+2 oy
656 göst.
Diğer kategorisinde (173 puan) tarafından
Ya arkadaşlar burada olsun çevremde olsun kendi yaşadıklarım olsun o kadar çok sinirleniyorum ki neden Bir kadın bir kadına düşman olur ya gelin görümce kavgası gelin elti kavgası Ne bileyim gelin kaynana tartışmaları Yeter ya yeter gerçekten ya neden bu aileler kızlarına dikkat etmezler kızlarını güzel bir şekilde yetiştirmezler bak benim kız kardeşim mesela babam maaşını alıyor kız kardeşimin kız kardeşim kendini hiçbir şey alamıyor dedim kızdım kardeşime dedim böyle bir şey olur mu git al ihtiyacın varsa ihtiyacını gider kılık kıyafet al üstüne başına bir şeyler al Ne bileyim kuaföre git lazere git senin maaşın sonuçta ya ailede kız Ne görürse evlendikten sonra da onu görür ona göre Yaşar görmemiş birisi evlendikten sonra tabii her şeye boyun eğer Yeter artık ya mesela Kaynanalar Kendi kızlarına laf geçiremezler gelinlerine geçirmeye çalışırlar gelinlerine sürekli laf atarlar ya buna bir dur demek lazım ya aslında bu sadece cinsiyet meselesi değil şahsiyet karakter meselesi çok yoruldum ya böyle şeyleri gördükçe inanın üzülüyorum sessiz kalamıyorum Yeter artık bu kadınların çektikleri kadınlar eşinden çekiyorlarkayınpederinden çekiyorlar kayınvalidelerinden çekiyorlar çekmedikleri kimse yok Yeter ya bir salın şu kadınları ya biliyoruz kimse sütten çıkmış ak kaşık değil ama kimse kimseye de karışamaz kimse kimsenin her affedersiniz otu bokuna dahil olup karışamaz

13 Cevaplar

+1 oy
(1,595 puan) tarafından
Kimseye karışmam karıştırmam hayatımı ben kazandım kendimi ben tekrardan ayağa kaldırdım ve yaşadığım şartların hepsini kendim elde ettim öyle dik duruyorum şimdi kimse ağzını açamıyor
(173 puan) tarafından
Yaaaa kıyamam zor Rabb'im kolaylaştırsın inşallah
(1,595 puan) tarafından
Herkesin kolaylaştırsın inşallah burda görünce bazen o kadar kızıyorum ki bı kadın hayatını başka bir kişinin vicdanına bırakamaz bırakmamalı
(173 puan) tarafından
Kesinlikle öyle ama bazı kadınlar var mecburlar nasıl yapacak bilemiyorum ne annesi ne kocası yani ne ailesinden fayda var ne kocasından çok üzülüyorum böyle kadınlara ve maalesef kocalarının evinde kalarak bazı şeyleri boyun eğmek zorunda kalıyorlar dayak yemek zorunda kalıyorlar şiddete maruz kalıyorlar hem psikolojik hem fiziksel yani o kadınların Rabbim yardımcısı olsun inşallah böyle kadınlar nereye gidebilir çoluk çocuklarıyla keşke devletimiz böyle şeyleri bir el atsa da bir ne bileyim bu konuda birçok kişi mağdur keşke bir şeyler yapılabilse bununla ilgili
(1,595 puan) tarafından
El atması gereken mağdur kadınlar değil bence daha o duruma gelmeden iyi eğitim şart ki saygı duymayı bilsin herkes birbirine günümüzde bile var aç pipini göster at oğlum tut oğlum hangini alalım sanan kızları gösterip küçüklükten aşılanıyor cocuklar
(173 puan) tarafından
Ayyy evet o konuda kesinlikle haklısın yaaa maalesef öyle canım
-Reklam-
0 oy
(1,457 puan) tarafından
Bak canım benim kadın kadını neden rahat bırakmıyor biliyormusun cahil insan akıllı düzgün insanı çekemiyor ve elinden gelen herşey yapıyor bunu bilakis yaşadım ve kaynanamla arada konuşurum ama 3 tane görümcem ile konuşmuyorum onlar için saçımı süpürge ettim ben düştügüm gibi ardımmdan denilmeyen kalmadı son şanstı vee kaybettiler 
(173 puan) tarafından
Yani kesinlikle öyle ya daha aklıma gelmeyen bu tür olaylara benzeyen bir sürü olay var yani hangi birini anlatsak yani dünyada her şeyi en çok kadınlar çekiyor çok üzülüyorum ya ister istemez bu çocuklara da yansıyor Yeter artık ya gerçekten o kadar çok üzülüyorum ki abla önemli olan kadının her şeye rağmen dimdik ayakta durabilmesi sürekli her zaman yapıcı taraf kadın olmasın artık sürekli bir şeyleri onarmayı kalp kırmamaya çalışıyorlar ama artık bunu bıraksınlar işe yaramıyor sadece o kişiyi üzüyor yani kendisini üzüyor bundan başka hiçbir şey yaramıyor
(1,457 puan) tarafından
Ayakta durduğun için ezmeye çalışıyorlar ya boş ver baktın huzurunla oynuyorlar sende onların üstüne kırmızı çizgi çek kimseyi takma Allah'ım herkesin gönlüne göre versin hakkımızda ne düşünüyorlarsa Allah'ım misli ile onlara nasip etsin AMİN
0 oy
(12,889 puan) tarafından
Hasetlikten kaynanam evime geldiği ilk gün güle güle oturun demek yerine bu zamanda gelin olmak varmış demişti benim hiç böyle ayrı evim olmadı diye. Haklı birliğe oturmuş kayınvalide kayınbirader üvey çocuklar işi hayatı gercektne zormuş ama benimde sahip olduğum her şey bana altın tepside sunulmadı sonuçta 
(173 puan) tarafından
Valla ne iyi masallah Rabb'im böyle anne babayı başımızdan eksik etmesin inşallah benim ailem kacara evlendiğim için benimle konuşmuyorlar 6 yıl oldu 1 yaşında kızım var bı ara eşimle tartıştım çocuğum yoktu çalışıyordum eve gitmedim çünkü her kavgamizda ben ona kapıyı gösterirken o sen çık diyordu neyse iş çıkışı annesiyle yaşayan arkadasima gittim ama annesi de akrabası oldu memlekete gitmek zorunda kdi ve bende gidecek yer bulamadım oturdum bı bankta ağladım ailem beni hicbi şekilde cagirmadi sahip çıkmadı Allah'tan kuzenime denk geldim onda kaldim eşim çok özür diledi çok peşimde koştu hatta psikyatriye gidip tedavi oldu ve tekrar barıştım çok şükür şuan iyiyiz bana karşı kızıma karşı çok iyi ve çok yardımcı oluyor Allah razı olsun öyle işte ben sadece ailemden yana şanssızım
(12,889 puan) tarafından
Çok şükür. Düzelmiş her şey. Haklısın aile kendi içinde kırgın da olsa ele karşı korumalı çocuğunu geçen gün başka posta yazdım aslında çok anlamayız çok eleştirir babam beni ama korurda. Bu arada eşin kaybetme korkusu yaşadığı için düzelmiş gidecek yeri mi var diye düşünseydi muhtemelen bugün bu kadar mutlu olmazdınız senin adına sevindim hem iyi olmanıza hem dik duruşuna inşallah ailenle de aran düzelir
(173 puan) tarafından
Amin inşallah canım çok teşekkür ederim güzel düşüncen için Allah razı olsun keşke herkes birbirinin kıymetini bilse çok sağol canım biz aslında ailemle barıştık ama büyük abim yüzünden tekrar konuşmuyoruz çünkü abim benim gittiğim zaman beni asla kabul etmedi asla benimle konuşmadı bir ara babamlarla iyi olduk o abim istanbul'daydı biz kocaeli'deydik hani gidip geliyorduk babamla hatta eşim babamlara kredi çekip verdi babam taksit bunu geri ödedi ma ne zaman İstanbul'dan abim geldi o zaman aramız bozuldu ve o günden sonra bir daha hiç konuşmadık yani bizimkiler için en önemli şey para kendi ailem için diyorum para ve erkekler bunlara tövbe haşa tapıyorlar çok zor bir şey ama maalesef böyle şeyler yaşanıyor dediğin gibi önemli olan dik durmak her şeye boyun eğmemek ama çok şükür eşim de ben de iyiyiz çocuğum da var mutluyuz Rabbim herkesin mutluluğunu huzurunu arttırsın inşallah
(12,889 puan) tarafından
Amin canım mutluluk daima bizimle olsun evlatlarımız huzur içinde büyüsün
(173 puan) tarafından
Sağol Allah razı olsun canım cumlemizinkini İnşallah
0 oy
(358 puan) tarafından
Bende cok şey yaşadım ayni evdeydik evden kovuldum resmen simsi de benim oturduğum apartama geldi kaynana her gun yemegini ben yapıyorum şuan kimseyle problem yok herkesle konuşuyorum hakkimi cok yediler
(173 puan) tarafından
Gerçekten yazık yaaa insanlar hangi ara bu kadar kötü oldular
(358 puan) tarafından
Bide 2 cocugun var ve hamileyim.3 defa lekelenmem oldu bel ağrım oluyor sürekli
0 oy
(558 puan) tarafından
Evet çok doğru ama yapılan her kötülük insanın önüne geliyor biliyormusun gerçekten ilahi adalet var ama bu sefer aynı şeyle  sen sinaniyorsun benim annemde kayınpederinin kaynanaisndan huzur görmemiş biri ve şuan ikisi de muhtaç duruma düştüler hiçbir işlerini yapamiyolar altlarına yapiyolar rabbim kimseyi oduruma getirmesin annemde istemiyorum deyip babamla kavga ediyor bende diyorum anne onlar merhametsiz di sen öyle olma yok kadın soğumuş okadar çok şey yassamiski onalra karşı merhamet ne unutmuş ne bilim cnm herkes ne yasattiysa misli misli yaşıyor ona göre yaşamak lazım sanmasinki bu dünya hep böyle bana iyi gidicek Allahu Tealao insanı zulmettigi insanlara muhtaç etmeden canını almıyor 
(94 puan) tarafından
Annen cok haklı kime merhamet ettilerse o baksin annen hakli
(173 puan) tarafından
Aynen öyle canım çok haklısın keşke böyle olmasalar ama buda bı imtihan sonuçta zor çok zor yaaa söylenecek çok şey var ama bazen kelimlere bile biseyleri anlatmaya yetersiz kalıyor
(558 puan) tarafından
Evet ama ben hep Rabbime güvendim o kötü insanalri bile insana muhtaç etmesin gerçekten çok zor bir durum
(173 puan) tarafından
Amin canım inşallah
0 oy
(1,910 puan) tarafından
Çünkü cahillik var Kaynanalar eskiden sevgi gormemisler, gözleri açılmadan evlenmişler ee onlarda kaynanadan çekmiş aynılarını gelinlerine yapıyorlar görümceler anneleri yüzünden öyle annemden gorduklerini uygulluyorlar. Eltilerde yarış tam cahillik yaa valla bir eltim olsa banane ne yaparsa yapsın evine ne alırsa alsın beni ilgilendirmez benim evimde onu ilgilendirmez böyle olması lazım ama bu toplumda yarış var. O yüzden kaynana gorumce elti olaylar vs vs hiç bitmezz 
(173 puan) tarafından
Öyle ama hiç demez mi ben kaynanadan gördüğümü gelinine yapmicam diye onlarda herşeyden önce oğlunun karısı bunun için ona iyi davranması yada böyle bı düşüncede olması gerekmez mi mesela kadınlar niye kaynanaya iyi davranır herşeyden önce Allah için sonra eşlerinin annesi olduğu için öyle değil mi neden aynı şeyi Kaynanalar düşünmez etmez yazık gerçekten yok yok hiç görümce elti kaynana olayları bitmezzzzz
(1,910 puan) tarafından
Tabi ki öyle yüzyillarca sürer bu olay
0 oy
(736 puan) tarafından
Canim kadin kadinin ne zman dusmani oluyor dersen tek diyecegim karsi dusuncelere sahipsen huyuna suyuna fikrine gitmiyorsan sen o kisi icin dusmanlik yapabilecegi bir insan oluyosun .sen kaynanaya kayinbabaya anneye babaya kardese gorumceye yada arkadasa kime olursa olsun.dusuncesinin tam tersi bir dusuncen varsa senden kotusu yok ama onlar ne derse o oluyosa oyle dusuncen degisiyorsa da senden iyisi yok .ben bunu yasadim denedim tecrube edindim
(173 puan) tarafından
Evet kesinlikle öyle maalesef hep onlara hak verdiğinde iyisin hak vermediğin zaman senin düşüncene kimse sahip çıkmaz duymazdan gelir zor bı durum
0 oy
(3,761 puan) tarafından
Aynn insan bu hayata bı kere yasayacak ondada kaynana eziyeti yaşamak  için evlenmiyoo  kendi kızları hak görmedikleri el kızı hak görüyorlar yazık cidden. .
(173 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum maalesef öyle Rabb'im böyle kadınların yardımcısı olsun insallah
(3,761 puan) tarafından
Aminamin
0 oy
(2,833 puan) tarafından
O kadar haklısin ki söylediklerin her sözde sonuna kadar sana katılıyorum bende görümce ve kaynanadan hatta eşten de çekiyorum yoruldum bıktım savaşmaktan inan ki ..
(173 puan) tarafından
Yaaa kıyamam gerçekten bende yoruldum üzülüyorum böyle hikayelere ben de biseyler gördüm ama en çok etkilendiğim burdan ve çevreden gördüklerim en acısı boşanmak isteyen kadınlar ailesine dönmek ister ama ailesi ona karşı hep tavırlı boşanma kızım barış eşinle falan yazık yaaa kızının arkasında durmaktansa eşine yollayıp çile çekmesine acı çekmesine izin vermeleri
0 oy
(1,389 puan) tarafından
Bir sunu bilin kizlar ne kadar iyi olursaniz olun karsidaki insan kotuyse asla size iyi olmaz.kaynvalideme eltime o kadar samimi o kadar iyi oldum .saf biriyim yani biriydim  ne dedilerse yapiyordum mal gibi.hic bir seyi kotuye cekmedim hizmet etdim arka arkaya evlendik eltimle bizden cok herseyleri var ama hep bizi kiskaniyorlar yok arzunun esi arzunu sevir sayir hormet edir.ben iyiyim diye edir hormet.kotu olsam esimde bana karsi kotu olur.neyse ya kiymetim hic bilinmedi hep kuyum kazildi yaptigim iyilikleri gormezden geldigim yutdugum seyleri salaklik bellediler.daha yazardim ama cevirmekde zorluk cekiyorum.Allaha actim ellerimi)Allah goruyor.haksiz yere hakkimiza girenlerle Allah bilsin
(173 puan) tarafından
İyi olanlar hep öyle safiz ya onlara göre herşeyi alttan alırız onları severiz sayarız ama neden bunları yaparız bilmezler esimize saygı duyduğumuz onu sevdigimiz için ailesiyle iyi geçinmeye çalışırız fakat onalrin niyet kötü Rabb'im boylelerden korusun herkesiiiiiii
0 oy
(2,931 puan) tarafından
Ben de bunu anlamıyorum. Anne olmadan önce kadındık. Kadın kadını anlamalı. Bir kayinvalide her şeyden önce bir kadin. Oğlundan önce gelimi tarafta olmalı. Anlamıyorum ben gercekten. 
(173 puan) tarafından
İnan öyle yaaa gerçekten çok yazık uzuluyorum bu olanlara kadınların başına gelenlere herkesten çekiyorlar görümce esden kayınvalide den kayın yani çekmediği kimse yok
0 oy
(48,601 puan) tarafından
kadin kadinin düşmanı olmakla ne alakasi var. kadin kaynanasindan neden çeker eşi yüzünden o yasa kadar karar alamayan erkekleri evlendiriyorlar sonra hala analarina soruyorlar eslerini ezdiriyorlar 
(173 puan) tarafından
Valla benim eşim haklıyı haksizi ayırt ediyor ne olursa olsun beni bu konuda ezdirmiyor çok şükür ama kaynanam herşeye laf ediyor kadın 70 yaşında ne anlatsan analamz kendi bildiginde eşim bile ona kızar bazen ama kadınların en çok şikayeti eltiler Kaynanalar gorumceler yani ben mesela eltime bişey desem hemen döner dolaşır beni bulur ve üstüne bin katarlar yani demediğim şeyi dedi diye gösterir
0 oy
(1,348 puan) tarafından
Baba yok anne varla yok arası abilerim konuşmaz benle birlik oturuyorum eşimin ailesiyle ben o kadar çektim ki hayatımda olan herkesten kendimi kessem kan yerine dert akar 

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 1,270 göst.
12 Haziran 2020 Diğer kategorisinde Zeynep (38 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 763 göst.
3 Ocak 2022 Diğer kategorisinde yigitinannesi0 (1,301 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 375 göst.
0 oy
16 cevap 583 göst.
5 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Rahel (2,524 puan) tarafından soruldu