+2 oy
499 göst.
Diğer kategorisinde (1,571 puan) tarafından
Az önce öğle haberlerini dinliyordum artık sınıf annesi yasaklanmış bence iyi olmuş çünkü bazıları kendini öğretmen gibi görüp insanlara yukarıdan bakıyordu 

15 Cevaplar

+2 oy
(10,387 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
En iyisi olmuş boş beleş insanların kendini önemli hissetmesi için uydurdukları bir şeydi zaten. 
(1,571 puan) tarafından
Aynen öyle valla
-Reklam-
0 oy
(2,859 puan) tarafından
Aynen iyi olmuş bencede bi de bazı öğretmenler  sınıf annesinin çocuğuna daha ilgi alaka gösteriyordu 
(1,571 puan) tarafından
Benced canım benimde okula giden çocuğum yok ama ben okurken bile vardı böyle herşeye karışan birileri
(2,859 puan) tarafından
Evet bende hatırlıyorum vardı öyle tipler çok yerinde bir karar olmuş geç de olsa
(15,267 puan) tarafından
Aidatı ne için topluyolarmis onu anlamadim
(1,571 puan) tarafından
Sürekli okula aidat topluyoruz deyip milletten para topluyor us canım
(15,267 puan) tarafından
Garip. Artık ogretmenle diğer veliker arasında iletişimi sınıf annesi sağlıyordu. Çok saçmaydı. İyi oldu
0 oy
tarafından
Çok yerinde bir karar. Okula giden çocugum yok ama saçma sapan bir olaydı
(1,571 puan) tarafından
Evet kız aidat adı altında para topluyorlar mis bu yüzden çok şikayet gitmiş yasaklanmış
0 oy
(4,976 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
İnşallah öyledir bizimki zırt pırt para istiyordu masraf çıkarıyordu bu öğretmenler gününde kişi başı 200 TL istedi sınıfta 40 kişi düşün  o kadara baştan asagi öğretmeni giydirdi,benim durumum var ama durumu olmayan o kadar çok veli var ki ,insanları zorluyor bide katılmak istemeyenleride zorluyor valla illallah geldi artık 
(1,571 puan) tarafından
Evet canım
(4,202 puan) tarafından
Ay aslinda iyi oluodu  ogretmen veli trafigini yurutmesi. Para istioda keyfe keder degilki. Mesela sinemaya gttiler geziye gittiler ogretmenler gunu  hediyesi oldu guzel yazi defteri okulun basinda ogretmen aldi. Simdi hizli okuma kitaplarini siparis vermis ogretmen. Etut ucretlerini sinif annemiz topluodu.  Nebilim ccklarin sinifina stor perde yapildi  okulun badinda 1. Siniflar bizim ogretmen vok etkinlik yapuliyor. Yazici aldik sinifa. Ccklara suluklarindaki su yetmio bazen okula sise su aliyoruz suyu biten ogretmenden istiyor yada sulugunu unutan. Tuvalet kagidi okulda yok . Sirayla tuvalet kagidi aliniyorsenede 2  kez sira ya gelir ya gelmez. Kagit havlu islak mendil vs.  Her veliden bittikce sirayla istio. Kendi ccklarimiz bence faydalaniyor neticede .
(4,202 puan) tarafından
Bizim sinif 34 kisi. 100 tl topladik3000 tl hediye ceki alindi boynerden kalan 400 de bir cicek yaptirfik cicekle beraber hediye ceki verildi. Hatta civek 465 tl mis . Sinif annesi eklemis istemedi bile 2 ser tl herkesten.:). Bizim konusarak aldigimiz karardi  miktari ve ne alinacagi tum veliler olarak
(1,961 puan) tarafından
Casperiye yanlış anlamada hocaya hediye çeki vermek kadar saçma birşey yok ya çiçek neyine yetmiyor, yada çocuklar isterse bir hediye alirlar veliler kutlamayacak ,öğretmenler gününü çocuklar öğretmenleri ile  kutlasinlar diye var öğretmenler günü  ,benim çocuğum küçük yani bana giren çıkan yok ,ama olan var olmayan var bu devirde iki üç çocuğu olan var böyle şeyler zorunlu gibi yapıyorlar isteyen bireysel alsın hediye ,isteyen alır , bu ne herşey hep gösterişe döküldü boynerden hediye çeki verilmeden de olur öğretmenler günü ,suyunu evden getirir çocuklar ,suyu yetmeyen kantinden gider alır,ben okula başlayınca minicik bir çocuktum boy olarak çok ufak tefektim ama düşünku önlük bile bulunmamışti özel dikilmisti öyle ufaktim ,ama kantinden annem beslenme koymayinca gidip yemeğimi suyumu alabiliyordum o özgüveni ailem vermişti yetiştirirken ki çoğu zaman annem beslenme bile koymazdi gider simit gazoz alırdım ,suyu biten çocukta kantinden alır yani bence saçma şeyler bunlar sonuçta birde devlet okulu hani özel okul olsa neyse ,benim eşimde memur biz zorlanmayiz ama birçok böyle şeylere katılmak için zorlanan aileler vardır, yazıcı okullarda oluyor bir zahmet öğretmen girmeden hazırlasın , müdür odasında yada öğretmen odasında  bassın yazıcidan ,tuvalet kağıdıda bizim zamanımız da herkes yanında götürdü hatta sabun da götürdük , hepsi hallolur yani , herkesi katılmak için böyle şeylere zorlanmasına sinir oluyorum üstelik ben bunları çok rahat karşılarım ama karşılayamayan ve mecbur bırakılan birçok aile oluyor ya iyi olmuş bence yanlış düşünüyorsunuz illa sınıfınizda memnun olmayan insanlar vardır bence çok iyi oldu kalkması
(1,571 puan) tarafından
Hale01 çok doğru yazmışsın katılıyorum sana yanj basit bir hediye alınabilir kantinde zaten bir ihtiyaç hali yani
0 oy
(763 puan) tarafından
İyi olmuş sürekli çocuklardan para topluyirlar 
(1,571 puan) tarafından
Aynen canım en iyisi olmuş
0 oy
tarafından
Dün gördüm tam yerinde karar olmuş bazıları kendini birsey sanıyordu 
(1,571 puan) tarafından
Evet ya
0 oy
(1,518 puan) tarafından
Vallah çok iyi olmuş ohh okula giden öğrencim yok ama
(1,571 puan) tarafından
Evet bencede yerinde bir karar
0 oy
(2,883 puan) tarafından

El kadar bebe oyunu bozdu. Tatar Ramazan :) çok yerinde bir karar olmuş.

(1,571 puan) tarafından
Evet canım
0 oy
(906 puan) tarafından
Okadar iyi oldu ki ögretmene yalakalık yapcaz diye kırk takla atıyolardı ögretmenler gününde sınıf annesi milletten parayı toplayıp ögretmene çeyiz dizdi resmen
(1,571 puan) tarafından
Evet kız hem öğretmene yakalakalik hemde kendilerini üsttun görüyorlardı
(906 puan) tarafından
Her hafta yardımcı kitap alıcaz diyip 200 tl para istiyolardı bigün gruptan kızdım tepki gösterdim milli eğitimin verdiği kitaplar boşunamı dedim onların yüzüne bakılmıyor sürekli yardımcı kitap parası topluyorsunuz veren var veremeyen var dedim sonra şey dedi bidahaki para istemesinde zorunlu değil arkadaşlar isteyen alsın dedi geri vites yapmıştı baya
0 oy
(7,618 puan) tarafından
Valla çok iyi olmuş aslında sadece sınıf annesi değil kendini ortalara atıp okulla sınıfla ilgili herşeye sazan gibi atlayan kadınların hepsine ayar oluyorum çocuklarını ön plana çıkarmak için yapmadıkları kalmıyor.
(1,571 puan) tarafından
Aynen öyle ya sinir tipler yerinde bir karar
0 oy
(347 puan) tarafından
Sınıf annesi nedir ki
(1,571 puan) tarafından
Kız her sınıfta var güya öğretmene yardımcı ama öğretmene yakalakalik yapmak icjn her şeyi yapan sürekli para toplayan sinir tipler
(347 puan) tarafından
Hmm anladım kızım okula gitmiyor bende bilmiyordum ondan sordum
0 oy
(1,961 puan) tarafından
Çok iyi olmuş bencede bende sinir oluyordum o uygulamaya :) 
(1,571 puan) tarafından
Aynen ya bende vala
0 oy
tarafından
Gerekli birsey degildi iyi olmus
(1,571 puan) tarafından
Evet canım
0 oy
(27,353 puan) tarafından

İsabet olmuş com saçma geliyor du bana

0 oy
tarafından