0 oy
48 göst.
Aile kategorisinde (150 puan) tarafından
tarafından kapalı
Kızlar bebeğim 9 günlük sezeryanla doğum yaptım 5. Gün kaynanam geldi. O gelince annem gitti. Annem bir aydır yanımdaydı yemeğimi yapıyordu temizlikte yardım ediyordu. Kaynanam 4 gündür ameliyatlıyım temizlik vs istemiyorum zaten önüme bir tabak koymadı. Ağrım oluyor geceleri bebeğimle ilgileniyorum uyumuyor. Yemek falan da kalkıp yapıyorum. Ama her gün bişeyle çıkıyor ilk gün tuzlucam dedi sonra damağini çekicrm dedi bir kere yıkadı göğüslerini sıkmış yavrumun ağzına şampuan kaçırmış nefesi kesilmiş sudan çıkarıp yere halıya koymuş direkt kuzum korkudan halıya kakasını yaptı bir de çocuğa abdest aldırmış burnuna su çalmış sanki cünup doğdu. Dün yıkayalım dedi bende yok dedim hava soğuk. Bugun kızına gitti kendim yıkadım tek başıma.  hiç ağlamadı. Akşam da gelmiş bana diyor başına yastık koy boynu uzun olur. Ayaklarını kundakla sar sıkıca dümdüz boyu uzun olur bu kadın beni çıldırtacak ya. Cidden istemiyorum hem bana eziyet hem bebeğime. Hem bebeğime bakıyorum hem kendime hem ona sofra koyuyorum kaldırıyorum yemek yapıyorum hem evimle ilgileniyorum. İki gündür bir yığın çamaşır var kalkıp katlamaya vaktim olmuyor ona bile elini atmıyor.  Dün de kızımı tapuk kanına ve işitme testine götürdüm hastane sağlık ocağı yakın bana. İki saat uykuyla gittim sabah bayılmak üzeriydim geldim saat 11 de kurt gibi de açım ben kahvaltı hazırladım. Yemek yedim iki saat uyudum bana diyor ki çok yatıyırsun biraz mutfağa git gel yürü evin içinde. Bende dedim sen sezeryan olmadın demi acısını bilmezsin. Parmağımıx kesiliyor bir hafta kapanmıyor beni yedi kat kestiler sonra sustu. En azından bir tabak yemek koysa önüme cidden hepsini es geçer alttan alırım ama fazladan yoruluyorum. Onu da kırmak istemiyorum. Bir yıldır evliyim daha ilk defa geldi evime. Onu kırmadan ona ihtiyacım olmadığını nasıl belli edebilirim? Yani benim bebeğimin bakımında yardıma ihtiyacım yok emiyor uyuyor altını alıyorum başka bişey yok benim yardıma ihtiyacım var. Nasıl hissettirebilirim ona bunu? 
notu ile kapatıldı: Aynı sorunun tekrar tekrar paylaşılması yasaktır. Sorunuzu paylaşatıktan sonra cevaplanması için beklemeniz gerekmektedir.

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 710 göst.
0 oy
0 cevap 44 göst.
0 oy
28 cevap 734 göst.
26 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Denizmavisi (336 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 321 göst.
15 Aralık 2023 Aile kategorisinde Yenibiranne-00 (150 puan) tarafından soruldu

378,433 soru