0 oy
321 göst.
Aile kategorisinde (150 puan) tarafından
Kıxlar daha önce burda post açıp neler yaptığını anlattım zaten. 18 gün oldu doğum yapalı. Kaynanam 15. Gün kızına gitti bizim az aşağıda oturuyor. Başka şehirden gelmişti buraya. Neyse ben yaptıklarından dolayı güvenemiyordum kaynanama ama bebeğimi salonda bıraktığımda onu sallıyordu ana kucağındayken. İşte kundak yapıyordu şarkı söylüyordu. Yani 15 günlük bebeği başka nasıl sevebilir ki. 7-8 aylık vs olsa neyse el kadar daha. Bu gitti görümcemr dün de bebeğim kriz geçirdi uyumadı neyse o sorunu da çözdük uyuduk uyandık. Dün gece eşim görümcemle konuşuyordu ben yanındaydım. Kaynanam için bize gönder gelsin burda kadına yardım etsin biraz diyordu. Bu arada 15 günlük süreçti önüme bir tabak yemek koymadı kahvaltılık bile koymadı yumurta bile kırmadı yani ve ben sezeryan oldum. O sırada bebeğim ağladı odaya koştum eşim bağırdı biraz tartıştılar sanırım. Sonra yanıma geldi sen bu çocuğu annemin kucağına vermedin mi hiç dedi. Bende dedim yok srtık kaç kere kucağına aldı şarkılar söyledi kundağını yaptı sadece ilk geliği iki gün benimdr odamfsydı bebeğim oda ben odamda dinleniyorum diye. Her gün salonda bebek. Bişey demedi sonra. Bende açıkçaksı istemiyorum çağırmak. Çünkü gel bana yardım diye çağırırsam görümcem yıllarca kocamla benim yüzüme vuracak el kadar bebeğe bakamadınız diye. Bu arada bende iyigm yemeğimi temizliğimi yapıyorum bebeğime bakıyorum iyileştim şükür. Birde de kaynanam geldiğinde biliyorum ki hiç bir şey yapmayacak. Benim bebeğim konusunda Yardıma ihtiyacım yok zaten sadece benimle susuyor anladığında. Yemek vs de yapmıyor kadın. Bu sefer eşim dicek her gün annesine niye yemek yapmadın o da dicek benim için söylendi ki. Yani kısacası beni kocamla kavga ettirecek illa ki. İstemiyorum gelmesini. Kocam da dün bana dedi annemi ara çağır. Ne yapabilirim bu durumda? 

7 Cevaplar

0 oy
(234 puan) tarafından
Yardima ihtiyacim yok de artik canim torun başka onu sever biz eliz hadide ama mabcak ozmn gelmeye kavga cikcak ne gerek var ben her işimi yapiyorum de ben kendi anneme bile gidip kalmadim kendim yaptm kayannam gelijce yapti inkar edemem ama cok karişan biriyse hic gelmesin valla 
(234 puan) tarafından
Ne fena ya benmkide ailemi istemedi dogumda basimda bekledi firsta vermedi en so da demiski eşimin yengesine ayy kizin başina üşüstuler dogumda hemen babam annem gelmesinmi 5 gunluk dogum ypmstm  bayrama gttm onlara niye adetleriyms her sene ama onlar bnm aileme surat görsen kavga ettk gdcem dedim geldi özür diledi baya gelip gitmedi simdi iyyz artk iyi davraniyor ses edemiyor coxugumu kuacagima vermiyordu düşün hastanede ebe dedi kaynan dogurdu sandm nasil dayandin lahusa halinle inan hepsi ayni torun onun sen elinsin saan bir bardaj su vermeyen nabcak basinda anca bebenle evinle ugrasjrsn ben olsam derim bn yapyom ztn gezmeye geliyorsa kapim acik
(150 puan) tarafından
Kız bebeğiminde kucağına almadı kaç gün. 1 hafta boyunca almadı bile kucağına. Sevmedi sanki. Tamam ben el kızıyım okey ama insan bir oğlu için yapar yani ne bileyim bi değişikller ya Allah akıl fikir versin bunlara
(234 puan) tarafından
Cidden kabul etme eşine iyym ben de fena belli ara bozucu biri
(150 puan) tarafından
Geldi bile. Annemle konuştum gelicem dedi eşime söyledim o zaman anneme söyliyim gelmesin dedi. Aramış söylemiş ama yine de geldi. Yine beni çıldırtıyor yaptığı başka bişey yok. Yatıp kalkıp dua ediyorum gitsin diye. Cidden tekken daha iyiyim ya
(234 puan) tarafından
Insallah gider canm allah yardimcin olsun
-Reklam-
0 oy
tarafından
Eşine söyle ben iyiyim idare ediyorum 
0 oy
(746 puan) tarafından
Bence direk eşine söyle ben her işimi yapıyorum sezeryanli olduğum halde kimseye muhtaç değilim ilk eve geldiğim de de yaptım şimdi de yaparım de eşinde anlayışlı biriyse ztn demekki annem hiç bir yardımda bulunmamış der 

Bende sezeryan doğum yaptım 10 gün hastanede yattım 2 gün sezeryan 1 gün sarılıktan 1 hafta da enfeksiyondan annem yanımda durdu eşim çamaşırlarımi eve götürüp yıkayıp kurutup katlayıp getirdi annem bile şaşırmıştı güzel güzel katlayıp getiriyor diye eve geçtik kaynanamla annem eşimin teyzesi de vardı tartışma çıktı eşim evimde kimseyi istemiyorum dedi teyzesi gitti eşim benim amcamla babasını çağırdı uzaktan akraba olurlar oturdular kayinbabam karısını aldı gitti amcamla geri eşim annemi götürdü eşim hatta anneme kayınbabama anlatma anne onun da morali bozulmasın demiş sonuç şuan kızım 17 aylık eşim hiç kimseye emanet etmiyor bile çocuğu küçükken kolikti onu atlattık dedik egzaması çıktı ilk önce konak oluyor ya onda bana çocuğa iyi bakamıyor diyorlardı sonradan egzama olduğu çıktı herkez sustu ilk banyosunu bile ben yaptırdım hiç kimseye minnet etme yapmasalar bile yaptık diye gösterirler eşim ztn anladı önceden ailesine yok diyemeyen biriydi şimdi eve bile karıştmiyor ben niye bunu anlattım bilmiyorum eski de yaşadığım geldi aklıma:(
(150 puan) tarafından
Kuzum zaten ben de yatmadım doğru düzgün. Doğum yaptım ertesi günü çıktık hastaneden 1 gece kaldık. 3. Gün tekrar gittik hastaneye kızımı kontorole. 4. Gün fotoğraf çekimine gittik. 5. Gün biraz dinlendim. O gün de kaynanam geldi. 6. Gün misafir geldi. Zaten kaynanam hiç bişey yapmıyordu evde. Sadece yatıyordu tüm gün sanki kendi doğum yapmış. Sabah kahvaltı akşam yemeği çamlır bulaşık ben yapıyordum. 8. Gün tekrar hastaneye gittik sağlık ocağına da. 2 saatlik uykuyla gittim. Sabah 9 da çıktım 11 de geldim kahvaltı hazırladım mutfağı topladım uyudum sormadı bile bebek nasıl doktor ne dedi ne yaptınız diye. Neyse, sonrasında ben hep yaptım herşeyi. Mecburen ayaklandım.  9. Gün kendim için gittim dikişim iltihap kapmıştı sıktılar vs yine sormadı. Zaten ihtiyacım da yok bişey yapmasına. Eşim de görüyordu annesinin bişey yapmadığını. Yemek istiyordu ondan ben yapıyırdum biliyor o da soruyurdu kim yaptı diye ayırt ediyor yemeklerimizi. Annesine kızıyordu yemek yap bu kadın ameliyat oldu sütü olsun diye yemesi lazım yatması lazım diyordu. Bir kere çip börek yaptı içine nohut koymuş. Ben yiyemem bebeğimi rahatsız eder çok gaz yapar biliyor o da söylemişti bana yine de koymuş. 4 gün oldu hala duruyor. Şükür ettiğim şey eşim görüyor bunların hepsini. Eski günlerini hatırladın heralde o yüzden anlattın. Ama eşine de bravo cidden çok iyi yapmış.
(746 puan) tarafından
Bence de eşine yani sen de biliyorsun hee şeyi neden hala ısrar edip çağırıyorsun de evet inana ki eşimde bende daha çocuğumuza sevinme zamanı bırakmadılar eşim de kaç defa dedi çocuğum oldu bir sevindirmediler diye bizim de aramız biraz kötü olmuştu ama şükür şimdi iyi annesigil bize gelin kalın diyorlar eşim benim gitmek istemediğimi biliyor ama arada kafamız dağılsın diye gönderiyor geçenlerde gittim 1 hafta bile sürmedi geldim babası gece çalışıyor uyuyamıyor gündüz bizim kızın yüzünden kaynanama anlatmış o da geldi bana anlattı bende dedim yarın artık gidelim dedim geldim
0 oy
(3,462 puan) tarafından
Acikca söyle Bi ise yaramiyo diye 
0 oy
(12,818 puan) tarafından
Yani bence torununu sevmeye gelsin ama benim yardıma ihtiyacım yok en başından beri bütün işimi kendim yapıyorum de. 
0 oy
(3,258 puan) tarafından

Yoruluyor kadıncağız. Kızı gelmiş hasret gidersinler. Burda iş yaptırır gibi koca kadına ayıp ben utanıyorum de :)  

Ara sor nasılsın ne var ne yok gibisinden. Aradın mı derse aradım dersin. 
Eşin halden anlayan biriyse açık açık anlat. Yemek yapmıyor. Bana yardım olmuyor daha çok yoruluyorum biley de diyemiyorum de. 
0 oy
(181 puan) tarafından
Kimseye minnet etme canım. Kendine geldiysen çocuğuna bakabiliyorsan evine bakabiliyorsan hiç kimseyi çağırma ben ikizlere bakıyorum 1 yaşında kaynanam diğer eltimin yanında annem geldi geçen yani olmuyor tek de baksam daha rahatsın gelecek etle sütlüğüne karışacak bu sefer sen sinirleneceksin
(150 puan) tarafından
Valla geldi anasını satayım boş yapıp duruyor. Zaten kendi işimi kendim görüyorum kimseye ihtiyacım yok ama destek olmayacaksa köstek de olmasın. Kimseyi çekemem yani

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 1,148 göst.
0 oy
24 cevap 710 göst.
0 oy
0 cevap 49 göst.
0 oy
0 cevap 44 göst.

378,434 soru

11,327,636 cevap

34,781 kullanıcı