0 oy
1,148 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (268 puan) tarafından
Merhaba arkadaşlar. Siz bebeklerinize aşı yaptırdınız mi? Bu aşı mevzusuna karşı olan da var olmayan da var. Ben sadece fikir edinmek istiyorum. Aşı yaptirmak kesinlikle gerekiyor mu ? Bu soruyu sormamin sebebi 2. Ay aşısını olduktan sonra haliyle oğlum ateşlendi ve geceyi hastanede geçirdik. Eşimle papaz olduk. Eşim aşı karşıtı. Ben de tam araştırmadım tabi bu aşıları ama ya bişe olursa korkusuyla yaptırdım. Ama sonradan eşimle çok kavga ettik. Sonra araştırmaya başladım. Aidin Salih kitaplarını aldım okumaya başladım ve aşıların, ilaçların ne kadar zararlı olduğunu öğrendim. Bebeklere yapılan aşıların gereksiz olduğunu savunuyor. Mesela benim oğlumda tapuk kanı almak bana otizm, sma gibi hastalıklara bakılacak var mı yok mu diye. Ama çevremdeki bazı çocuklar otizm ve onlardan da topuk kanı alınmış ve en baştan söylememisler. Geçmiş ve günümüze bakıldığında çocuklar çok hiperaktif ve otizm hastalığı ve son zamanlarda sma hastalığı da meydana çıktı . Bu hastalıkların sebebi aidin Salih kitabında bu aşılar yüzünden olduğunu soyluyor. Çevremde hiç aşı yaptirmayan akrabalrim var. Ve hiçbir sıkıntı yaşamadıklarını söylüyorlar. En yakın zamanda bir korona hastalığı çıktı. Aşı oldum güya korunmak için ama 3 kere korona oldum. Annem korona aşısı olmuştu babam olmamıştı. Onlarda korona oldular ve test yaptırdıklarında babam negatif annem ise pozitif çıkmıştı ama hallerinden belliydi korona oldukları.Aşi annemi ve beni korumadi yani. Aşı olduktan sonra kalp krizi çoğaldı genç yaşta ölümler çoğaldı. Sizler bu konu hakkında ne dusunuyorsunuz. 

44 Cevaplar

0 oy
(7,953 puan) tarafından
Yok canım olur mu aşı zararlı olsaydı sağlık ocaklarında yapilmazdi buna izin vermezlerdi diyordum önceleri ama ama ama 

Sonra çok araştırdım malesef ki iki kızıma yaptıktan sonra oğluma hamileyken araştırdım hatta sağlık ocağındaki hemşireye söyleyince aa diğerleri kızdı bu erkek diye mi kıyamıyorsun bundan mi yapmıyorsun dedi neyse beb hastanede ilk doğunca yapılan aşı haricî hiç yapmadım mesela kızlarım 1 Saniye yerlerinde durmazken oğlum çok uslu maşallah bunu bile aşıya bağlıyorum 
tarafından
Ya ne saçma kızın yerinde durmamamsı aşıyla ne alaksı var asıl uslu uslu duran bebek sıkıntılı bunu boşuna konuşmuyorum üni de prof hocamız derdi bebekler sürekli hareket halinde olup etrafını keşfeder siz hareketli olmasına kızarsınız ama asıl hiç bir şey yapmadan boş boş duran bebek tehlikeli derdi
(7,953 puan) tarafından
Boş boş durduğunu kim söyledi
tarafından
Yani aşı hiperaktiflik yapıyor öyle mi bununla ilgili bir makale veya bilimsel bir açıklama varsa alayım her çocuk farklı ve özeldir kimi çok hareketlidir kimisi daha uysaldır benim kız kardeşimin de aşılar tam ama küçükken aşırı uysalmış ağlamazmış bile şimdi size göre sadece aşısız bebekler uysal buna ne diyeceksiniz
-Reklam-
0 oy
(5,239 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Korona aşısı olmadım her iki kızımın bütün aşıları tam rotavirusu bile yaptırdım fakat 18 aya gelince küçük kizim bende kendi kendime sordum acaba iyimi ettim kötümü onu yaptırmadım ama diğer kızıma yaptırdım zaten küçük kızımın günüde geçmişti bu yüzden yaptırmadım bilmiyorum yani aşı olan hasta olmuyor değil oluyor ama ağır şekilde degil hafif şekilde atlatıyor çocukken bizde hepsini olduk otizm doğuştan gelen bisey olsada sonradan duzeltilecek bisey erken teşhis önemli bizlerde asi olmuş insanlarız bizde bi hastalık yok çocuklarımda yok şükür bilemiyorum yani menenjit aşıları var onları yaptircam bide 
0 oy
(4,684 puan) tarafından
Yani baştan aşağı fail bir yorum yine. Şimdi bir sağlıkçı olarak belirteyim ki AŞI OLUNCA O HASTALIĞA ASLA YAKALANMAZSINIZ diye birşey yok. Aşılar hastalığın sizi öldürmesini ya da ağır atlatmanızı engeller. Ben 3 sinovac 4 biontech oldum. Buna rağmen 3 kere covid oldum. İlk covidim aşısızkendi. Ölüyorum sandım gerçekten. Etlerin kemiklerimden ayrıldı. Diğeri aşılı iken biri hamile iken oldu hatta. Ufak grip gibi geçti ikisi de. Otizmle ilgili bilginiz inanılmaz ötesi yanlış. Topuk kanından otizm zaten tespit edilemez. Sma ya gelince. Sma gen mutasyonu ile oluşur. Yani bu genin anne ve babadan gelmesi lazım. Yine çocuğa yapılan aşı ile alakası yok. Bu konuda da bilginiz eksik. Sma vakaları artmadı. Kampanyalar nedeni ile daha bilinir oldu. Şimdi şöyle birşey var. Yapılan aşıların önlemeye çalıştığı hastalıklar kötü şeylere neden oluyor. 

Kızamığa bağlı ansefalit, körlük ve ölüm, kızamıkçığa bağlı doğum kusurları, bakteriyel menenjit sonrasında zeka geriliği ve sinir hasarı, çocuk felci infeksiyonundan sonra kalıcı felçler, Hepatit B virüsüne bağlı olarak karaciğer kanseri, ölüm olabilir. Bu yanlış bilgiler için değer mi bu riski almya
(7,278 puan) tarafından
Şimdi sen bu postu niye hortlattin jsjsjsj
(4,684 puan) tarafından
Çok ilginç birşey oluyor. Ben bunu yarım saat önce yazmadım.
(4,684 puan) tarafından
Ben bunu postun açıldığı gün yazdım. Nasıl olacak şimdi bu iş. Nasıl oldu hu
(7,278 puan) tarafından
Gerçekten mi ? Bende şaşırdım suan
(1,481 puan) tarafından
Size katılıyorum oğlumun bütün aşıları nı yaptırdım bence yapılmalı
0 oy
(862 puan) tarafından
Ben kızıma yaptırdım tüm aşılarını hep hasta oldu ama annem ben küçükken bir iki tane yapmış bende hep hastalanirim ama diğer kardeşime yapmamiş kardeşim hiç kolay hastalanmaz babam hiç yapmamiş oda hastalanmiyor başka clcugum olsa yaptırmayı düşünmüyorum 
(4,684 puan) tarafından
Arkadaş tamam yine yaptırmayın ama şunu anlayın çocuğun olduğu griple, işte soğuk algınlığına yani genel bağışıklığıyla aşılaron bir ilgisi yok, olamaz, biyolojik olarak imkansız. Allah aşkına ya. Böyle birşey olabilir mi. Kızamık aşısı seni nasıl gripten koruyabilir mesela
(862 puan) tarafından
Griple ilgisi yok bünyede bağlı asiyada yapan yapar yapmayan yapmaz bende yapma taraftarı değilim buda benm düşünce ve isteğim
(4,684 puan) tarafından
Hanımefendi bilimsel doğru tektir. Kana kıröızı rengini vişne suyu verir bu da benim düşüncem demek gibi sizinkisi
(862 puan) tarafından
Herkesin kendi düşüncesi kimse ilgilendirmez

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 2,466 göst.
+3 oy
9 cevap 452 göst.
25 Mayıs 2021 Kültür-Sanat kategorisinde Kitap-Tanitim (24 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 68 göst.
0 oy
6 cevap 440 göst.
15 Mayıs 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Elif&hanim (5,491 puan) tarafından soruldu

384,877 soru

11,512,060 cevap

35,174 kullanıcı

...