0 oy
400 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,217 puan) tarafından
Kizlar 2 oğlum var kız istyorum kız gebeliği nasıl oluyor belirtileri nedir birdeee kaçıncı haftada öğrendiniz kızınız olacağını 9 hafta 1 günlük hamileyim kizlar bu arada 

28 Cevaplar

0 oy
(9,003 puan) tarafından
Hamile misin şimdi 
(9,003 puan) tarafından
Allah gönlüne göre versin.. benim de iki oğlum var. Üçüncüye cesaret edemem ama
(1,217 puan) tarafından
Oglanlarda bebek sayılır yaşları 3 buçuk 1
(13,838 puan) tarafından
Oy masallahhh kucuklermis de benimde 4 yas ve 2 yas oglum var uce cesaretim yok:) hamilelikler degisiyor ya kizi erkegi yok iki oglumda farkliydi
(1,217 puan) tarafından
Allah bağışlasın canm
(13,838 puan) tarafından
Cumlemizin evlatlarini
-Reklam-
0 oy
(2,312 puan) tarafından

Kız maşallah şu ara millet hep hamile cinsiyet soran sorana ki bnde hamileyim merak edym kızım var bnm de 1 tane erkek istyrz bakalım nasip :D

(1,217 puan) tarafından
Rabbim nasip etsin canm ee kaçıncı haftada öğrendin kız belirtileri neydi :)
tarafından
Ayyy kız sen şimdi böyle yazınca içime şüphe düştü. Reglim düzensiz. 1 hafta oldu biteli ama bu bir haftada hep korundum. Ne kadar korunsam da içime hep bir şüphe düşüyor. Kendimi de tuhaf hissediyorum. Geçen gün mide bulantısı başladı zor uyudum.
(2,312 puan) tarafından
16 da öğrendm kız dedi direk aşırı midem bulanıyor Du sonra ekşiye aşerdm öle yane :)
0 oy
(804 puan) tarafından
2 oğlum var bı kızım olsun çok istedim çok şükür oldu..şimdi 32 haftalık hamileyim ..gebeliğim aşırı zor geçiyor..oğlanlar daha kolaydı ..Bide 17 haftalıkken öğrendim ..Allah gönlüne göre versin insalah ..
(1,217 puan) tarafından
Teşekkürler canm yaşın kaç acaba ben 23 yasindaym 3. Çocuk çok erken geliyo bana
(804 puan) tarafından
24 bende canım
(1,217 puan) tarafından
Neyse benm yasitim ve 3 çocuklu olanları gorunce rahatlıyorum bakabilirim insallah
(804 puan) tarafından
Bakarsın kız ..ben de iki yabani oglandan sonra bu prenses bana iyi gelecek saniyorum..Hakkımızda hayırlısı
(1,004 puan) tarafından
Benimde 1 oğlum var prenses gibi rahattım ona hamileyken şimdi kız zorlanıyorum
0 oy
(2,002 puan) tarafından
9 aya kadar hep bulantı cektim
(1,217 puan) tarafından
Hmm kaçıncı haftada öğrendin
(2,002 puan) tarafından
Bana erkek denildi ben doğana kadar tam olarak cinsiyetin soylemediler doğumda şaşırdık
(1,217 puan) tarafından
Ne çıktı sonuç :)
(2,002 puan) tarafından
Kız tabi
0 oy
(564 puan) tarafından
Benim arkadasimin bebegi kızdı cok midesi bulaniyordu. Benimki de kizdi cok rahattim yani her hamilelik bir degil 
(564 puan) tarafından
Bir de ben öğrendiğimde cok yeniydi. Adet günümden 5 gün önce ogrendim.
(564 puan) tarafından
3 haftalikti yani
(1,217 puan) tarafından
Evet haklisin aslında ama merak ediyorum çok kız istyorum
(564 puan) tarafından
Kese şekline inaniyorum ama kese şekli yuvarlaksa kiz ince uzunsa erkek deniliyor
(564 puan) tarafından
Bir de çin takvimine baktiniz mi
0 oy
tarafından
Bulantı kusma berbat ne yesem cikartiyodum
(1,217 puan) tarafından
Kaçıncı haftada öğrendin
tarafından
Adetten 1 hafta önce 5 gün olması lazım
(1,217 puan) tarafından
Cinsiyeti kaçıncı haftada öğrendin
tarafından
Cinsiyeti 12. Haftada tahmin etmişlerdi çoklu tarama varya onda adını unuttum 4 aylıkken galiba kesinleşti
0 oy
(12,740 puan) tarafından
İlki kızdı şimdi bir buçuk yaşında hiçbir belirsiz zaten 2,5 aylıkken öğrendim sonuna kadar da hiçbir hamilelik belirtisi falan olmadı gayet güzel geçti

Bu sefer ki oğlan bunda rahat geçti sadece başta bulantı vardı
0 oy
(3,453 puan) tarafından
Kızım oldu hiç belirti fazla yaşamadım mide bulatisi  mide yanmasi baş ağrısı filan hiç olmadı hafid.kasik ağrısı tek vardı güzel bir hamilelik  yasadim
0 oy
(249 puan) tarafından
4 yaşına girecek kızım ocakta 37+2 haftalık hamileyim oğlum olucak ikisinin arasında pek fark yok ama sonlara geldikçe zorlanmaya başladım bunda kızımda hiç zorlanmadim 36 da doğdu 
0 oy
(13,113 puan) tarafından
Ben kızımda mide bulantısından ölüyordum 4 aya gelene kadar 45 kg olmuştum düşün hepsi bir olmuyor ama 
0 oy
(2,733 puan) tarafından
Coook zor ben erkekte hamiliydim bu kadar sıkıntılar yaşamadım ama bu kızda hamiliyim cekmedigim hastalık kalmadı halen çekiyorum dış ağrısı boğaz kulak çekiyorum eskileri anlat mim vala çok zor tek farkı erkekte sancım belinde olur kızda çok karnimda kasığımda oluyor
0 oy
(547 puan) tarafından
Aşırı mide bulantısı tansiyon düşüklüğü oluyordu bende 20. Haftada öğrendim cinsiyetini
0 oy
(2,624 puan) tarafından
Allah hayırlı etsin inşallah canım ben de 1.5 aylık hamileyim cinsiyet bilinmiyor☺️☺️ 1 kızım var sanki kızımda rahattım midem bulanıyor su ama rahattım hatırlıyorum... Çünkü Kur'an okuyordum.. namazlarını rahatlıkla kılıyordum smdi de çok şükür namazlarını aksatmiyorum ama. İkindi yatsı namazında Rabbim kabul etsin inşallah hep farzdan gidiyorum zaten kuran elime alamıyorum..ilahiyat okuyorum ocakta sınav var çalışamıyorum yemek zor yapıp namazımı zor kılıp direk oturuyorum..
0 oy
(731 puan) tarafından
Benimde 1 oğlum var aslında evladın kızı erkeği olmaz ama ben sezeryan olduğu için 2 den başka çocuk yapmayacağım tıbbı önlem alıcam hemen o yüzden her namaz sonrası Rabbimden bir de kız evlat nasip etmesini diledim her namaz sonrası özellikle sabah namazlarında belirtilere gelince de oğlumda nasıl ise kızımda da aynı belirtiler oldu oğlumda miğdem bulanmadı kızımda da bulanmıyor aş ermem olmadı yine olmuyor tek fark karnım çok geniş bide aşırı uyku halsizlik hali cinsiyetini de instagramda bir sayfa var cinsiyet tahmini ablam çok merak etti 50 tl bakıyor muş hesabına 50 tl attık udrasom resmini yolladım adet gününü söyledim ayını söyledim yüzde 85 kız demişti 15 haftada da doktordan net kız olduğunu öğrendim şuan 28+5 hafta olduk sabırsızlıkla bekliyoruz doğmasını Rabbim en kısa zamanda sanada aynı müjdeli haberi almayı nasip etsin
(731 puan) tarafından
Bu arada udrasom resmini kadına ilk attığımda benim ki de 9 haftalıktı o haftada bilmişti kız olduğunu
0 oy
(11,086 puan) tarafından
21-22 hafta civarıydı sanırım öğrendiğimde. Nazlı oluyomuş kızlar yaa :) zor geçiyo hamilelik diğerlerine göre çok zor hatta. Başlarda acayip bulantı kusma oldu, 4. Ay kesildi ama başka zorluklar çıktı sonra. Sen de sağlıkla alırsın inşallah kucağına, ama sabret kızlar geç gösteriyo :)) 
0 oy
(1,086 puan) tarafından
Bulantı çok olmustu
0 oy
(682 puan) tarafından
Allah'ım herkese gönlündekini versin ben hamile değilim ama olursam. Bende kız istiyorum
0 oy
(579 puan) tarafından

her hamilelik bir değildir tabi ama 9 ay hep kustum hatta herkese diyodum ki doğuma giderken bile kusucam ben kesin diyodum gerçekten oda oldu hem doğuma gidiceğim sabah kusmuştum 2 3 kere hemde doğum yapmadan yaklaşık 10 dakika önce falan kusmuştum:Dcinsiyetide 16.haftada öğrendim.bidee kızda ekşi erkekte tatlı istermiş derler ya hani eskiler ben böyle hurafelere pek inanmam ama benimde canım hep ekşi ekşi şeyler çekmişti sonucu kız oldu işte

0 oy
(268 puan) tarafından
Marifetname diye bir kitap var. Erzurumlu İbrahim Hakkı hazretleri. Her konuda yazıları var o kitapta matematik yıldız name cinsellik, insan uzuvlarına gire karakter analizi vs vs vs.... Orda ben şöyle bir ibare okumuştum. Erkek bebek ve kız bebek nasıl oluyor nasıl DNA nöronlsr vs diye bir yazı vardı. Yazıda şöyle diyor. Erkek bebek : cinsel ilişki yaşarken önce erkek sonra kadın boşalırsa bu çocuk erkek olur. Kız bebek: önce kadın sonra erkek boşalırsa kız olur. Şimdi ben bunu bildiğim için. İlk çocuğumun da oğlan olmasıni istediğim için yaptım. Ve oğlum oldu. 2. Ye de kız istiyorum eğer bu İbrahim Hakkı hazretleri nin söylediğini yapar ve kız olursa kesin doğru. Ki bu kaç yüz yılın bir kitabı. Çok eski. Bize kuran kursunda okumamıza yasak koymuşlardı. Karakter analizi de yapiyor biz o bölümlere bakıyorduk ve oradaki karaketer analizleri çok doğru çıkıyordu. Ki Kur'an kursu çok kalabalıktı o yüzden teşhis etmek kolaydi. Biz gizli gizli okuyorfuk o kitabı. :D mesela karekter analizi şöyle yapıyor. Burnu ağza yakın olursa yani ucu ağza dönük olursa o insandan kork diyordu. Benim hocam oyleydi başıma neler geldi neler. 
(1,217 puan) tarafından
A benm kayinpederim cilt cilt kitapları var kocaman bı dolap dolusu ve marifetname var bizde içinde bunlar mı varmış hiç bakmadm görümcem bı ara oku kendine dedi ama baya büyük bı kitap
(268 puan) tarafından
Aynen baya kalım büyük bir kitap. O kitapta dediğim gibi Herşey var. Matematik fizik bile var. Eğer elinizde varsa o kitap okumanızı tavsiye ederim
(1,217 puan) tarafından
Elimde var mutlaka bakicam sanırım insanın burcuna göre de şunları yap yada yapma gibi şeylerde var mesela kapı eşiğinde oturmamalisin falan
(268 puan) tarafından
Aynen. Herşey yazıyor valla.
0 oy
(7,991 puan) tarafından
İlki kızdı serumlarla beslendim kaç ay günde 3 bazen 4 defa kusardim. Kafamı kaldıramıyordum biri bana dese et yaptık kusardim et tavuk Kelimesuni duyunca kusardim.asiri zordu ilk aylar 5 aya kadar aç kaldim  aydan sonra yavaş yavaş düzeldi bu defada çok sistim ayaklarım ellerim içi su dolu gibiydi. Oglanda ise daha iyiydim ilk başlarda. 1 ile 2 günde bir kusardim o kdr kusma tiksinme olmadı çok güzeldi 5 aya kadar 5 inci ayda şeker guatir tansiyon kolesterol kansızlık riskli ve sürekli hastanelerde geçti dogumudan sonrada yoğun bakım bilmem aşırı kötüydü 4 yıl oldu yeni yeni atlattim o travmayı 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 83 göst.
0 oy
6 cevap 201 göst.
22 Şubat 2021 Aile kategorisinde Yonca23 (440 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 205 göst.
30 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 266 göst.
21 Mart 2023 Diğer kategorisinde emyy (5,132 puan) tarafından soruldu