0 oy
146 göst.
Diğer kategorisinde (353 puan) tarafından
Özellikle yemek Corba yapiyor musunuz 

Kac yaşında çocuğunuz 

Bebegim 13 aylik 9-10 gibi kalkıyor anne sütü aldığı icin kahvaltısı öğleni buluyor sonrada meyve ve kuru üzüm kuru dut veriyorum sonra aksam yemegi sizce az mi öğün oluyor 

8 Cevaplar

0 oy
(1,211 puan) tarafından
Bende ne yersem onu veriyorum ekmek ile karnabahar vericem uyanınca guzelce yer
-Reklam-
0 oy
(15,745 puan) tarafından
Yani az bence düzenli üç öğün vermeye çalışıyorum ben biir 1.5 biri 5 yaşında 
0 oy
(1,259 puan) tarafından
Bende gunluk corba yapiyorum sabahta kahvalti yapmiyor corba iciyor oglede yogurt veriyorum sonra çorba veriyorum aksam da sulu yemek varsa ondan veriyorum ama benim veriyorum dememe bakma kendisi yemiyor corbalar doyurucu olsun diye ekmek koyuyorum hic yemiyomus gibi geliyo bana 10 aylik Allahtan emiyor yoksa ac kalcak
(353 puan) tarafından
Bazi dönemde yemiyorlar canim ya disi falan cikacak olabilir belki teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Ya çorba yada yemek varsa ısıtır veririm 
(353 puan) tarafından
Bende artik oyle yapmaya başladım yoksa tepemden inmeyecek
0 oy
(4,415 puan) tarafından
3 ana öğün mutlaka yapması lazım canım. Kızım kalkınca az bi emer. 1 saat sonra kahvaltı yapar. Öğle uykusundan önce meyveli yoğurt ya da kefir tarzı ara öğün yiyor yatıyor. Kalkınca öğle yemeği yiyor. Genelde öğlenleri çorba gibi sebze yemeği gibi hafif şeyler yer. Sonra akşam yemeğinden önce minik bir ara öğün. Sonra da 7 gibi akşam yemeği yer. 14 aylık
(1,259 puan) tarafından
Yaa iste dedigin gibi onemli surekli arastiriyorum bende ne versem ne yer gibi haftada 2 defa kefir veriyorum tathana mutlaka yapiyorum dedigin gibi sarimsaklı butün corbalari yemekleri tursu suyu hic vermedim yasina girsin bende tattiririm
(1,259 puan) tarafından
Ceviz ve findik geciriyorum bende kuru kayisiyla birlikte ama gel görki kizim yemiyor
(4,415 puan) tarafından
Yoğurt seviyorsa yoğurda karıştır. Kefiri hergün verebilirsin bu arada. Bir de balık.
(1,259 puan) tarafından
Evet yoğurt seviyor oyle denerim birde emzirdigim icin balik vermeye korkuyorum burda okudum emzirilmez filan yazmislardi balik yedirdikten sonra
(353 puan) tarafından
Teşekkür ederim canim ben emdigi icin fazla üstünde durmamıştım artik ona göre dikkat edeceğim
0 oy
(4,216 puan) tarafından
Yani biz iki öğün yiyoruz ama çocuklar acikiyir onlara üç öğün vermeye çalışıyorum oglum 4 yasinda kızım 2 buçuk genelde öğlen onlara ayri corba makarna patates kızartması falan yapıyorm akşama da biz ne yersek onlarda onu yiyor
(353 puan) tarafından
Onceden aksama ona özel corba yapiyordum ama artik yemekte ne varsa onu veriyorum
0 oy
(989 puan) tarafından
Sabah kahvaltılık yemediği için önceki günden çorba yemek türü ne kaldiysa yediriyorum ara öğünde meyve kuruyemiş yiyor akşam yemeğini erken yapıyorum onu yediriyorum yada patates kızartıyorum şehriye çorbası yapıyorum ama sehriyesini bol , suyunu az koyuyorum bi nevi makarna gibi oluyor ara öğünde salatalık mandalina meyve suyu bazen de bisküvi yiyor her öğünün yanına yoğurt koyuyorum süt içmediği için muhallebi puding yapıyorum 2 yaşında bu arada
0 oy
tarafından
Şimdi 36 aylık hergun yumurta birgün pankek birgün krep birgün patates birgün bal tereyağ falan yedirmeye çalışıyorum 

Öğle yemeği mutlaka bir sebze oluyor atıştırmalık muz yiyor arada benim zorumla.iyi  değil.hic boğazı

Akşama ne yaptıysam mesela yanına mutlak birer kase yoğurt ayranı mutlaka taze yoğurdu bu şekilde benimkide meyve yemiyor malesef bir çok gıdayı ağzına vurmuyor zorumla anca bu kadar 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 208 göst.
22 saat önce Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,061 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 113 göst.
10 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Anne.adayii (831 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 92 göst.
15 Ocak 2024 Aile kategorisinde Sevimm12 (197 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 227 göst.