0 oy
948 göst.
Aile kategorisinde (78 puan) tarafından
Herkese hayırlı akşamlar kızlar uzun süreden sonra yazıyorum ben 17 yaşında bir hata yaptım evlendim eşimle arada 20 yaş var annem ve babam çok baskılı çok otoriter kişiliğe sahip olduğu için kurtuluş yolu olarak evlendim mutlu olurum sandım ama cehhenemin tam içine düştüm şiddetten tut herşey var eşimde içki baskı kıskançlık defalarca kızımın yanında bana şiddet uyguladı iki de çocuğum var şimdiden kızıma karışıyor 5 yaşındaki çocuğun giyimine arkadaşına herseyine ev bulamadik diye mecburiyetten babamın alt katında kaldık 3 yıla yakın eşim bı yandan annem bir yandan hayatı bana zindan ettiler eşim babamın alt katında bile defalarca şiddet uygulayıp saçımdan tutup beni dışarı Atan adam herşeye sustum artık dayanamadım anneme anlattım onlarda çocukları bırak gel dedi bırakamadm çocuklarımı evden kovdular madem öyle git baska yerde herşeye maruz kal dediler ve aylardır görüşmüyorum ailemle şimdi eşim yine aynı devam şiddette bağırma çağırma hakaret küfür baskı herşey daha anlatamadigim bir sürü şey bende şehir dışında çocukluk arkadaşım var öğrenci ev tutmus oraya kaçmayı düşünüyorum çocuklarımla ordan Emniyette sığınacam ne olur akıl verin ne yapayım uzun oldu hakkınızı helal edin

17 Cevaplar

+1 oy
(1,409 puan) tarafından
İçim burkuldu bian neler yaşamışsın yağmurdan kaçarken doluya yakalanmışsın.  Hiç şikâyet filan etmedinmi polise buzaçana kadar 20yaş büyük adamla hamgi akılla evlendin Allah aşkına , illa iyi tavsiye eden biri çıkar burda bekle bakalim
(78 puan) tarafından
Bir ay önce intihar ettim ilaç içtim yine eşim yüzünden ve polise ifade verdim eşimin baskısını yüzünden bişey yapamadı kimse sadece bağırdı çağırdı ona o kadar şimdi çaresizm
(1,409 puan) tarafından
Ne demek kimse birşey yapamadı Allahım yardimcin olsun cocuklarınıda al çık ya o dediyin gibi kendinede bi iş bul kurtul çıkmazdasın çok uzuldum
(78 puan) tarafından
Çocuklarla gitsem peşimi bırakmazlar yanlız gidersem emniyete sığınıp iafede veririsem bişey yapamazlar diye düşünüyorum
(305 puan) tarafından
Öyle düşün me bu kadar kötü bir babaya asla asla çocuk bırakma al çocuklarıni git kadın sığınma evine onlar sen düzen kurana kadar sanada çocuklara da destek çıkıyor nolur çocuklarını bırakma
(78 puan) tarafından
Bilmiyorum tek bildiğim şey canım çok yanıyor dayanamıyorum her şekilde çaresizim
-Reklam-
+1 oy
(368 puan) tarafından
Başkasının yanına kaçarak o insanları da tehlikeye atma canım bence sen polise gidip sığınma evine git o adam peşini bırakmaz yoksa 
(78 puan) tarafından
Tamam ablam Allah razı olsun
(368 puan) tarafından
Lütfen bırakma çocukları büyük ihtimalle sana şiddet uygularken onlar görüyor ve babadan korkuyorlar sen varsın diye cesaretleri oluyor şimdi o adamla yanlız bırakmak olur mu günah kim bilir neler yaşayacaklar yazık
(78 puan) tarafından
Evet ablam oğlum daha anlamıyor ama kızım çok etkileniyor bu olaydan çok hemde
(368 puan) tarafından
Kıyamam ya sarıl onlara sıkı sıkı ne yasayacaksan onlarla beraber yaşa senin olduğun yerde onlar mutlu olurlar Rabbim yardımcın olsun inşallah
(78 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun
0 oy
tarafından
Emniyete sığın onlar seni alır sığınma evine götürürler çocuklarına sana daha iyi bakar ve korurlar kimse bulamaz bile 
0 oy
(2,392 puan) tarafından
O arkadaşına da bulaşmasın onu da rahatsız etmesin daha sorna bence direkt polise git
(78 puan) tarafından
Çocuklarla gitsem peşimi asla bırakamazlar yanlız gitsem peşime düşmez diye düşünüyorum ama çocuklarımı bırakamıyorum
0 oy
(471 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun inşallah hem senin hem çocuklarının. Dediğin gibi emniyete sığın onlar sana yardımcı olacak. Allah hep seninle olsun. Keşke elimden bir şey gelseydi :(
(78 puan) tarafından
Allah razı olsun düşünmem yazman yeterli inanın fikirleriniz benim için çok önemli
(471 puan) tarafından
Senden de razı olsun kardeşim. Ne olur haber ver bize kurtulduğunda
0 oy
(6,205 puan) tarafından
Arkadaşına kaçmadan önce Bence sığınma evine git polise söyle yoksa başın belaya girer

En azından sığınma evine girdiğini öğrenirler veya bir not bırakırsın sonra evine girdiğine dair orada bir süre kaldıktan sonra arkadaşının yanına gidersin
(78 puan) tarafından
Haklısınız da çocuklari götürme konusunda kararsızım tek başıma 23 yaşındayım korkuyorum
(6,205 puan) tarafından
Olsun canım Hiç korkma şu anki durumuna baktığım için sana Sığınma Evini öneriyorum Normalde Ailesi olan kişilere yine de sabredin ailenizin yanında durun derdim
Ama senin annen çocuklarını istememiş Bu yüzden dolayı İlk önce sen polise git oradan da sığınma evine orada biraz kal ardından arkadaşına git Çünkü direkt ortalıktan kaybolursan polis falan seni aramaya başlarsa sığınma evinde olmadığın ortaya çıkar Bu sefer eşin çevreni araştırır illaki seni orada bulur
Fakat ilk önce sığınma evine gidersen En azından orada olduğunu bilinir ve kimse bir şey yapamaz
(78 puan) tarafından
Haklısınız çok sağolun Allah razı olsun
0 oy
(659 puan) tarafından
Arkadaşını tanıyor mu yanına gidince anlamaz mi oraya gittiğini birde yanlış anlama ama arkadaşın düzgün birisi mi neler neler duyuyoruz yine bir yerden kaçayım derken yanlış yere sığınma 
(78 puan) tarafından
Arkadaşımla 15 yıl beraber büyüdük ailem dahi eşimin tarafı herkes tanıyor gelir bizde kalır günlerce herşeye şahit ve o bana yeter çekme artık deyip arkamda duruyor
(659 puan) tarafından
Herkes biliyorsa ilk bakacaklari yer orası olur sana rahat vermez ki
(78 puan) tarafından
Çocuklar yanımda olsa rahatlık vermezler ama yanlız gitsem inan öyle mikrop bir insan ki canı cehenneme der
(659 puan) tarafından
Canım madem yalnız gideceksin ailenin yanına git
(78 puan) tarafından
Ailem istemiyor çocukları ve konuşmuyorlar aylardır benimle
0 oy
(768 puan) tarafından
Müge anliya falan yaz canım belki yardımci olurlar 
(78 puan) tarafından
Birde televizyonluk olsam ailem asla affetmez beni burda çok karşı bizim milletimiz
(768 puan) tarafından
Belki yayına çıkmadan da yardımcı olabilirler canım,
(78 puan) tarafından
Bunu yapamam yayına çıkarsa daha kötü olur
0 oy
(1,575 puan) tarafından
Altın para ne kadar alacağın şey varsa direk toparla olduğun şehirdeki polise git kadın sığınma evine gitmek istiyorum de darp raporu al başkasının yanına gidersen sana musallat olur gittiğin kisiyede başka şehire gitsende aynısı olucak kadın sığınmaya gitmediğin sürece bu adam bulur seni ben dim oraya gidersen başka şehire sevk ederler evlerin yerini gizli tutuyorlar zaten bulamaz çocuklarını bırakma sakın onları al git çocukları bırakırsan eğer bu adam varya onları kullanır seni ayağına getirtir öyle bir hata yapma
(78 puan) tarafından
Allah razı olsun çok sağolun
(15 puan) tarafından
Ben Konya'da yim kadın sığınma evinde akrabam var ve telefon yasak falan değil.
(78 puan) tarafından
Yaaa tam öğrenir misiniz yaşam şartı falan bir yerden biraz bilgi aldım da yanlış bilgiler galiba çok korkutular beni
(15 puan) tarafından
Valla ben bildiğim kadarıyla anlatıyım sık görüşüyoruz çünkü 12 den sonra eve gelirsen atarlar evden bir erkekle veya eski kocayla beraberken görürlerse atıyorlar. Huzursuzluk çıkarırsan atarlar çalışırsan çıkarırlar evden erkek sinek bile almıyorlar içeriye misafir dahil. Faturalar vs. Sana ait sadece kira ödemiyorsun. Biz kimliğimizi kapıda güvenliğe bırakıp misafir olarak gidiyoruz bi sıkıntı olmuyor. Gözün korkmasın niye önce ayrılmadım diye bin pişman devletten para alıyo erzak yardımı yapılıyor gül gibi geçinip gidiyor iki çocuğuyla.
(15 puan) tarafından
Hiç de korkunç değil. Uzaklaştırma da aldırmıştı evin yakın yöresinden geçemiyordu
0 oy
(2,870 puan) tarafından
Neden direk kadın sığınma evine gitmiyorsun orda kendine yavaş yavaş bir hayat kurabilirsiniz çocuklar kreşe falan gider sende iş bulursun olmaz mı 
(78 puan) tarafından
Bilmiyorum ki olur mu nasıl olacak
(2,870 puan) tarafından
Neden olmasın boş bir günde kimse duymadan git bi oradakilere anlat onlar sana akıl verir süreci anlatır sende düşünüp karar verirsin daha yaşın çok genc sanırım ne zamana kadar buna katlanacaksın bu hayat değil normal değil yani
(78 puan) tarafından
Yaşım 23
0 oy
(7,232 puan) tarafından
Darp raporu al uzaklaştırma verirler çık git iz bırakma orayada dadanmasin 
(7,232 puan) tarafından
Korkma Allah var yeter yazık günah yarın eşin ise gidiyosa ara polisi topla eşyalarını gelip alırlar ruhu bile duymaz irtibatını kopar tamamen şuan zor zamaninda anne baban yoksa bu saatten sonra olmasada olur cocuklarin kaç yasinda
(78 puan) tarafından
Kızım 5 yaşında ana okuluna gidiyor oğlum 3 yaşında
(7,232 puan) tarafından
Alırlar diyorsun rica et başka şehire bile gönderirler seni izini kaybettirirsin çocuklarını okula verip çalışırsın misler gibi bakarsın biz kadınlar çok güçlüyüz sadece farkında degiliz
(78 puan) tarafından
Ablam ya aileme zarar verseler burda çok pis insanlar herşeyi yaparlar
(7,232 puan) tarafından
Ailen basnin çaresine bakar keşke senin düşündüğün kadar ailende seni dusunseydi
0 oy
tarafından
Allah yar ve  yardımcın olsun bacım ailen evlatların ile sahip çıkmıyorsa o şerefsizin eziyetlerine katlanmak zorunda değilsin kendi ömrünü evltlarının ömrünü böyle kötü xir ortamda büyütme polsie git kadın sığınmaya git ber süre sık. Dişini kendi düzenini oluşturuncaya kadar evlatların kaç yaşında bilmiyorum biraz büyüdükleri zaman işe girer çalışırsın dualarım seninle bacım
tarafından
Evlatlarını bırakma zor bir durum ama bırakma bırakırsan bu herif sana bir daha göstermez
(78 puan) tarafından
Bı avukatla konuştum bir ay kalsın diyor hemen boşanırsin ve devlet asla o çocukları vermez ona dedi
tarafından
O nasıl avukatmış canım eşin çekişmeli boşanma. Davası acarsa yıllar sürer sana velayeti bırakmaz
(78 puan) tarafından
Çekişmeli boşanmasi için hiç bir sebebi yok dedi anlamıyorum
tarafından
Sen çoçukları isteyecaksen velayatini ve o sana vermeyecek böyleça dava çekişmeli olacak
0 oy
(1,981 puan) tarafından
Allah yar ve yardımcın olsun canım çok üzgünüm 
0 oy
(2,241 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun Rabbim hayırlı kapılar açsın inşaAllah

Ama ne olursa olsun çocuklarını bırakma sığınma evine gitsen daha iyi başka yere gitme bence 

Benim kız kardeşim de zamanında sığınma evine gitmişti o istemediği taktirde kimse bulamadı o isteyince görüşebildik ama çocuklarını bırakmıştı iki oğlu vardı küçük oğlu otizm denmişti onu ve büyük oğlunu bıraktı üç sene sonra tekrar barıştı kocasıyla ama iki çocuğunda da geri dönüşümü olmayan travmaya sebep oldu yani ne olursa olsun çocuklarını bırakma lütfen 
(78 puan) tarafından
Haklısınız Allah razı olsun
(2,241 puan) tarafından
Senden de Allah razı olsun Allah yardımcınız olsun inşaAllah
0 oy
(6,251 puan) tarafından
Senin kızında baba baskısından, mutsuz aile ortamından kaçmak için aynı yola başvuracak ya da kötü yollara düşecek. Çocukların için o evden ayrıldı güzelim Allah belasını versin böyle insanların. Aç kalmazsın sokakta kalmazsın devlete sığın elbet bir yol bulunur canım. Karnın aç olsa bile kafan rahat olur. Darp raporu falan alabiliyorsan al. Delillerin olsun ki çocuklarını elinden alamasın. 
(78 puan) tarafından
Dedim defalarca sonuç aynı
(6,251 puan) tarafından
Gidersen çocukları kaçırmış gibi olursun. Eşinle anlaş boşanmaya ikna et  ev kendinizin mi
(78 puan) tarafından
Yok kira varım yokum iki altın başka hiç bişey yok
(6,251 puan) tarafından
Eşinle sakince oturup konuşsan boşanmak istiyorum anlaşamıyoruz herkes kendi yoluna baksın desen sana ne der ?
(78 puan) tarafından
Öyle konuşulacak insan değil ki konuşayım
0 oy
(1,409 puan) tarafından
Merhaba canim dunden beri aklim sende kaldı ne oldu ne yaptın?
(78 puan) tarafından
Durumlar aynı ablam Çarşamba günü gidecem Allah'ın izniyle
(1,409 puan) tarafından
İnşAllah Allah yardımcın olsun cnm beklemeyi aklindan cikar ama
0 oy
(1,409 puan) tarafından
Cocuklarımı alıp gitsem ailemle kan davası filan olur diyosun bırak kimim ne hali var gorsun zaten anan baban doğru duzgun ne eşin onlar seni düşünmemişler sen niye düşünüyorsun valla yorumıarda herkes ayni seyi söylemiş sığınma evi en iyisi korkma sadece cıkıp kaçmak için cocuklarıda al fırsat kolla çık hemen
(78 puan) tarafından
Çok haklısınız

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 280 göst.
0 oy
5 cevap 210 göst.
21 Eylül 2023 Aile kategorisinde &Minikpanda& (875 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 222 göst.
16 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Prens annesi3 (88 puan) tarafından soruldu

378,427 soru