0 oy
213 göst.
Aile kategorisinde (658 puan) tarafından
Kaynanam hep eşimi arayip evdemisiniz size gelecem der hatta eşim çalıştığı zamanlar bile eşimi arayip söyler. Eltimde kaynanamla yasiyo kızının doğum günleri oldugunda eşimi arayıp gelin diyo ben takmiyodum normalde ama bu sıralar takmaya basladim diğer eltimde ona değil eşini davet ettiler yemeğe diye gelmemişti ben gitmistim

16 Cevaplar

0 oy
(7,450 puan) tarafından
görümce yapıyo bunu gelceği zaman eşimi arar annesi tek başına gelemez bize ilaki alıp gelmemiz gerekiyo onun icin pek kobul etmiyom
(658 puan) tarafından
Senin tepkin nasıl oluyo peki fark etmez mi diye düşünüyorsun yoksa niye beni aramadı diye soyleniyomusun eşine
(7,450 puan) tarafından
takmıyom bile canım kendi hatası
-Reklam-
0 oy
(4,216 puan) tarafından
Benim eş tarafı hep öyle yapardı geldiklerinde söylerdim gelirken beni arayın diye tepki verdikçe azaltırlar sonrada onlardan çok uzağa taşındım artik telefonda bile görüşmuyorum eşimde aynj şekilde kafam rahat böyle çok şükür
tarafından
Ben hayatta ilahi adalet diye birşeyin olduğuna inanıyorum bizimde evlatlarımız var bize aynı şekilde yapılsa agrimiza gitmeyecek mi ?
(4,216 puan) tarafından
Hakettiysem eyvallah
tarafından
Ben bunu inan yargılamak yada seni kötülemek adına söylemedim ben sürekli birşey yaparken öyle düşünüyorum da yani ne bilim ben oğlum eşini de benide saysın herkesi olması gereken yere koysun isterim şahsen oğlum benden vazgeçsin asla istemezdim
(4,216 puan) tarafından
O zaman hem gelinin hemde oğlunun sevgisini ve saygısını kazanmaya çalışan iyi bir anne olmaya gayret göstereceksin herkes kendi değerini kendi belirler bugün de yüz yüze gelsek konuşurum saygida kusur etmem ama inan bana yapmaya çalıştığı şeyleri çok az insan tolere edilebilir ben kendimi evliliğimi çok iyi muhafaza ettiğim için bana düşman olan bir aile var karşımda kıskançlıktan yıkılan ne yapabilirdimki mesafe koymaktan başka
tarafından
Durum o şekilde ise tabi birşey diyemem orası istisna bir durum
0 oy
(583 puan) tarafından
Beni arar canım müsaitsen geleyim yada biseyler hazırlayım sen gel der eşimi hiç aramaz o aramasada ben ararım gel canım sıkıldı diye 
0 oy
(1,278 puan) tarafından
Gitme sende beni arasaydiniz de
0 oy
tarafından
Kaynanamı hep ben çağırırım çok nadir gelmek istediği zaman beni arar sorar eşimi hiç aramaz 
0 oy
(2,920 puan) tarafından
Esim evdeyken eşimi yokken beni arar 
0 oy
(3,426 puan) tarafından
Eşimi ararlar. Ben bunu bi sorun olarak görmüyorum. Benim için bi avantaj. Ben hayır diyemem karşı tarafa ama eşim ailesine rahatlıkla diyebilir. Böylece ben hiç karışmamış oluyorum. Kafam rahat oluyor. 
0 oy
tarafından

Şimdi şöyle kaynım kaynanam kayınpeder gelecekse eşimi araması gerekiyor  

Nasıl benim annem babam abim ailem beni arıyor da geliyor salar eşimin ailesi de eşimi araması bana göre doğru olan 

Ama bir durum olduğunda eltinde seni araya bilir bazı konularda empati yapmak gerekiyor 

Sonuçta biz eşimle bir aileyiz eşimi aradılar davet ettiler buyurun gelin diye o yeterli herkez tek tek aranmaz yani 

Sana muhteşem bir örnek vereyim nasıl düğünler de davetiye dağıtılırken her aile ye 1 tane verilir bir evde 10 kişi varsa 10 unada davetiye veremezsin  yani empati en güzeli 

Dipnot biz eşimle eşimin ailesinin hiç bir davetlerine dahil olmuyoruz 

0 oy
tarafından
Eşimi ararlar bana çok normal geliyor sonuçta oğulları annem de beni arar yada annemlere gideceğimiz zaman annem beni arar gelin diye kaynana da eşimi arar eşim de ben Büşraya sorayım dönerim der yani burda kaynanaya mesaj veriyor ama yine de eşimi ariyorlsr benim için sorun yok oğlunu arasın daha iyi
tarafından
Muhteşem düşünce
0 oy
tarafından
Bizde tam tersi beni ararlar bende eşimin aranması taraftarıyım nedense bilmiyorum 
0 oy
(12,717 puan) tarafından
Gelmez. Yalvar yakar çağirırım kaç ayda bir o zaman da hiç bir şey yaptırmazsam yemek yapar oyle gider . Gün içinde bi kaç kez araşırız yada giderım zaten max gün aşırı bazen her gün 
0 oy
(3,100 puan) tarafından
Yurtdışında kendileri onun için illaki gelince haberimiz oluyor 
0 oy
(2,316 puan) tarafından
İkimizide aramaz gelir pat diye gelir biz sıkıntı yapmıyoruz bazen gelir yoksak geri gider sonra arar geldım nerdeydiniz diye bende yapacak bir şey yok derim yine gel falan derim kapatırım teli 
0 oy
(815 puan) tarafından
Bnm pek umrumda olmaz eşimi aramalrı ne guzel seslerini duymamış oluyorum ama gorumcem yakın bna gelecegi zmn cay koy geliyorm der
0 oy
(406 puan) tarafından
Benim kayinvalidem de öyle bir yere gideceklere eşime arar der hazır olsun şu saatte alicaz  veya size cuma şu kisiler gelecek soyle şunları falan yapsın derdi 

Ama bende tam tersini yaptım dediklerini dedikleri saatte yapmadım alıştılar simdi bana arayıp söylüyorlar 
0 oy
(13,272 puan) tarafından
Kayınvalidemin beni arama huyu yoktur hiç hep benden ilgi bekler görmediği için de yok sayar veya yok saydığı için ilgi görmüyor da olabilir ama genelde eşimi arar eşim evde ise takılmam ama yoksa ve tek başına ağırlayacaksam sorun çıkartırım 

İlgili sorular

0 oy
38 cevap 492 göst.
13 Haziran 2022 Diğer kategorisinde yenigelin24 (301 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 1,078 göst.
4 Kasım 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 282 göst.
0 oy
23 cevap 415 göst.
10 Aralık 2022 Aile kategorisinde Annelikguzel (1,618 puan) tarafından soruldu