0 oy
120 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (299 puan) tarafından
Merhabalar kızlar. Sorum yukarıda.

Hemen hemen her emzirmeden sonra emzirdiğim göğsümü sağıyorum. Mastite bu şekilde çare buldum. Sağılan sütün buzdolabında 3 gün bekleme süresi var ya. O şekilde sağdıkça biriktiriyorum. 3 gün dolana kadar da buzluğa kaldırıyorum. Doğru mu yapıyorum sizce? Bu şekilde biriktirmek yanlış mı? 

4 Cevaplar

0 oy
tarafından
birleştirdigin sütlerin ısısı ayni olmalı  yoksa bozulur 
(299 puan) tarafından
Aaaa soğuk ile soğuk mu birleştirmeliyim mesela? Bilmiyordum
tarafından
tabiki..  dolaptakinin uzerine yeni sagdigini sakin hemen ekleme bozulur oyle yaptıysan da üzülerek söylüyorum ki atmalısın sütleri
(299 puan) tarafından
Ayy ben öyle süt kullandım da ama :( bundan sonra dikkat ederim. Eltim ebe. O da öyle yaptığımı gördü ama yanlış olduğunu söylememişti
tarafından
bir zarari olmadi degilmi bebise
yani tekrar arastir kuzum benim bildiğim bu şekilde
(299 puan) tarafından
Bebeğe bir zararı olmadı canım
-Reklam-
0 oy
tarafından
diyelim şimdi sağdın bide akşam sağdın ikisini bir poşete koyma ayrı ayrı koy kullanmıyorsan direkt buzluğa at dolaba koyup 3 saat bekletme boşuna 
(299 puan) tarafından
Canım çok çıkmıyor ki o kadar, poşete koyacak kadar yani. Emzirmeden sonra sağdığım için çıkan 10-20 cc bir şey. O yüzden biriktiriyorum
tarafından
ama ayrı zamanlarda sağdığın sütü aynı yere koyamazsın sıcaklığı farklı oluyor bozuluyor öyle
(299 puan) tarafından
Anladım canım
0 oy
tarafından
Zehirlenme yapabiliyor. Her sagdigini ayrı saklaman gerek. Üst üste koyma. 
(299 puan) tarafından
Ben direk hepsini atayım bari ya. 10-20 cc için de poşete koyulup kaldırılmaz ki
tarafından
Isıları aynı olan sütleri birlestirebilirsin. Öğlen sagdim attın buzdolabına aksam sagdigina ona ekleyemezsin.
(299 puan) tarafından
Teşekkür ediyorum canım
0 oy
(3,695 puan) tarafından
Isısı aynı olan sütler birlestirilebiliyormus ben de internette böyle okumuştum canım oğlum yoğun bakımda yatarken ona süt gönderiyordum ilk zamanlar sütüm az olduğu için biriktirip gönderiyordum o zaman öğrenmiştim.
(299 puan) tarafından
Teşekkür ediyorum canım

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 79 göst.
30 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Yenianne_tugce (1,267 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 61 göst.
16 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Esra durceylan (7 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 59 göst.
12 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Prensannesiii90 (592 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 68 göst.

378,095 soru

11,316,772 cevap

34,761 kullanıcı

...