0 oy
118 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,916 puan) tarafından
Kızlar öksürük ve balgama ne iyi gelir nebilzator alsak iyi gelir mi gündüzleri bebeğimin  genel durumu iyi gece oldumu tıkanıyor resmen nefes alamıyor serum fizyolojik burnuna sikmakla açılmıyor geniz akıntısı var çünkü , nebilzator alsak öksürük balgam sorunu çözer mi 

4 Cevaplar

0 oy
(1,916 puan) tarafından
Bilgisi olan yokmu acaba nebilzator hakkında ? 
-Reklam-
0 oy
(1,398 puan) tarafından
Biz kullanıyoruz ams doktor ilac yazmali 
(1,916 puan) tarafından
Canım bu hafta iki kere doktora götürdük bugünde acıle antibiyotik tedavisi başladılar ben pek antibiyotikden yana değilim ama çok kötü oldu artık mecbur kullanacağınız bugünde nebilzator aldık doktora sorup serum fizyolojik ile verin dediler bakalım inşallah toparlar bebeğim artık çocuk çok kötü oldu ya yemek bile yiyemez hala geldi geniz akıntısı yüzünden
(1,398 puan) tarafından
Bizede antibiyotik verildi öksürüğü  cok diyede ventolin ve cortair de verdi
0 oy
(17,719 puan) tarafından
Bence almalisin hava verince rahatliyolar anca
(1,916 puan) tarafından
Aldık canım inşallah çabuk toparlar bebeğim
0 oy
(3,584 puan) tarafından
Al canım iyi geliyor ise yarıyor ama ilac kullanmiycan serum fizyolojik var ya onu dolaba koy soğukken siringayla 5 cc çek makinenin içine koy bir damlada lugol iyot damlat açılır cocuk Allahin izniyle 
(3,584 puan) tarafından
Tok sadece soğuk serum fizyolojik birde varsa iyot damlat iste bir damla
(1,916 puan) tarafından
İyot yok evde canım sadece serum fizyolojik var şuan doktor yazmamış sonra alsak olurmu şimdilik gece böyle yapsak
(3,584 puan) tarafından
Olur canım oda olur bende az önce yaptım oğluma rahatladı biraz
(1,916 puan) tarafından
Evet ya çok fark etti ,biz alacaktık zaten ilk hastalandiginda eczacı mani oldu eşime dediki abi ciğerlere inmedigse öksürük balgam ciğerleri açıksa çocuğa gerek yok dedi ilaç koyuyorlar çocuğa zararlı dedi ventolinden bahsetti neyse bilgimiz olmadığından kaldı öyle megersem sadece serum fizyolojik ilede çalışıyormuş ,ilk hastalandiginda alsaydık bu kadar ilerlemeyecekti sanırım eczacı şaşırttı bizi gerçekten çok fark etti çocuk ilk defa uyuya kaldı iki gündür geceleri tıkanıyordu uyuyamiyordu burnunu temizle temizle acıdı tabi ağlıyordu yavrum ilk baştan alsak sanırım bu kadar geceleri tikanmayacakti ,çok sağol canım bizde yeni yeni öğreniyorum işte başımıza gelince
(3,584 puan) tarafından
Burun temizliği için baby vac kullan canım o tee genizden topluyor salgilari benimkileriburmu aktimi sürekli baby vac ile temizlerim ciğere inmesine müsadere etmeden daha hafif atlatirlar.internetten araştır istersen.
Birde ben artık eczaci pratisyen dr dediklerine pek kulak asmiyorum çünkü ezbere konuşuyorlar
Sitede çok geçmiş olsun iyot ta al yarın birde öyle dene bak çok faydalı o

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 201 göst.
0 oy
0 cevap 41 göst.
0 oy
4 cevap 91 göst.
31 Mart 2023 Diğer kategorisinde Gonulgungor (240 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 89 göst.
18 Şubat 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Melezprenses (441 puan) tarafından soruldu

379,064 soru

11,346,521 cevap

34,812 kullanıcı

...