yagmur1265 (3,053 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 179 göst.
19 Mart 2021 Diğer kategorisinde Yagmur1265 (3,053 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 187 göst.