0 oy
135 göst.
Aile kategorisinde (162 puan) tarafından
8 aylık oğlum var ev dandini hiç toparlanamıyo dubleks evim. Yukarsı çamasır yıka koy oldu . Çamaşır bulaşık yemek arası gidip geliyorum her istediğimde süpürge olmuyo aşşağısı olsa yukarı kalıyo çocuk uyurken oda. Bütün gün cocukla zaman geçiyo Uyumak dinlenmek zaten olmuyo siz nasıl yapıyorsunuz durumlar nasıl ben mi beceremedim çıkamadım işin içinden. Hamilelikte çalıştım böyle bişey olmadı . Tek bakıyorum birisi gelip bakabilecek durumda yok eşimin evde olduğu saatler yapıyorum Ondada cocuk uyuyo aksi gibi ne yaparsam o oluyo . Rahatsız olmaya başladım artık  düzensizlikten 

5 Cevaplar

0 oy
tarafından
Gece kızım uyurken yaptım hep hala daha öyle. 3 4 gibi yatağa geçiyorum o sırada kızım uyanıyor. Onunla oyalan filan derken sabah 6da yatıyorum. 9-10 gibi uyanıyorum. Arada ruh gibi dolanıyorum ama yine idare edebiliyorum. Normalde de uykuyu sevmeyen biriyim. 2 gün uyumayıp 3. Gün uyumakta zorluk çeken biriyim. 
(162 puan) tarafından
Gece uykusuna dalınca çoğu işi yapıyorum sonra yorgun sabah fix 6 ayaktayım bütün gün uyurken yemek  toplama işleri sobrs uyanıyor kısa uyuyor bide  eski düzeni arıyorum . Uykusuzluğs hiç gelemem ben arkadaşım ama alıştım gecede hep kalkınca
-Reklam-
0 oy
(8,084 puan) tarafından
Başlığa göre cevap veriyorum olmuyorrrr

2 kızım var biri 17 aylık diğeri 3 aylık ve malasef işlerimi geceden yapamaya çalışıyorum uyuduklarında gündüz ful kızlarla beraberim yemek bile eşim gelince yapabiliyorum. 
(162 puan) tarafından
Küçük bebekle zor yani.Eskisi gibi çamaşır yıkandı ütü olsun katlansınm hemen olmuyo boşlukta yapıyorum dediğin gibi gece o işler . Duran bi çocukta değil şaşırdım ne yapcam
tarafından
O kadar oldu mu kız :)
(8,084 puan) tarafından
Oldu canım ❤️98 günlük

Evet canım anca gece oluyor
tarafından
Oyy bol bol kokla miniği. Ne güzel kokuyordur şimdi ❤️
0 oy
tarafından

30 haftalık hamileyim 

36 aylık çocuğum var 
Ev duzenli.bulasik oluyor onuda hallediyorum mesela bir düzen oturrturdum kendine buna çocukta uymaya başladı zamanla uyku konusunda yani çocuğu başta uyku yeme içme hep aynı saatlerde denk getirdim düzenli yemek yemesi gerekiyor zaten yemeği karar verdikten iki üç saat sonra yaparım ben mesela bugün banyo tuvalet  yıkadım dün çamaşır doluydu balkon yıkanmış bugün onları katliyacagim oğlumla.kendime.yemek.yaptum akşama yemeğim  olcak hemen sabah kalkinca ilk isim düşünmek oluyor  öğlen akşama ne yapabilirim 
Yemeği çıkarttım mi tamamdır benim işim 
tarafından
Her gün ev süpürüyor um tabikide banyo tuvalet günlük sirke ile yıkıyorum benim ablatmka istediğim balkonlar kapılar mutfak dolaplarını haftada yapıyorum
(162 puan) tarafından
Valla hepsini aynı günde yapamıyorum maalesef birini yapsam diğeri kalıyo . Bazen cocuğu mama sandalyesine alıp yukarı çıkartıyorum emekliye bıraksam durmaz tek. Başlayıp bitmiyo hemen çocugun uykusu emmesi oluyo . Tebrikler arkadaşım düzen kurmuşsun
tarafından
Teşekkür ederim ama şimdi ikincim gelecek bakalım nasıl olcak yeniden hir düzen kurmak kolay olmuyacak
(162 puan) tarafından
Yani  küçükle biraz zor . Hayırlı olsun sağlıkla alın kucagınıza
tarafından
Onların canı sağolsun eşim bu konuda cok yardımcı bana ev işlerinde o yapar dağınıklığı hiç sevmez
0 oy
(2,769 puan) tarafından
Tek sorunum çamaşırların ütülenmesi, bazen çok birikiyor. Onun dışında gün içinde elbette dağınık oluyor ev, her yer oyuncak ama akşamları yatma faslına geçmeden bütün evi toparlarım sonra oğlumu uyuturum. 
0 oy
tarafından
Bende yalnızım bebeyim 7 aylık evet zorlanıyorum bazen durmuyor ama işlərimi bı şekilde Hall ediyorum gündüzleei fazla iş yapmıyorum bı tek yataklarimizi toplayıp yemek yaparım sonra bebeyime bolca vakit ayırıyorum bir iki saat dışarı çıkarıp gezdirip getiriyoeum sonra banyo yemek oyun derken akşam oluyor akşam onu uyutup evi temizliyorum eşim geç geliyor o gelene kadar temizlik toparlama yeməkdən sonrada mutfagimi topluyorum çamaşırları makinaya atıp deterjanini bile koyuyorum sabah uyanınca makinayı calisdirip kahvaltı faslına geçiyorum 
(162 puan) tarafından
Gündüz süpürge yapıyorum. Kahvaltı toplama vs dışında  ama onun dışında hepsi aynı gün bitmiyo evin büyük olmasından da kaynaklı galiba iki kat aynı gün bitmiyo çünkü cocukla ilgilenmesi de var zaten sabahtan akşama nasıl zaman geçiyo anlaşılmıyo . Emerek uyuyo 1 saate yakın zaman geçiyo emmesi uykuya dalması . Biraz daha büyüyünce kendi zkendine oyun kurunca daha rahat ederim belki

İlgili sorular

+1 oy
38 cevap 683 göst.
18 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 184 göst.
0 oy
9 cevap 135 göst.
7 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Umutsuz_33 (506 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 159 göst.
20 Eylül 2023 Aile kategorisinde Sabahat_44 (0 puan) tarafından soruldu

379,212 soru

11,351,608 cevap

34,822 kullanıcı

...