0 oy
718 göst.
Aile kategorisinde (150 puan) tarafından
Kızlar bebeğim 9 günlük sezeryanla doğum yaptım 5. Gün kaynanam geldi. O gelince annem gitti. Annem bir aydır yanımdaydı yemeğimi yapıyordu temizlikte yardım ediyordu. Kaynanam 4 gündür ameliyatlıyım temizlik vs istemiyorum zaten önüme bir tabak koymadı. Ağrım oluyor geceleri bebeğimle ilgileniyorum uyumuyor. Yemek falan da kalkıp yapıyorum. Ama her gün bişeyle çıkıyor ilk gün tuzlucam dedi sonra damağini çekicrm dedi bir kere yıkadı göğüslerini sıkmış yavrumun ağzına şampuan kaçırmış nefesi kesilmiş sudan çıkarıp yere halıya koymuş direkt kuzum korkudan halıya kakasını yaptı bir de çocuğa abdest aldırmış burnuna su çalmış sanki cünup doğdu. Dün yıkayalım dedi bende yok dedim hava soğuk. Bugun kızına gitti kendim yıkadım tek başıma.  hiç ağlamadı. Akşam da gelmiş bana diyor başına yastık koy boynu uzun olur. Ayaklarını kundakla sar sıkıca dümdüz boyu uzun olur bu kadın beni çıldırtacak ya. Cidden istemiyorum hem bana eziyet hem bebeğime. Hem bebeğime bakıyorum hem kendime hem ona sofra koyuyorum kaldırıyorum yemek yapıyorum hem evimle ilgileniyorum. İki gündür bir yığın çamaşır var kalkıp katlamaya vaktim olmuyor ona bile elini atmıyor.  Dün de kızımı tapuk kanına ve işitme testine götürdüm hastane sağlık ocağı yakın bana. İki saat uykuyla gittim sabah bayılmak üzeriydim geldim saat 11 de kurt gibi de açım ben kahvaltı hazırladım. Yemek yedim iki saat uyudum bana diyor ki çok yatıyırsun biraz mutfağa git gel yürü evin içinde. Bende dedim sen sezeryan olmadın demi acısını bilmezsin. Parmağımıx kesiliyor bir hafta kapanmıyor beni yedi kat kestiler sonra sustu. En azından bir tabak yemek koysa önüme cidden hepsini es geçer alttan alırım ama fazladan yoruluyorum. Onu da kırmak istemiyorum. Bir yıldır evliyim daha ilk defa geldi evime. Onu kırmadan ona ihtiyacım olmadığını nasıl belli edebilirim? Yani benim bebeğimin bakımında yardıma ihtiyacım yok emiyor uyuyor altını alıyorum başka bişey yok benim yardıma ihtiyacım var. Nasıl hissettirebilirim ona bunu? 

24 Cevaplar

0 oy
(268 puan) tarafından
Ayyyy baciiiimmmmm. Aynılarını bende yaşadım. 2 gün önce kızına bıraktık. Kız senin kaynanan iş yapsa yaparmis benimki WC bile zor gidiyor. Ayakta duramiyor devriliyor. Bastonla geziyor. Hastalıkları var. Kendime mi oğluma mi eve mi kocaya mi bakayim cok stres yaşadım.  2 aylık benim oğlum da. Daha yeni bitti 40 im. Hemen geldi. 15 gün sonra eşim bir daha alıp seni getirecem dedi. Ama bak bakalım ben istiyo muyum ? Annem burdayken her işimi yapıyordu. Kendime vakit ayirabiliyordum. O burdayken çamaşır bulaşık ev çocuk kaynana koca ne yapacağımı sasirdim. Kız bı de 5 karış surat. İçinden içinden konuşup duruyor. Söyleniyor sanki ne yapabilirim a.k kendi canım dururken senin caninla uğraşamam yani. Benim annem de kaynana ama hiç öyle değil. Anlayışlı. Gelinden bir işten memnun olmasa bile asla belli etmez. Memnun gibi davranır. 
(268 puan) tarafından
Ek olarak. Eltim var görümcem var onalr da çalışıyorlar. O yüzden bakıyorlar.  Sanki ben evde duruyorum da boş duruyorum. Görümcem zaten anasina bakmamak için çalışıyor bı yerlerde. Hademelik yapıyor yani...  Eşim ilaçlarıno vs anlatıyor gorumceme görümcem şeyine bile takmıyor. Eşim de bu ***** bilmiyo diye bana atıyor hep.
(150 puan) tarafından
Hıh al işte belalar ya cidden. Yapsa yapar evet ama işine gelmiyor
-Reklam-
0 oy
(145 puan) tarafından
Hem bilmislik yapıp akil veriyor hemde hizmet bekliyor.Sonra diyorlar ki kaynanalar neden sevilmiyor.Esinle konusmayi dene dicem ama ne kadar etkili olur bilmiyorum.O herseyi acikca yapiyorsa sende acikca söyle bence
(150 puan) tarafından
Eşime söyledim şimdi:) dedim annenr söylesem en azından sabahları kahvaltı hazırlasa akşam yemek yapsa bende o arada uyusam biraz yanlış anlar mı? Dedi söyle niye çekiniyorsun hazırlasın. İçeri geçti annesine dedi kaçta uyanıyorsun sabah 9 diyor. E dedi 9 dan beri uyanıksın msdem niye kahvaltı hazırlanıyorsun hep birlikte yaparız kahvaltı bende öyle giderim işe akşam da güzel yemekler yap kaynsnam diyor gelinim yapıyor valla yemek eşim dedi ona bırakma sen yap senşn yemeğinden yiyelim ay şuan o kadar mutluyum ki
(145 puan) tarafından
Cnm sana ne mutlu ki en azindan seni anlayan biri.Annesine de gerekeni söylemiş. Anlamis anlamazliga vurdurmus kaynananda.Fazla kalici degilse sabret cnm.
(150 puan) tarafından
Zaten geldiği gün eşim mutfağa soktu annesini herşeyin yerini gösterdi tabaklar burda tencereler şurda vs işte bir saat oldu söyleyli eşim daha kalkıp koymadı kahvaltı. Normalde diğer kaybında kalıyor onun 3 çocuğuna bakıyor yemek yapıyor temizlik bulaşık çamaşır 70 yaşında ama dinç yani yapabiliyor
(145 puan) tarafından
Cnm benim aklima gelen sey su o zaman sana diyeyim.Sen yeni gelinsin ve esinin gozunde kiymetlisin ya.Kaynanan bu durumu cekemiyor ve hirsini boyle cikariyor bence
(150 puan) tarafından
Evet kasım 19 da 1. Yılımız doldu Kasım 27 de doğum yaptım. bir de benim eşim biraz şeydir ayıptır söylemesi evde eksik olmasını sevmez herşey dört dörtlük olsun ister buzdolabını boş görmeyi sevmez. Sağolsun beni de kırmaz ne istesem alır yoksa da bulur buluşturur getirir. Tam aksine kaynanamın yanında kaldığı kaynım da böyle şeylere hiç önem vermez kaynanam onunla kalıyordu. Bazen eşime söylerim bana yardımcı olur yemek yapar kahvaltı koyar hamileyken ben camları falan sildi. Bilmiyorum artık kıskanıyor mu nedir ama annesine de öyle yani bişey isterse kırmaz alır. Eşim 6 kardeşler kaynanamın dişlerinde problem vardı eşim yaptırdı telefonu bozulur eşim yaptırır bir ihtiyacı olsun eşim hemen getirir ne bileyim yani lohusa kadın da kıskanılmaz bence
0 oy
(286 puan) tarafından
Aa bahsettiğin kaynanan değil mi canım hakkaten dediğin kadarmış. Allalhımm yardımcın olsun, bence ona açık açık anne yemek yapmana ihtiyaçım var ağrılarımla ancak bebekle ilgilenebilyorum Allah rızası için yemek yapar mısn de. Bebekle bağ kurman lazım ben lohusa zamanlarında yaşanan krizlerin temelinde bebekle anne ilişkisine karışan büyükannelerin olduğunu gördüm, komşum da yaşadı. Kaynana annelerin kadına bakması lazım kadının da bebeğine. Herkes gittikten sonra kadın başbaşa kalacak bebekle afallamamalı dengeyi oturttmuş olmalı. Bunu anlat ona, yok anlamadjysa da bugunlerine geri dönünce büyük yara bırakır sende koyver gitsin, nasıl anlatacaksan anlat yolla bence. Komşum dayanamadı yolladı çünkü o kadar da sabırlı ve nazik kadın bi de
(150 puan) tarafından
Valla bugün eşime söyledim dedim annene söylesem en azından sabah kahvaltı koysun akşam yemek yapsın yanlış anlar mı beni diye. Dedi ki söyle ne olacak sonra o geçti annesine dedi kaçta uyandın 9 da dedi eşim de dedi o zaman kahvaltı hazırlasaydın ya ben çıkmadan hep birlikte yaparız akşam da yemek ne bu böyle yabancı gibisin diye o da diyor benim için kendisi yapıyır akşam yemeği. Eşim öğlen 12 de çıkıyor evden bekledim kahvaltı hazırlasın diye eşim çıkınca tık yoktu sonra ben 1 buçukta kalktım koydum. Sonrasında kızım ağladı onunla ilgilendim. O da sofrayı kaldırmış bulaşık makinesini boşaltmış evi süpürdü şaşırdım yani. Akşam da yemek söyledim dışardan. Eşime mesaj attım annen ne yer dışardan söylicem ağrım var diye o da bilsin diye. Nasıl yollayım ki işte bir yıldır ilk defa geldi en son çeyiz de gelmişti. İdare etmeye çalışıyorum ama zoruma da gidiyor çünkü diğer kaybının 3 çocuğu var onlara bakıyor temizlik yemek buşalık vs hepsi onda. 70 yaşında ama Maşallahı var dinç daha yapabiliyor yani. Bu halimle benden bişeyler beklemesi zoruma gidiyor. Zaten diğer oğlu kızı var burda onlara gitmedi daha. İnşallah gider de bende az bi rahat ederim
(286 puan) tarafından
Zormuş yaa Allah yardımcın olsun
(150 puan) tarafından
Amin sağolasın
0 oy
(962 puan) tarafından
Yorumlarda gördüm k. Validen 70 yaşında şimdi 80 yaşında kadın nasıl hizmet etsin yemek yapsa beğenir misin orası da var. Bence azıcık daha idare et bişey desen kırılır yemek yapıyorsun zaten azıcık daha suyunu fazla koy. Şimdi lohusa olduğun içimde herşey daha fazla gözüne batabilir ama nasıl olsa gidecek birkaç güne sebep kırma kadını bence 
(150 puan) tarafından
70 yaşında ama dinç yani. O yüzden bişey diyemiyorum ya büyük olduğu için çekiniyorum da yani. 79 yaşında ki kadına da iş buyurmak istemiyorum. Kırmak da istemiyorum. Ama kolaylık sağlayacağına zorlaştırıyor işimi. Sabrediyorum işte

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 52 göst.
0 oy
0 cevap 51 göst.
0 oy
7 cevap 331 göst.
15 Aralık 2023 Aile kategorisinde Yenibiranne-00 (150 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 739 göst.
26 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Denizmavisi (336 puan) tarafından soruldu

380,055 soru