0 oy
253 göst.
Aile kategorisinde (5,461 puan) tarafından
Kızlar ben bir oturalı 6 seneyi doldurduk çok şükür iki kötü idare ediyoruz binamizdan bı dairenin satılma lafı var bizde alalım diyoruz eşimle konuştuk da eşim 2 sene bı kiraya verelim para biriksin ona bı hesap açalım ondan sonra evi istediğimiz gibi yaptıralım eşyamız yok eşya alırız diyo bende ağır ağır yaptıralım oturalım boşver kiracıyı diyorum sizce hangisi mantıklı eşimin dedihi daha mantıklı ama bende artık kendi evim düzenim olsun istiyorum 

12 Cevaplar

+1 oy
(1,617 puan) tarafından
2 sene sonra içindeki kiracının çıkacağı garanti mi? Kiracılar artık kolay kolay çıkmıyor haklı olarak hele 2 sene için kim oturur. Biz kiracılı ev aldık, adamın 3 tsne evi var. 5 aydır hala tasinmadi. Aynı binadan ev almak zaten bence çok da mantıklı değil.
(5,461 puan) tarafından
Kira sözleşmesini ona göre yapacağız ve bı hesap acacaz parayı bize değil oraya atacak orda birikecek bizde 1 2 senenin sonunda biriken parayla önce evin içini yaptırcaz sonra da istediğin eşyayı al döşe dedi ve şimdiye kadar çok şükür sözünde durdu ve dedigij gibi kiracı çıkar mı Allah kerim
(1,617 puan) tarafından
Kira sözleşmesi falan hepsi hikaye. Kanunlar hep kiracıdan yana. İşi uzatır çıkmam derse de mahkemeye verseniz en az 2 yıl sürüyor. Bence alınan evi kiraya vermek riskli durum, birebir yasadigim için söylüyorum
(5,461 puan) tarafından
Doğru canım bu durum hiç aklıma gelmedi bakalım durum ne gösterecek
-Reklam-
0 oy
tarafından
6 sene oturmuşsun dayanmışsın bence eşinin dediği gibi yap evi yenileyin öyle geçin 
(5,461 puan) tarafından
İki arada bı derede kaldım işte hani tam kesin değil almamız ama demelerine göre yüksek ihtimalle alınacak krediye girilcek borç çok olacak
0 oy
(1,484 puan) tarafından
Ama şimdi kira vereceğine kredi versen daha mantıklı olmaz mı kira öder ğibi evini ödeyeceksin ev sana kalıcak 
(1,484 puan) tarafından
Hakkında hayırlısı neyse o olsun senin için mantıklı olanı sen daha iyi bilirsin Allah'ım yar ve yardımcınız olsun inşallah ❤️
(5,461 puan) tarafından
Amin canım inşallah aklına geldikçe duanı isterim
(1,484 puan) tarafından
Allah'ım kimseyi darda bırakmasın seni ferahlıga çıkarsın inşallah herzamn ne demek ❤️☺️
(5,461 puan) tarafından
Allah razı olsun canım amiiinnn
(1,484 puan) tarafından
Cümlemizden inşallah
0 oy
(853 puan) tarafından
Bence ev alınmalı.esyayi sonra alırsınız. 
(5,461 puan) tarafından
Önce evi alcaz zaten de ben hemen ayrılalım iyi kötü idare ederiz diyorum eşimde kiraya verelim biraz para biriktirip içini istedigin gibi yaptırıp öyle geçelim 2 sene daha sık dişini diyo
0 oy
(494 puan) tarafından
Bence artık kendi evin ve düzenin olsun ayrı ev olsun başka bişey istemem aile apartmanından çok çekiyor insan başta da ben 
(494 puan) tarafından
Ay bilemedim ki şimdi bacım hakkında hayırlısı
(5,461 puan) tarafından
İnşallah canım bakalım sonuç ne olur
(494 puan) tarafından
Ne olacaksa da hayırlısı olsun
(5,461 puan) tarafından
İnşallah canım her zaman duam zaten Rabbim içinde mutlu huzurlu sağlıklı ömürlü oturacağımız ev nasip etsin
(494 puan) tarafından
Amin amin inşallah canım benim ❤️
0 oy
(5,893 puan) tarafından
Canım ayrı eve çıkacaksan aynı apartmanda oturma derim. Aynı evde kalmış gibi olursun. 
(5,461 puan) tarafından
Aynı binadan canım hemen yan daireyi satılığa çıkarmışlar diye laf var uygun fiyat satan kişi tanıdık alalım diyoruz ama işte bir soru sorun var ve çok şükür bu zamana kadar kaynanamla felan ciddi bı sorun yaşamadık inşallah da yaşanmaz o benden meraklı alalım da herkes evine gitsin diyo
0 oy
(12,959 puan) tarafından
Bence altı yıl yetmişte artmış zamanla istediğiniz gibi yaptırırsınız benim için evde tek başına oturmak yeni bir evde oturmaktan daha önemli 
(5,461 puan) tarafından
Benimde kalbim böyle diyo aklım da içine girince bir daha kolay kolay yapılmaz dediği gibi 2 sene daha sık dişini ondan sonra rahatça otur diyo eşya yok evin borcu evin hemen otursam bile yaptırılacak bir sorun var
(12,959 puan) tarafından
Yani kiracıyı hemen çıkartma şansınız olur mu eşin sonra ev kirada dursun hazır oturuyoruz burda der mi diye de düşündüm açıkçası
(5,461 puan) tarafından
Bu zamana kadar eşim ne dediyse elinden geldiği kadar yapmaya çalıştı o konuda güvenim sonsuz da dediğin gibi kiracının hemen çıkması hiç aklıma gelmediydi o biraz muamma
(12,959 puan) tarafından
Taşınma nakliye derken çok maliyetli bir iş ha deyince çıkmak istemeyebilir
(5,461 puan) tarafından
Evet canım çok haklısın bunları da demem lazım eşime
0 oy
(4,214 puan) tarafından
İkisi de mantıklı değil. Binadan taşınmadığın sürece taşınmış gibi olmayacaksın
(5,461 puan) tarafından
Çok şükür canım şimdiye kadar ciddi bı sorun yaşamadık hatta bazen oğlumun davranmadıgı gibi davranıyorsun diyo ve küçük kızım hasta her an hastaneye yatabiliyoruz o yüzden uzak yerlere bakamiyoruz fiyatlarda öyle
0 oy
(3,006 puan) tarafından
Bence kendi evine geçme zamanı gelmişte geçiyor yaş ilerlemeden kocanla ayrı evin keyfini sürmeye bakın...Edyaniz az olsada evlilikte rahatlık konfor özel hayat için bir başka güzel.
(5,461 puan) tarafından
Kalbim öyle diyo zaten aklım da eşiminkine yattı arada kaldım artık bakalım ne olur sonumuz Rabbim hakkımızda hayırlısını nasip etsin
0 oy
tarafından
Ayrı eve çıkın yavaş yavaş düzeni koyarsiniz daha güzel olur sen evi tam kavramış olursun 
(5,461 puan) tarafından
Oda mantıklı onu da bı diyim eşime ikna etmek icjn :)
0 oy
(790 puan) tarafından
Birlik oturmaktansa eşyasz otur zamanla eşyan olur 
(5,461 puan) tarafından
Bir oturmada sıkıntı yok çok şükür idare ediyoruz beni ayırmaz kızlarından ciddi bı sorunumuz hiç olmadi da ben de işte kendi düzenim olsun diyorum ve yan daire
0 oy
tarafından
6 sene gitmiş zaten k.bkmasn da 2 senede kican dişini sıkıp seni mutlu etsin bu devirde 6 yill şaka gibi yarına çıkacak garantin yok şu dünyada kendi evinde keyif yapıp oturmadan çekirdek ailenle vakit geçirmedm demek istermisin benim kaynanam iyidir hoştur ama her hafta gidince bile bende sıkılıp bunaliyorm kendi evime gekimce dünya varmış diyorum 
(5,461 puan) tarafından
Kalbimle bende öyle diyorum yeter 6 sene oturduk işte eşim de sözünü tutar biraz o kafamı kurcaladı
tarafından
Kalbim ne kiz
(5,461 puan) tarafından
Yani içimden bı ses öyle diyor:D mantığım da eşime hak veriyo

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 565 göst.
17 Eylül 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 160 göst.
27 Eylül 2022 Aile kategorisinde Mervay (0 puan) tarafından soruldu
0 oy