0 oy
79 göst.
Diğer kategorisinde (1,268 puan) tarafından
Arkadaşlar sabah sut sağıp dolaba koydum, bir de şimdi sağdım. İkisi de az birleştirip ısıtıp bebeğime versem bir şey olur mu? Farklı zamanlarda sağdım ya.

4 Cevaplar

+1 oy
(306 puan) tarafından
Aynı gün sağılan anne sütünü birleştirmek mümkün. Ancak bunu yaparken sütlerin sıcaklığı birbirine yakın olmalı. Buzdolabından çıkardığınız süte yeni sağdığınız sütü eklemek pek doğru değildir. Eğer aynı gün sağdığınız sütleri birlikte depolamak istiyorsanız önce yeni sağdığınız sütü buzdolabında soğutmanız önerilir.
-Reklam-
0 oy
(1,268 puan) tarafından

Birisi yardım etsin :D

(306 puan) tarafından
Aynı gün içinde sağılan sütü karıştırabilirsin bi yerde okumuştum
0 oy
(4,146 puan) tarafından
İkisi de aynı ısıda olmalı canım dolapta bekleyenle yeni sapdığını karıştırmamalısın bende uzun süre sağım yaptım eziyetti resmen Allah yardımcın olsun ne kadarlık bebiş 
(1,268 puan) tarafından
9 günlük :)
(4,146 puan) tarafından
Ooo maşallah ya tazecik bebeymiş süt kokulu yavrum benim mistir o şimdi ☺️
 sağlıkla güzellikle büyüt insallah ❤️
Ben o zamanlarda aklıma estikçe sağım yapardım sadece sütüm bebeğe kalsım diyordum çünkü o zamanlar sürekli memedeydi zaten ne zamanki 4.ay atağında meme reddi oldu o zaman düzenli sağıma başladım ayy neler çektim ya şimdi senin postunla o anlarım hortladı gözümde nolur hiç bir bebe memeyi reddetmesin amin ☺️❤️
0 oy
(3,051 puan) tarafından
Normalde tavsiye edilmiyor mesela sabah ile akşam arasındaki sütlerin içeriği farklı olurmuş. Ama çok sorun teşkil eder mi etmez ben şahsen sabah sandığım sütü 3 4 saat sonra veririm. Ama birleştidiğin 2 süt aynı sıcaklıkta olsun. Yani sicak yeni sağdığın sütü bile dolapta soğuk olan sütü birbirine katma. Önce dolaba koy soğusun sonra birleştir. 
(1,268 puan) tarafından
Tamam öyle yaptım

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 121 göst.
0 oy
2 cevap 61 göst.
16 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Esra durceylan (7 puan) tarafından soruldu
+1 oy
3 cevap 81 göst.
28 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy