+1 oy
67 göst.
Aile kategorisinde (696 puan) tarafından
Merhaba anneler. 8. Aydan merhaba. Öncelikle tavsiyelerim desteksiz bebek sahibi olacaklara olacak benim zorlandığım şeylerden ve çözüm bulduğum şeyleri yazacağım buraya belki birinde işe yarar. İlk zamanlar biraz zor oluyor ne yapacağını bilmiyor insan korkuyor çıkmazda hissediyor bu bir süreç ve hepsi geçecek. Ne olursa olsun önceliğin bebeğin ve kendin olsun. Kendine iyi bak ki bebeğinede iyi bakabil. Yemene içmene dikkat et evet zor olucak belkide sabah kahvaltısını akşam ediceksin ama herşeyi yoluna koymak senin elinde. Mesela akşamdan kahvaltı tabağı hazırla kendine streçle sabah hazır kahvaltın olur bebeğin ilk uykusuna yattığında hemen kahvaltını et. Bebeğin uyuduğu sürece uyu ilk zamanlar enerjiye çok ihitiyacın olucak belli bir süre bırak evin pis kalsın herşeye yetişmeye kalkma. Yemeklerini fazla yap 2 gün ye. Kendini iyi hissetmek için çabala evi toparlamak için değil. İlk 4 ay benim için çok zordu uyumayan hep ağlayan bir bebeğim ve yalnız bırakılan bir ben vardım. Ama çok şükür şimdi herşey yolunda bebeğim hareketlendi bazen kendi kendine oyunlar oynuyor ben yanında uzanıyorum. Ağlamaları azaldı ve uyku düzeni oturmaya başladı. Temizliğimi yapıyorum yemeğimi yapıyorum birlikte yemekler yiyoruz asla aç kalmıyoruz. Hiç geçmeyecek dediğim o aylar şimdi mazide kaldı. Birde emzirme konusu var. İlk zamanlar şiş olan göğüsleriniz daha sonra terbiye olucak ve yumuşayacak sanki sütünüz yokmuş gibi gelicek bu sizi yanıltmasın. Doktorunuz size yeterli diyorsa sütünüze güvenin. Ben çok ağladım öyle sütüm yok diye ah ah kalbimmm hatırlayınca gözlerim doldu. Halbuki var yani cocuk kilosunu gayet alıyor sadece seni fazla emmek istemiş diyorum kendime. Saatlerce mememden ayrılmadığı zamanlar bu cocuk aç aç diye kendime kayınvalidelik yapmıştım aylarca... kısaca özetlemem gerekirse, bebek uyuduğunda dinlen veya yemek ye , zevk aldığın şeylere vakit ayır, sütünden ve kendinden şüphe etme ve bebeğini tanımaya odaklan diğer insanları boşver....

1 cevap

0 oy
(680 puan) tarafından
Ne güzel yazmişsiniz .Bende bunlari yaşadım.. Herşeyin başi sabır !! ♥️
(696 puan) tarafından
Gerçekten öyle
-Reklam-

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 309 göst.
+2 oy
10 cevap 279 göst.