0 oy
201 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (373 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

image

kizlar bugun aktardan bnu aldim. Bebeklerede 2 3 damla veriliyir dedi. Icine baktim 4 10 yas arasi cocuklar icin yaziyo. Kullanan varmi. Balgam öksuruk icin aldim.Asist diye bi balgam sökucu kullaniyiruz ama fayda etmedi.

9 Cevaplar

0 oy
(5,311 puan) tarafından
Benim oğlumda öyle 3 günüdür  günlük sakız yapıyorum soğan antibiyotiği  o toparladı ilaçlar fayda etmiyor  
(373 puan) tarafından
Sogan antibiyotigi nasl canim
(758 puan) tarafından
O ne ki canım
(1,301 puan) tarafından
Oğlum hasta şurada bekleyeyim burnu baya akıyor:(
(5,311 puan) tarafından
Soğan antibiyotiği  1 tane soğanı küp küp doğruyorsun 1 diş sarımsak 1 çay kaşığı tarcın 1 çay kaşığı zencefil 5 tane karanfil  çeyrek kabuksuz limon 1 yemek kaşığı bal veya pekmez  koyup bir kapta 3 saat bekletiyorsun çıkan suyu sabah akşam içiriyorsun hergün taze olarak yapıyorsun 3 günde toparlıyor
-Reklam-
0 oy
(1,785 puan) tarafından
Keçi boynuzu pekmezi çok iyi 
(373 puan) tarafından
Pekmez veriyorum ama fayda etmedi
0 oy
(3,099 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

image

kuzu bu ilaci vermisti doktor balgam icin bi doktora danis istersen 

Serum fizyolojigi sıkıp aspiratorle cekmeden once kır bir dizini yuksek bir yere yuz ustu yatir asagidan yukariya dogru hafif hafif vur sirtina gerekirse kussun bak nasil balgam aticak ben 2 bucuk aylik kizima bu sekilde yapiyorum bunu yaptiktan sonra apiratorle burnunu temizliyorum 
(373 puan) tarafından
aynisini yapiyorum skp ters cevirip sirtina vuruyorum sonra aspratorle cekip hava veryorum ama yok canim olmuyo. Burnuna biseyi degdiriyim bas bas basgiriyo agliyo. Sanki eziyet ediyoz gbi
(3,099 puan) tarafından
Kuzu benimkide oyle ya aspiratoru burnuna soktugum anda bir agliyor bide duvarlar cok ince cit sesi gidiyor millet bisey yapiyorum zanneder yapacak bisey yok surekli temizlemessek cigerlere iniyor maalesef kakasindan falan cikmiyomu balgam bazen kakasiylada atiyorlar bide asist 2 yasindaki kizima vermislerdi hic iyi gelmedi atamadi balgami sonra doktor baska bi ilac verdi antibiyotikle birlikte oksurcem diye kusa kusa attı
0 oy
tarafından
Soğanı doğrayıp zeytinyağındayla güzelce öldürün sonra çok sıcak olup yakmaya ak şekilde çocuğunuzun sırtına sabitleyin bir gün öyle dursun ertesi güne öksürüğü balgamlı ve üşütmüşse ona çok faydası oluyor ben böyle yapıyorum 
(373 puan) tarafından
Sogab kokusu burnu acar diye duydum ama bu degdininzi ikkkez duydum.
tarafından
Koca karı tavsiyesi benim ki işe yarıyor mu evet komşunun oğlu 2 ay öksürük ten kıvrandı söyledim iki defa yapmış çok faydası olduğunu söyledi
(373 puan) tarafından
Tamma canim cok sagol iyi olsunda onuda deneriz napalm
0 oy
(13,006 puan) tarafından
Pekmez tereyağı eritip içir kuzum 
(373 puan) tarafından
Pekmezi sade veriyodum deneyim bi sgolun
0 oy
tarafından
Ben çörek otu kaynatıp suyunu veriyordum
(373 puan) tarafından
Faydasi oluyomuydu
tarafından
Vallaha benim kızımda gördüm ama her bebek bir değil bilemiyorum hep kakasinda atmıştı
(373 puan) tarafından
Kiziniz 1 yasindan buyukmuydi.8 aylik bebege oluemu
tarafından
Vallahi hatırlamıyorum ama kızımı 21 aylıkken bezden kestim bezleniyordu daha sanırım 1 yasini az geçmişti yanlış hatırlamıyosam ama çörek otunun zararının olduğunu düşünmüyorum
(373 puan) tarafından
Sagol canim deniycem allah izin verirse tesekkur ederm
0 oy
tarafından

Bak bacım burdada diyor istersen bı dene

image

(373 puan) tarafından
Bnde bnu arastrdim.biraz once ozellikle deneyip sifa bulanlar varsa buraya yazmak istedim. Simdi uyudu bakalm yarin corek otunu kaynatcam
tarafından
İstersen dene,inşallah şifa bulur bebis
(373 puan) tarafından
Amiiinn canim.insallahh
0 oy
(427 puan) tarafından
Çam bali şiddetle tavsiye ediyorum 1 çay kaşığı ver arkasından su ver benim eşim oğluma aldı oksursun burnu tikansin balgam olsun hemen içiririm yarım saate kalmaz geçer 9 aylikken başladım ve şuan 20 aylık antibiyotik kullanmaktan o kadar iyiki esime ilk kızdım naptin da aldın bunu acı Biraz tadı diye sonra baya araştırdım kendimde tattım oğluma verdim kesti valla denemelisin 
tarafından
Bal alerjiktir 1 yas altina verilmez yasak gidalar arasinda aman diyim.
0 oy
(373 puan) tarafından
Kizlar bi bakiverin yoksa iade edelm geri

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 120 göst.
0 oy
13 cevap 270 göst.
21 Aralık 2021 Aile kategorisinde Bbg (1,737 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 196 göst.
0 oy